Strašidelné Vánoce

Frank Cross není dobrý člověk. Je to bezcharakterní elitář, který nemá rád Vánoce. Vánoční pohoda v něm vyvolává dávivý komplex a představa bodrého Santy Clause se mu hnusí více než modelka s chlupatýma nohama. Je to prostě parchant, který bude muset dojít ke své nápravě. A kdy jindy než o vánocích. Ono totiž na pravdě: "Čím člověk zachází, tím taky schází." něco je. Vítejte tedy ve filmu na téma: Jak parchant díky vánočním duchům k nápravě došel. A nebojte se. I přes zmíněné duchy se nebudete bát, ale bavit. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Hmmm ... Billa Murraya mám rád, no neviem, čo si o tejto čudesnosti pomyslieť. Zasmial som sa asi iba raz a to pri svojskom bývalom majiteľovi televízie a pri úvodných reklamách na TV programy. Oceniť by sa dala aj tradične skvelá hudbu Dannyho Elfmana, no tá je až neuveriteľne nevyužitá. No a čo je pri vianočných filmoch hlavné - ONO TO NEMÁ ANI TROCHU VIANOČNÚ ATMOSFÉRU! ()

Sdoom

Tak skvěle našlápnutý a zábavný film totálně zabít klišoidním patetickým závěrem, to se jen tak nevidí. A je to velká škoda, protože Bill Murray si svoji postavu pěknýho hajzla Franka Crosse užívá od A až do Z. Neřikám, že tomu happy end nutně musel uškodit, ale tohle bylo fakt moc, moc, moc...bohužel tím hodnocení jde minimálně o 1,5 hvězdy dolů. (HD, orig.) ()

misterz

Všetko tu stojí na famóznom B. Murray, ktorý si tu strihol postavičku mizantropického držgroša Franka Crossa a bol jednoducho famózny... Príbeh podľa Dickensovej Vianočnej koledy v modernejšom šate a so špecifickým humorom, ktorý na mňa účinkoval hlavne zo začiatku. Potom to celé upadlo do šedivého priemeru, pričom koniec už zaváňal fraškovitosťou, čo moc nemusím. Priemer. 60/100 ()

femme fatale

Variací na Scrooge od Dickense je mnoho, ale tato je originálně asi jediná, která je pouze jeho moderní paralelou, zatímco se v pozadí televizního štábu natáčí originální verze. Bill Murray jako Cross/Scrooge nezklamal, ale velmi pobavil, skvělé načasování, vyikající výkon Carol Kane jako trochu razantního ducha Vánoc současných, ale i velmi civilní podání "humanistky" Karen Allen dělá s filmu zábavnou, ale i dojemnou podívanou, navíc se i výtvarná podoba velmi zdařila a zároveň film jasně ukazuje své vánoční "morální poselství" jak se na pohádky sluší a patří. ()

Motinski

Jediné čo mi naozaj sadlo bol Bill Murray (ajkeď aj on občas prehrával) a 80's praktické efekty, hlavne pri scénach s duchmi. Inak som ani poriadne nechcel veriť že film točil Richard Donner. Humor ma nebavil vôbec, väčšina vtipov je sílenych, vianočné kúzlo nulové a prerod zlého človeka na dobráka málo uveritelný, až by som povedal zrýchlený. Tesne pred záverom mi hlavná postava ešte stále prišla ako bezcharakterný strýko držgroš a zrazu strih, otočka o 180 stupňov. Na Vianočnej kolede mám najradšej záver, tu na mňa nefungoval vôbec. Nevidel som všetky filmové adaptácie, no táto je v mojich očiach jedna z najslabších. ()

• Sam Kinison bol zvažovaný do úlohy Eliota Loudermilka. Nakoniec ju získal Bobcat Goldthwait, ktorého doporučil Bill Murray. (m.a.t.o.)
  • Ve filmu si cameo zahrál trumpetista Miles Davis, a to jako pouliční hudebník. (vangobseck)