Heartless

všechny plakáty

Život Jamieho Morganse (Jim Sturgess) vždy kazilo velké mateřské znaménko ve tvaru srdce na jeho tváři. Žije v městském světě ovládaném gangy, jejichž násilí dovádí Jamieho k přesvědčení o tom, že je svět nesmyslný, krutý a nespravedlivý. Ale pak Jamie potká někoho, kdo mu řekne pravdu. Násilí není jen náhodou. Je to daleko chaotičtější. Všechno má svůj důvod. Jakmile Jamie přijme tento svět, odhalí jeho velkou krásu a tak začíná jeho noční můra. (beran-ek)

KR4T4S

Hodně podobné Black Swan, jen tady se mi to zdálo více prvoplánové a trochu nefunkční. I když své momenty to mělo (ale i pár hodně lame situací - často v dialozích). Trochu nedopečené. ()

MilkyA

malo to potencial byt niecim lepsim...ale nestalo sa tak..je to jeden velky nelogicky bordel. hviezdicky za par dobre urobenych scen napr s gigolom vo folii :D, za otravny skrekot tych oblud a za pregrafitovane ulice plne odpadkov...hned sa menej hanbim za nase sidlisko :DD i ked neviem neviem ako je to s romantikov socikovych betonovych kralikarni :D ()

MareT.

Nárámně jsem si film užil, sežral jsem tvůrcům každou scénu, každý zvrat, který mi nabídli a i když jsme byli jako diváci malinko podvedeni, byl to podvod milý a uvítal jsem ho. Filmy na téma ďábel, satan, démoni, kde představuje zlo JEDEN člověk mě baví odjakživa, anglici si myslím ho zpracovali kvalitně a hlavně celkem originálně. Já jsem naprosto spokojený a vřele doporučuju. ()

Holina

Atmosféra za 1, to je jasný, masky jsou fajn, herci OK. Ale to, že prakticky od první patnáctiminutovky je jasná pointa filmu je skoro neodpustitelné. Je to psycho, ale bez překvapení... ()

Haymar

Obrovské překvapení! Natočit fungující crossover romantiky, sociálního dramatu a satanského hororu chce vážně kuráž - a že je to sakra tenký led! Ridleymu se nejenže povedlo všechno pěkně skloubit (navíc každý žánr by v pohodě fungoval i sám o sobě), ale dokázal vykouzlit i vynikající atmosféru a sehnat výborné (víceméně neznámé) herce. Samotný scénář (ač nijak zvlášť objevný) obsahuje i něco málo silných nápadů a nosných myšlenek! Sečteme-li všechno, musí to fungovat (a taky funguje). I přes pár scénáristických lapsusů a typických žánrových klišé, přivírám oči a jdu do plnejch!... Fakt sem si to užil a zdejší relativně nízké hodnocení je mi vážně záhadou !!! ()

honelnik

Postavicka Andyho Laua vo filme Fulltime Killer nam odkazala - "Milujem trailery, ukazuju to najlepsie co moze film ponuknut...". A ten magor mal pravdu. Ked niekto ma tie gule dat do tralieru "From imagination of...", a meno prudko neznamej osoby, podporit to skromným "Best film of the year", od svetoznamej filmovej kapacity menom Alan Jones (napisal knihu o Tomb Raider...wtf?) , vetrim certovinu...Nuda, sem tam gore, zatuchla, bradata zapletka, nesympaticky herci..........Toš Filip dobré to je, dáme na to to-tu jednu nááliepku "lajonsgejt", ňie, a ľudia z toho budú úplne paf....a Nikki nám vymyslela takéto, aha - "Inteligent gripping & stunning". Veď to sa dobrie nie? To dáme ťiež na plagát...na debut nie najhoršie (viem...) ()

Ulrich

Čekal jsem hororového Donnie Darka, dostal jsem těžkou nudu s dobrou hudbou a pár fajnovými gore-scénami. Celkově to ale nestojí za to, trávit u toho nějaký čas. Soundtrack a trailer bohatě stačí. ()

Košoun

Pořád se nemohu rozhodnout, co si o tom filmu myslet. Jim Sturgess je opět skvělý, i když už byl lepší (Across the Universe, 21). Námět byl zajímavý, ale ten konec... Pokud čekáte nějaké velké jasné vysvětlení, zde se ho nedočkáte. Zpracování je zajímavé, ale chtělo by to buď rychlejší tempo nebo naopak větší prostor pro jiné postavy než Jamieho. Doporučuji se podívat, litovat nebude, ale možná budete stejně zaskočeni a zmateni jako já. ()

BLabaKAn

Noční můra, kterou by nikdo z nás určitě nechtěl poznat!!!Originální námět i zpracování!!!Jamie - zakřiknutej mladík, okolí k němu divně vzhlíží a to jen kvůli tomu jak vypadá á né jakej je doopravdy, všechno kolem na něj začíná čím dál tím víc doléhat....vzpomínky, pohled na svět, sny.....násilí, deprese, psycho. Z toho se vyklube postupně pekelnej ponurnej svět, který se začně odehrávat kolem Jamieho, kde pozná snad všechno co je v dnešní době na dením pořádku...radost - smutek apod....Už dlouho se mi nestalo, aby film zanechal ve mě tak rozpurný pocity....Království hrůzy,... svět ve kterém žijem! ()

jafuska

velmi zvláštní film, kde hraje dost velký význam strach, jestli tomu podlehneme, naděje v dobrý věci, ale i rozhodnutí jestli budeme chtít dobro nebo zlo, některé momenty jsou jen pro silné nátury, nato, že je to z Velké Británie, velmi podařený snímek, určitě to stojí za zhlédnutí a tento film by měl mít určitě vyšší ohodnocení, toto je moc málo na takovýto film, ve filmu jsou i prvky hororu, takže každý si přijde na své. ()

Starbuck

Takže o čem že to vlastně bylo? O tom, že svět stojí za hovno dokud nepotkáte lásku a když ji pak potkáte tak zjistíte že stejně netvá věčně a jediné co trvá věčně je utrpení a svět zase nedává smysl a je na hovno? O tom, že každý dokáže zabít? Nebo tím básník chtěl řict něco úplně jiného? Ale ať už to bylo cokoliv, bylo to celé depresivní ... ale svět mimo filmy takový prostě je, takže vlastně nic nového pod sluncem. Člověk lituje jenom toho, co neudělal. Já nelituju, že jsem se na ten film koukla, jakožto celkem depresivní človíček to pro mě byla celkem lahůdka. Ale chápu, že to asi nebude film pro každého a žádný "kultovní" snímek z toho nebude. ()

a0001

Dovolím si tvrdiť, že toto je jedna z najväčších ........ aké som kedy videl. Hrúza a des. Som z toho tak mimo, že nedokážem tento exkrement ohodnodiť akokoľvek duchaplne. Tento film na mňa "zapôsobil" ako šok, mrtvica, som ochromený z toho aké zlé to bolo. Absulútne nechápem ako toto mohol niekto vyprodukovať. A to hodnotenie tu na csfd? Dúfam, že sa iba všetci dohodli a hodnotili naraz dňa 1.apríla. Jedna hviezda za koniec, áno ten kde už idú záverečné titulky, bol veľmi empatický k divákovi, presne vystihol, že to najlepšie patrí na koniec.. ()

Aywes

Tak tohle je dost divný.Opět asi nepochopený konec, který mě akorát tak nas*al.Sice to mělo moc pěknou atmosféru a celkově příjemnou myšlenku vzatou v trochu větším stylu.Pravdivá a to se mi líbí.Využívající syrovosti reality a krutosti lidí vytváří Heartless v divákovi pohlcující atmosféru navozenou textem písní, které jak sem zaslechl, byli složeny přímo pro film.Z počátku nesrozumitelné a nejasně, ALE je to prostě britský film.Tudíž z toho vychází Heartless jako výborně (asi skoro) originální nápad s divným zpracováním.Ne špatným, ale jednoduše divným.Akčnější scény(je jich zde dost málo naštěstí) jsou hektické a lekačky neprofesionální.Nemám rád lekačky.Žádný herec mě, ale nes*al a tak rád dám 3*.Potenciál ohromný, zpracování divné.Osobité kouzlo nalezeno.----------------------------------------------------------------------------------Po několika dnech mi neustále film zůstává v paměti.Musím ho tedy ohodnotit 4*.Ten soundtrack a myšlenka bylo něco dokonalýho. ()

Davemix

Velká bomba. Tenhle britskej styl mě fakt bere.. Hlavní hrdina výbornej, atmosféra hustá až do konce, spousta zvratů a skvělý téma. Aktuální hodnocení mě hodně překvapilo. ale za mě 90% ()

jemenfoutiste

Toto je filmová poézia, symfónia obrazotvornosti! Veľmi podarená snímka s ambivalentnou pointou a absurdne logickým vyvrcholením. Surovo reálne a predsa skôr mýtus ako príbeh. Veľmi slušný polounderground anglického filmového priemyslu, spolu s Franklynom, veľmi chvályhodné. Fakt som si hovorila, ale veď no veď nemôže si len tak zomrieť či?....Šťastné konce sú predsa pre deti, však Belle? ()

Scenixia

Skvělý film! Veliké překvapení. Až do poslední chvíle jsem netušila, co se z Heartless vyklube. Absolutně nepředvídatelný scénář. Skvělé. Konec mě vyloženě rozsekal. Vyložit si ho může každý po svém :) Za mě hodnocení max. ()

Vsacan

Bože to byla kravina, ... kdyby tam hrál hlavní roli někdo jiný asi bych to označil za naprostý odpad...... Jsem hoodně nenáročný divák ale tuto kravinu bych doporučil jen nepříteli. !!! ()