Zvířecí rekordmani

• Česko Největší extrémy (více)
Nový Zéland / USA, 2002, 56x60 min

Adam Harrington (vypravěč)

Dokumentárny seriál predstaví v každej epizóde desať zvierat tvoriacich elitu vo svojej kategórii. Môžeme sa tak zoznámiť s najrýchlejšími, najsilnejšími zvieratami či zvieratami s najlepším sluchom alebo zrakom. Schopnosti zvieracích rekordérov sú zároveň porovnávané so schopnosťami ľudí. (beso74)

Rýža

Jako zooložka si lebedím, ne zrovna dokumentární dokument, ale pokaždý nemusí být dokument ala David Attenborough lezoucí po stromě, rochnící se mezi vorvani a nebo požírající mravence, navíc vybrat si ke zpracování zrovna špeky živočišné říše byl nápad za všecky prachy, tohle mě zkrátka baví...a zdaleka nejsem sama. ()

R4D0

Mám snáď písať fakt že dokument sa perfektne vydaril? Asi nie každopádne s môjho hľadiska má u mňa dokument čistých päť hviezd prečo? Jedinečné kvalitné spracovanie, originálne príklady vyriešené počítačovou grafikou, a samotné fakty všetko ide ruka v ruke a je len radosť sa pozerať na každý diel i keď by som privítal aj viac dielov...Ale ako som už povedal bez akých koľvek zábran a úvah pekných päť. ()

tommy187

Zaujímavý, milý a hlavne informáciami nabitý program. Keď ho človek pozerá sa musí úplne sústrediť, lebo podanie je veľmi odborné (občas až príliš), hoci to je veľmi zjednoduchšené. Ale aj tak program je veľmi pútavý a fascinujúci a mám ho veľmi rád, aj keď je jeho dĺžka až veľmi dlhá ... Keby bol program o 15-25 minút kratší a keby to bolo podané trochu menej dramatickejšie, práve tam sa zberajú sekundy a z nich minúty bol by to jasný ašpirant na *****. Takto aspoň pre zatiaľ ****. 80% ()

vander19

Tento seriál som sledoval veľmi rád, ale vždy so zmiešanými pocitmi. Musel som po jeho skončení ísť každú sobotu na vinicu čo som neznášal. Po dlhej dobe som si pozrel opäť mnoho častí a musím skresať hodnotenie. Na max to nie je určite. Niektoré zvieratá podľa mňa absolútne vynechali a na miesto nich pridelili nové. Vždy sa mi pozdávalo, keď robili grafickú schému toho ako by mal vypadať človek, aby dosiahol dané schopnosti a to ostalo v mojom hodnotení nezmenené. Ale to že niektoré zvieratá sa opakujú a dokonca sa použijú tie isté zábery a doslova aj ten istý pokec ma štvalo riadne. Inak je to vynikajúca záležitosť, len keby nemal pár múch. A prečo stále musia byť naj. tie odporné chrobáky a hmyz?:-) ()

liberita

Výborný prírodopisný seriál, z ktorého sa možno dozvedieť množstvo nových a zaujímavých informácií. Navyše je veľmi originálne spracovaný, pretože každý diel je vlastne Top Ten rebríčkom tých naj zvierat v najrôznejších kategóriách. Okrem toho sa zábery zvierat prelínajú s počítačovou animáciou ukazujúcou, ako by vyzeral človek, ak by disponoval podobnými zvieracími schopnosťami a zábermi zo starých hororov, v ktorých sú zvieratá zobrazované pre svoje odlišnosti ako monštrá strašiace a jediace ľudí. To všetko spolu so zmyslom pre dramatičnosť a prenechaním miesta na fantáziu diváka, ktorý môže tipovať, čo ďalšie sa na nasledujúcom mieste objaví, vytvára podľa mňa jeden z najlepších a stále vysielaných dokumentov na našich staniciach. ()

• Jedná se o třetí nejčastěji umíšťovaný pořad do programu televizní stanice TV Spektrum podle dat BigZoom a.s. z roku 2023. Společnost shromažďuje program stanice jen od 13. března 2010. (Vitox)