Ralf je profesionální ostřelovač, François naopak hodlá skoncovat se životem sám. Osud je svede dohromady v hotelu v Nice a od té chvíle začne mela. V hlavních rolích francouzské komedie uvidíme Richarda Berryho a Patricka Timsita.  Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou, protože Ralf Milan (Richard Berry) má zacíleno na někoho jiného a François Pignon (Patrick Timsit) mu jeho poslání zrovna neusnadňuje. Při neúspěšném pokusu o oběšení totiž François, jehož opustila žena, propadne stropem k zabijákovi, který se chystá zavraždit klíčového svědka v korupčním procesu. Mezi čtyřmi stěnami hotelového pokoje v Nice se tak rozehrává nejen zápas o splnění jedné náročné vražedné zakázky. O život půjde možná každému, kdo se ocitne v blízkosti této nesourodé dvojice. Režie francouzské komedie se ujal Francis Weber. (oficiální text distributora)

Thomick

Profláklej "Drž hubu formát", akorát zasazenej do ultramalýho prostoru - což paradoxně dvakrát nepomáhá celkový intenzitě filmu, ovšem finále to stejně posouvá do další dimenze. V součtu docela klasickej, ale právě proto stále nadprůměrnej Veber ... ()

jhrasko

Myslel som si, že Vojtěch Bernatský je so svojou ofinou posledný mohykán. Očividne nie, Rišo Berry je mu silnou konkurenciou. ()

Lacike

Koncept je podobný ako u filmu Blbec k večeri a pravdepodobne aj u mnohých ďalších Veberových filmoch. Nesúrodá dvojka, ktorá si lezie na nervy spolu rieši rodinné problémy jedného z nich. Tentokrát toho neskutočne otravného, ktorý je len miestami vtipný, ale väčšinu času je len otravný. Ten druhý je nájomný vrah, ktorý sa snaží spáchať atentát, ale otrava ho neustále vyrušuje. Je to už druhé spracovanie tohto námetu. Dávnejšie som videl verziu od WIldera s Lemmonom a Matthauom, ktorá mi tiež pripadala len mierne nadpriemerná, ale aspoň mala sympaticky obsadenú ústrednú dvojicu. Tentokrát mi herci nesadli. Patrick Timsit ako otrava mi proste nijak vtipný nepripadal a Richard Berry sa síce hodí do úlohy drsniaka, ale nebol mi sympatický a tak som ho nemal chuť ľutovať kvôli všetkým tým útrapám, ktoré prežije. Záver je už tradične Veberovsky otvorený, ale tentokrát mi to bolo celkom jedno. Párkrát som sa celkom zasmial, takže výsledkom je mierne nadpriemerná komédia na jedno pozretie a aj keď tu má verzia z roku 1973 najlepšie hodnotenie, tak nemám chuť ju vyskúšať. Príliš neverím, že to bude lepšie. 6/10. ()

blackrain

Francouzské komedie se prostě pohybují v úplně jiném levelu. Byl to příjemný a svěží humor. Tohle si budu pouštět, když bude venku dušičkově nevlídno. Vůbec mi nevadilo, že je tenhle příběh tolik převídatelný. Odpustila jsem mu to. Mám takové konfrontační komedie ráda. Netušila jsem, že je tohle remake a že to má divadelní předlohu. Jen jsem měla chvilkami zvláštní pocit, že už jsem to někde viděla. Podobných filmů je natočeno dost. Šla bych na to do divadla. ()

dyfur odpad!

Myslím,že podobné tema mali i J.Lemmon a W.Matthau vo filme,kt.názov neviem-ale to bolo dobré. Toto je trapná imitácia. Hlavná charakteristika: - nudnééé ,dlhéé. ()

necisty

Neviděl jsem celý začátek, ale myslím, že jsem ztratil tak maximálně 10 min a snad to někdy dokoukám. Náhodou jsem o tento film zavadil v televizi a hned na první pohled zaujal, jinak bych se k němu asi nikdy nedostal. Jedná se o nenáročnou komedii, kde většinou je se čemu zasmát. Ale prvním dobrým pocitům ani 84 (bez úvodních 10ti) nenáročných minut nepomohlo, protože ke konci už jsem ty dva nedával a chtěl to vypnout, bylo to pořád dokola - do pokoje někdo přišel, někdo odešel a pak se tam za chvíli zase vrátil. Chvilkami mi to přišlo až trapné. Dodíval jsem se na to, jen protože není spousta filmů, na které jsem se rozdíval a nedodíval a také mě zajímalo jak to nakonec skončí. A právě konec mě vůbec neuspokojil. Na druhou stranu obdivuji tvůrce, že dokáží natočit takový film s minimem herců a lokací. Předpokládám, že i náklady byly minimální. A herci nakonec předváděli kvalitní práci. Enšpígl má naprosto šílený komentář, který má snad lepší děj, než samotný film a jsem rád, že i přestože sám má rád F. Vebera, tak film hodnotil odpovídajícími 3 hvězdičkami. ()

dr.fish

Řeklo by se možná, že se Veber pořád opakuje. Ano, má i lepěí kusy, ale ve svém žánru je to pořád špička. Už tu sice není Pierre Richard, ale pořád je to dobrá sranda. 70% ()

Courtemanche

Po originálu (Dotěrný chlap) a remake (Kamaráde, kamaráde) je tu třetí zfilmování a je jednoznačně ten nejslabší. Francis Veber tentokrát na ten příběh šel jinak. Od první chvíle i ten vážný (střelec) se stává šaškem, až natolik, že skoro on je ten hlavní šašek. To nevadí, je to zajímavý nápad, jenže Veber se uspokojil jen s průměrným zpracováním. 3/5 ()

HorrFi

Tohle snad musí rozesmát každýho.. líbí se mi jak se v těch francouzskejch komediích setkaj osudy několika cizích lidí, který se nikdy předtim neviděli v tomhle jsou Francouzi fakt mistři.. tahle ,,otravovací" komedie fakt stála za to.. už od chvíle kdy Francoa Pignon poprvý spatřil Ralfa Milana jsem věděl, že Ralf z něj bude na prášky, protože už jenom Pignonovo tlama byla dost otravná a provokativní.. ()

JohnSmith

Veber si zrežíroval film, který kdysi napsal. Původní Dotěrný chlap je klasika s vynikajícím Venturou. Čekal jsem, že by Veber mohl původní film trumfnout, ale bohužel se mi dostalo zklamání. Berry je sice sympaťák, ale není to Ventura a ostatní herci nejsou také moc sympatičtí ani přesvědčiví. Raději se zas podívám na původní film. ()

Josefin

Pomalý rozjezd, ale Francis Veber ví jak pobavit. Když pominu jeho posedlost, že tedˇ všechny své bláznivé protagonisty pojmenová jménem Francois Pignon :). Vyklubala se z toho opět povedená legrace. Nájemný vrah a zoufalec. Duo Richard Berry a Patrick Timsit se pěkně vybarvilo. Vyplatí se dát komedii z kolébky Francie šanci, nemůžete nic ztratit vždycky můžete použít dálkový ovládač a dát nemilosrdnou stopku, ale já to neudělala a příjemně jsem se nasmála. ()

Georgex

Francouzská komedie z hrnce Francise Vebera, když člověk vidí v popisu, že se jedná o další komedii z rukou tohoto skvělého režiséra, jeho očekávání jsou veliká. Bohužel tento film zklamal, aneb jak se říká i mistr tesař se někdy utne. Chvíli se mi ani nechtělo věřit, že se jedná o komedii, kterou tato velká osobnost francouzského filmu natočila, nicméně po pár minutách začne být vidět jeho rukopis, taková klasika v jeho podání, příběh zasazen do krimi prostředí, hlavní představitelé ve známení jeden prostý, otravný ztroskotanec a druhý elegantní zabiják. Příběh profesionálního odstřelovače, kterému skříží cestu zoufalý prosťáček, který chce spáchat sebevraždu a znepříjemní mu jeho poslání, zní velice lákavě. Nicméně celá komedie se nese ve znamení bláznivé komedie bez humoru. Celý film má sice výborné tempo, ale za celý průběh jsem se snad pouze dvakrát pousmál, což je na francouzskou komedii opravdu málo. Herci nejsou vybraní špatně, Patrick Timsit hraje zhrouceného chudáka opravdu skvěle, Richardu Berrymu jsem toho drsňáka taky věřil, ale říkám si jak by to asi vypadalo, kdyby do hlavní role obsadili Gerárda Depardieuho a Jeana Rena. To by asi bylo jiné kafe. Bohužel i ti by asi měli problém, který zní stupidní a nevtipné dialogy. Celkově hodnotím tuto komedii jako lehký podprůměr a velké zklamání Francise Vebera, hold každý den není posvícení. Moje hodnocení 45% ()

Bernhardiner

Většina remaků, hlavně hollywoodského původu, tupě vykrádá námět, přidanou hodnotu má v nejlepším případě nulovou a využívá herce, kteří na originální ztvárnění postav prostě nestačí. Tohle je ale výjimka potvrzující pravidlo. Možná to bude tím, že tenhle film jsem viděl dříve než originál (já vím, zhřešil jsem), ale já tuhle verzi zkrátka považuji za lepší. Je to nejspíš proto, že původní film už trochu zastaral a také proto, že v roli Pignona se tehdy objevil Jacques Brel, který - a zde souhlasím se samotným Veberem, který o tom psal ve své autobiografii - ve své roli působil spíše zvláštně než směšně, což vůči němu není žádná výtka, ale zkrátka do této role se tolik nehodil. Za to Patrick Timsit zahrál debila naprosto s přehledem, v žádné inteligentní roli jsem ho vlastně zatím ani nepotkal. Navíc tu máme přidanou linku s klukem a holkou a Francoisem Randonim s tradičně výborným Michelem Aumontem. Na rozdíl od první verze se pohybujeme prakticky pouze v interiérech (hotel a psychiatrická léčebna), což výsledku rozhodně neubírá. Jedinou výtku mám k hudbě - ten donekonečna se opakující motiv začíná být velmi brzy otravný. 95% ()

Mr.Floyd

Absolútne klasická francúzska komédia točiaca sa okolo zdanlivo jednoduchej úlohy, ale ako to už Francúzi vedia, všetko čo sa dá (aj to čo s nedá) sa skomplikuje a potom ešte raz skomplikuje a je z toho tradičný francúzsky galimatiáš, ktorého "obete" sú zrelé do psychiatrickej liečebne. Solídna porcia klasického slovného a situačného humoru odohrávajúca sa v dvoch hotelových izbách nemôže nikoho uraziť a v rámci večerného odreagovania pobaví aj náročnejších divákov. ()

Eraserhead

Jeden je nájemný vrah čekající na oběť, druhý se chystá spáchat sebevraždu... co se stane když se tihle dva sejdou v jednom hotelu a mají pokoje vedle sebe? Takový námět by mohl slibovat parádní černou komedii, která se bohužel v tomto případě nekoná. Celkem slušný úvod a závěr, ale vše mezi tím je nic moc. Klidně by to mohla být divadelní hra. ()

Myshkin

Další François Pignon a další, naprosto klasická veberovka. Nic víc ani míň v tom není. Sice tak dobrá jako řada předchozích komedií není, někdy je to opravdu trochu padlé na hlavu, ale kdo má Françoise Pignona v oblibě (jako já), zklamaný by být určitě neměl. | 65% ()