Zoolander (2001)

Uz som vyrastol z inteligentnych komedii a viem si naplnu uzit genialneho Dereka Zoolandera. Da sa na to pozerat ako na uplnu hovadinu, da sa na to pozerat, ako na meta-humor, alebo sa to da pozerat ako vybornu komediu. Proste je jasne, ze Stiller do toho siel s "cim blbsi vtip, tym lepsie" a ja som sa valal po zemi od zaciatku do konca.

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Ľudia sa tu oháňajú a ospravedlňujú mindfuckom, mindfuck väčšinou buď rozbíja pravidla filmového sveta, alebo nás nejakou novou informáciou núti prehodnotiť doterajší dej. To, že mi niekto oznámi, že dva sväté oštepy nie sú úplne správne sväté a 1. anjela oklamali, takze bol vlastne 13. anjel a Dvere Do GUF sa skoro otvorili, ale ich zavreli, nie je mindfuck, sú to len kecy ožratého bezdomovca. Je to fakt veľký bordel a hlboky prešľap po prvých dvoch filmoch.

Body Brokers (2021)

Mam taký pocit že na papieri to malo byt niečo ako Wolf of Rehab, ale pán režisér/scenárista by sa musel rozhodnúť kto je hlavná postava a čo ten film chce povedať. K filmu som sa dostal cez oveľa zaujímavejšie interview, v ktorom režisér ide oveľa viac do hĺbky o tomto šialenom systéme privátnych odvikačiek, ktorými si sám pár krát prešiel. Film ako taký je rozkročený medzi sociálnou kritikou, feťáckou drámou a korporátnym pornom, pokope to ale vôbec nedrží. Mohol z toho byt fajn dokument. Mladý Kilmer nič moc, Michael K. Williams je pán ako vždy a Frank Grillo hrá…….Franka Grilla.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nevidel som dosť sračiek zo 70 rokoch aby som objektívne vedel posúdiť, či ten film robí to čo robiť má. Viem len povedať, že tie dialógy, nie sú AŽ tak úderné ako by mohli byť. Keďže tvoria asi 70% filmu a minimálne v prvej polovici majú nulový dopad na film, zábavnosť je len tak-tak na hrane. Ale v momente keď sa stane TO, predvádza Quentin a PANI kaskadérka niečo čo som na platne hádam ani nevidel. A je to veľmi fajn. Strihové low-cost zábavky sú fajn, absolútne hrozná hudba tiež.

Tropická bouře (2008)

Ked som mal 20rokov, uz som bol pristary na humor, aky nam Ben Stiller ponuka v Tropic Thunder. Pozeral som predsa Kim Ki-Duka, a cital Bushido - cesta samuraja, vyrastol som uz z infantilnych komedii. Ale teraz, ked som zase trochu starsi, mozem odhodit svoj cool Matrix kabat, a ocenit to co tu Stiller a Downey Jr. stvaraju. Klenoty ako Downeyho blackface, hlasky "Never go full retard", alebo reakcia Kirka Lazarusa na slovo N*gger a kopa dalsich veci, co by dnes celkom urcite polozili karieru vsetkych zucastnenych tu padaju kazdych par minut. Keci o nudnom strednom akte sa nedaju brat vazne. Absolutne nechapem, ako sa podarilo Stillerovi na toto dostat od studia peniaze, dnes by toto nikto nezaplatil. A je vidno, ze ked uz tie peniaze dostal, tak isiel na plne gule. Tropic Thunder bud chapete, alebo ste duchom stari. (DC verzia)

Oběť (2019) (seriál)

Solídna úvaha nad vinou, trestom a tým, čo to vlastne znamená byť obeťou. Dramatické BBC mini-série sú tradične výborné a nemá cenu komentovať réžiu, hercov alebo scenár. Finále je jedným slovom brutálne a verím, že niektorí ľudia budú mať nad čím rozmýšľať.

Chris Brown: Welcome to My Life (2017) odpad!

Nahodou som to zbadal na Netflixe, a viem ze Chris Brown je mastodonti kokot, tak som sa rozhodol ze to rychloposuvom prebehnem. Takze tento prijeb si o sebe nechal natocit film, v ktorom sa dozvieme aky mal tazky zivot, ze sam neveril, ze rozkopava ludom hlavy, ze to vlastne nie je jeho chyba, a ze by sme mu mali odpustit a dopriat multi-milionovu karieru lebo kokotko vie spravit salto zo stoja. Padny argument. Chris Brown je ten manik co chcel zabit Rihannu ked mal 19 rokov (v dokumente si spomina, ze bol 17 rocne decko :'( fnuk..). Rozbil jej hlavu o sklo, daval pastovky do temena, pomliazdil ruku, skrtil, kusol do prstov a nakoniec kusol do ucha (shout-out Mikovi Tysonovi, ktory sa tiez v "dokumente" objavi) predtym, nez sa vyslobodila z jeho Lamba a zacala vrieskat o pomoc. (odporucam precitat si asi 5 stranovu policajnu spravu, ktora koluje po internete) Chris si na tento incident spomina ako na "potycku" v aute, lebo Rihanna mu doskrkala CDcka a hrabala sa mu v mobile. Sak viete aky su ti mladi! Dalsi padny argument. Zbehneme si s Chrisom asi dalsich 5 "potyciek", do ktorych Chrisa samozrejme dotlacili okolnosti, jeho kratku navstevu v napravnom centre, z ktoreho ho vyhodili, lebo je to agresivny curak a film zakoncime tym, ze nam nejake celebrity povedia, ze ked nam vie BOCH odpustit, preco si nevieme odpustat navzajom? Lebo tento nebezbecny recidivisticky mamrd beha po slobode a pacha zlobu, zatial co cela hudobna scena sa tvari, ze sa poucil a treba ho nechat tak. VSAK LEBO SALTO! A lebo im zaraba miliony. Okrem "moralnej" zumpy je tento film aj absolutna technicka/dramaturgicka tragedia, tie "podporne" interview s celebritami su zvlastne nastrihane do Chrisoveho spominania na mladicke dobrodruzstva, skoro to vyzera ako by sa ho malokto chcel nahlas zastat, tak postrihali 3-10 sekundove shoty typu "vies ked si mlady a tak strasne uspesny, je to strasny tlak" a ine motivacne picoviny. Zaujimava otazka je - ako dobry musi byt umelec aby sme sa vedeli odputat od jeho "civilneho" zivota a vedeli si uzit jeho umenie? Lepsi. Ovela.

Adam Sandler: 100% Fresh (2018) (pořad)

Skutočnosť, že Adam Sandler má akúkoľvek kariéru je jedna z najväčších záhad 21 storočia. Vo filmoch ho absolútne nenávidím a jeho trápny humor má obchádza (a to sa v infantilných sračkach typu Family Guy vyválam vždy rád). Ale tento special je fajn. Sandler je proste týpek čo robí blbé vtipy a tupé pesničky, ale je v tom toľko úprimnosti, že to nemôžem nenávidieť.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Pri prechadzke mesteckom Wind Gap si clovek uvedomi, ze chemicke zbrane nie su az tak sprosty napad ako nam tvrdia Spojene Narody a ine obcianske zdruzenia. Clovek ma chut to cele mesto aj s podou, na ktorej stoji spalit a popol vystrelit do vesmiru ako varovanie buducim generaciam, ze takychto dediniek tu mame dost a viac nam ich netreba....Po famoznych Big Little Lies sa Valle vracia s este posahanejsim mesteckom a potvrdzuje, ze na TV mu to svedci ovela viac ako na velkom platne, kde jeho psycho-introspektivny strih proste nemal dostatocny priestor. Zdanlivo nikam neveduce sceny, s nic nehovoriacimi, sekundovymi prestrihmi na flashbacky dostanu zmysel o 4-5 dielov neskor a ked si to divak zacne v gebuli davat dokopy, ma chut si zapalit doutnik aby sa citil ako hotovy Columbo. Uplne chapem namietky voci dlzke, serial by sa dal pohodlne skratit na 3-5 dielov a niektore nikam neveduce dejove linky aj s postavami vyskrtnut, ale mna tato zumpa ludskych osudov proste ocarila a zluskol som ju za vikend. Zaujimalo by ma ako by vyzerala Valleho vysnivana verzia - kedze podla klebiet z natacania chcel povodne Valle vyskrtat velke mnozstvo dialogov a nechat vsetko na rozpravanie obrazom a divaka. Skoda...Kazdopadne, je to skvely serial s bezchybnym obsadenim a este druhy den po dopozrani poslednej sceny si zo zeme zbieram moju rozsypanu celust. Gillian Flynn je posahana defka a ja ju uplne zboznujem. A odporucam nezabudnut na spravne Marvelacku po-titulkovu scenu pre vsetkych labuznikov, ktorych zivot este aspon trochu bavi.

Jack Ryan (2018) (seriál)

Analytik Jack Ryan ma viac spolocne s panmi ako James Bond alebo Jason Bourne ako s kancelarskou krysou, co je celkom problem, kedze Jack funguje ako male koliesko v obrovskej masinerii CIA a nie vlk-samotar. Nastastie je Jack vzdy pri vsetkom dolezitom, vzdy sa zhodou okolnosti pozera tym spravnym smerom a vsimne si vsetky dolezite zastrene pohlady/stopy po pneumatikach/stupajuce pary z este teplych polievok co po sebe nechali teroristi, zatial co zbytok CIA/armady/policajtov su trojrocni retardi co radi oblizu kazde zamrznute zabradlie. Verit sa tomu neda, spad to aky-taky ma, John Krasinski, bol zo zaciatku fajn ale cim dlhsie som to pozeral tym viac som dufal, ze to teroristom vyjde a toto zbytocne serialove univerzum poslu do horucich neveriackych pekiel. Takbir!