Reklama

Reklama

Návrat do Červeného města

(studentský film)

Obsahy(1)

Snímek Návrat do Červeného města je silně inspirován geniem loci rozpadajících se zlínských cihlových „Stínadel" - baťovských továrních areálů a čtvrtí. Diváci se spolu s hlavním hrdinou ponoří do tajuplného Červeného města, fiktivního prostoru, vytvořeného výhradně z baťovských cihlových budov. Nitky propleteného příběhu se splétají v jedinou, která vede nejen k odhalení starého zločinu, ale také zmařeného plánu geniálního Továrníka a nakonec i k hrdinově zapomenuté minulosti. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (17)

r007 

všechny recenze uživatele

Za studentský film přidávám jednu hvězdu navíc, jinak by byly 3. Zaujala mě především kamera, jinak celkem vzato herci neměli až tak moc práce, hlavní hrdina byl nemastný neslaný, ale příběh se celkem pěkně odvíjel a gradoval. i když v pomalém tempu. Nostalgické vzpomínky z blízkého Zlína fungovaly velmi dobře. ()

Dan 

všechny recenze uživatele

Krásně vykreslená atmosféra Zlína a poměrně širokého okolí, do kterého je zasazen příběh rozplétající události spojené tenkou nití vzpomínek s jednotlivými místy a místečky. Bravurně vykreslené detaily, které diváka majícího vztah ke Zlínu neponechají chladným. Jenom škoda některých vykonstruovanějších dialogů, jež nepůsobily příliš přirozeně a trošku rušily. ()

Reklama

Skip 

všechny recenze uživatele

Škoda, že tam bylo tolik těch faktických blbostí. To sežere jen ten, kdo nemá ani ponětí o našich dějinách. Jinak by to bylo dost dobré, protože se podařilo vytvořit napětí, zápletka byla zajímavá, pointa také. Některé ty slabší herecké výkony by se daly odpustit. Jenže když postavy říkají vyložené nesmysly, tak to už je špatné. Jo, kdybych byl znalostmi historie zcela "nepostižen", tak bych si to užil, ale to naštěstí nejsem. ()

Alex 

všechny recenze uživatele

Na studentský film dost dobré ! Kamera nápaditá, výkony herců solidní, hudební podkres nerušivý, ale zřetelný - a příběh se mi líbil. Byla to fikce, proto bych nepolemizoval s historickými fakty. Když už se tvůrci vyhnuli pojmenování Zlína a továrníka Bati, mohli se také vyhnout pojmenování konkrétní války a konkrétních okupantů... Úpadek Červeného města a jeho pohlcení Gottwaldovem jsem zažil, takže hodnotím subjektivně :-) ()

asLoeReed 

všechny recenze uživatele

Kombinace Kafkova Zámku a Lynchova Modrého sametu, která oslavuje Tomáše Baťu a vzbuzuje nostalgii po časech, kdy baťovský komplex zářil světovým jasem. Proč ne. Ta fajn lávka mě upoutala a už jsem se ji chtěl vydat hledat, ale prý tam ve Zlíně není, tak nevím, proč mě takhle někdo podved - to chce stupínek dolů. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (7)

  • První nápad a hlavní hudební motiv vznikly již na jaře 2004, scénář prošel postupně ještě čtyřmi vývojovými fázemi. (hippyman)
  • Štáb postupně při hledání vhodných lokací zmapoval všecha možná zákoutí Zlína a Otrokovic (jak továrních areálů, tak půldomkových čtvrtí) a při hledání "vodních" lokací projel prakticky celé povodí Moravy. (hippyman)
  • Zdaleka ne všechna pěkná místa se nakonec do filmu dostala - některá byla produkčně neschůdná, jiná se hodila do jiného filmu. Vedlejším produktem mapovacích expedic tak vznikl "Průvodce Červeným městem". (hippyman)

Reklama

Reklama