Reklama

Reklama

Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (191)

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Po shédnutí Cvokaře mám dost rozporuplný dojem. Zpočátku jsem si říkal, že film mě moc bavit nebude, ale pak se to střídavě měnilo z dobrého do špatného dojmu a podobně. Kevin Spacey byl dobrý a už od začátku jako ztroskotanec, avšak byly tu i horší existence. Zapůsobila na mě postava Marka Webbera, jehož herecký výkon se dal srovnávat s Spaceyiho. Co říci o filmu více? Máme tu zkrachovalé životy lidí, kteří tak něják žijí svůj bláznivý svět, někteří jsou poučutelní někteří ne. Ve finále se tu střetávají protipóly i podobné lidské osudy. Film je určen pro trošku náročnějšího diváka a věřím, že spoustu lidí by ho hned zavrhlo, přes to má své kouzlo - ostatně jako Americká krása, ovšem ta měla daleko filosofičtějšího ducha pro chápajícího diváka. Ke konci se Spacey přece jenom napraví ze svého věčně zhuleného stavu a prolínání situací jednotlivých postav se vyjasní. Překvapilo mě i obsazení Robina Williamse, který mohl dostat více prostoru. ŠKODA! Nutno závěrem podotknout, že film má právě ono již několikrát zmiňované táhnoucí se a pomalé tempo, tudíž 100 minut jako by trvalo 3 hodiny. Hodnocením je to pro náročnějšího diváka za čtyři hvězdičky. Zkrátka přeberte si to každý po svém. ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Film ťažiaci z atraktivity povolania a riešiaci kto je väčší pacient. Jediné, čo sa mu darí je tváriť sa. Hyperpasívnym tempom sú ponúknuté útržkovité výrezky zo života zhuleného Spaceyho, nadržaného Williamsa, depkoidnej Jemmy, obsedantno-kompulzívného génia...ktorích nakoniec spojí predsa len niečo spoločné....kto by to čakal...Shrink je zúfalo nudný, vlečúci sa slimačím tempom, popisný a neanalytický a brutál americký, rozčulujúci. ()

Reklama

vorenus 

všechny recenze uživatele

Za tu hodinu a půl co trval film jsem měl pocit, že asi zajdu nudou.Něco tak otřesně vleklýho jsem dlouho neviděl.To co tu předvádí K.S. jsme měli možnost shlédnou v Americké kráse a v daleko lepším provedení.Tady se omezil jen na kouření jointa, ale když to trvá většinu filmu, tak to fakt není prdel.Kde jsou ty časy, kdy jeho jméno bylo zárukou skvělé podívané.Vítej v kategorii BÉ Kevine! ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Hodně, hodně jsem si tento film chtěla oblíbit, protože v jeho jádru je ukryta řada aspektů, které mám v příbězích ráda: hlavní hrdiny je lidský, zranitelný (a zraněný), postavy nejsou rozděleny na kladné a záporné. Bohužel po scénáristické stránce vše úplně nefunguje – a i když jsou to jen detaily, výrazně ovlivňují můj celkový dojem. Jsou to zbytečné expozice, kdy některá z postav jen kvůli divákovi vysvětluje to, co všichni v dané scéně ví. Jsou to neuvěřitelné náhody jako moment, kdy jedna z postav najde cosi, co se jí přímo týká, pohozené na ulici. Je to uspěchaný scénář, který se v závěru snaží divákovi vnutit rychlou proměnu postav, ačkoliv stopáž by si zasloužila deset až dvacet minut navíc. Je to konec, který náhle změní vyznění celého filmu. U jiného žánru by tato zaškobrtnutí scénáristovi asi prošla, když se však snažíte dát dohromady civilní, citlivou, civilizační výpověď, může několik nerealistických scén snadno udělat z filmu s velkým potenciálem jen zapomenutelné drama. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Člověk je s určitostí tvor omylný a zranitelný - podobně jako "cvokař" Kevin Spacey. Měl by lidem pomáhat a rozebírat s nimi jejich problémy, ale sám si vlastně nevyřešil tak úplně ty svoje a tak mu to řešení cizích problémů už nejde tolik jako dříve. Tenhle snímek je ale natočen zajímavě, ale bohužel občas celkem únavně, ale pocit z něj mám dobrý. Opět americký happy end naštěstí bez zjevného tlačení na citovou pilu - čímž se stává pro diváka mnohem příjemnější než obvykle. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2009. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

Reklama

Reklama