Zvířecí rekordmani

• Česko Největší extrémy (více)
Nový Zéland / USA, 2002, 56x60 min

Adam Harrington (vypravěč)

Dokumentárny seriál predstaví v každej epizóde desať zvierat tvoriacich elitu vo svojej kategórii. Môžeme sa tak zoznámiť s najrýchlejšími, najsilnejšími zvieratami či zvieratami s najlepším sluchom alebo zrakom. Schopnosti zvieracích rekordérov sú zároveň porovnávané so schopnosťami ľudí. (beso74)

Pukancek

Nezaradila by som to ku klasickým seriálom, aké vídame normálne v televízii, no napriek tomu je perfektný, náučný.. bezchybný. Veľmi sa mi páči, že tu môžeme vidieť porovnanie človek-zviera. odlišnosti i spoločné znaky. Ja osobne sa pri tomto seriáli dokážem veľmi veľa naučiť :) Pre mňa je to fascinujúci spôsob ako obohatiť svoje vedomosti o svet, v ktorom žijeme. ()

curunir

Kedysi som tento seriál pozerával a celkom ma bavil. Najlepšie boli presne tie ukážky zo starých hororov, ktoré tomu dávali tú správnu šťavu a trocha iný náhľad. Samotné rebríčky mi ale občas prišli trocha neobjektívne, umiestňovali sa na nich živočíchy, ktoré by človek vôbec nečakal a niektoré ďaľšie zase ostali úplne nepovšimnuté. ()

MM_Ramone

Mám rád svet živočíšnej ríše. Zvieratá sú častým a vďačným objektom môjho záujmu. Preto som si myslel, že ma bude rovnako zaujímať aj sledovanie relácie, v ktorej sa snažia jej tvorcovia vzostupne zoradiť rôzne druhy zvierat podľa jedného určitého kritéria. Potom na záver vyhlásia absolútneho víťaza v danej disciplíne. Lenže výsledné spracovanie už nie je až také uspokojivé. Zdá sa mi, že veľmi často porovanávajú neporovnateľné. Tiež viacere údaje, ktoré vydávajú za jasné fakty mi moc nesedia. Uznávam však, že ako fiktívny, pseudoprirodovedecký dokument to je originálne. ** ()

tommy187

Zaujímavý, milý a hlavne informáciami nabitý program. Keď ho človek pozerá sa musí úplne sústrediť, lebo podanie je veľmi odborné (občas až príliš), hoci to je veľmi zjednoduchšené. Ale aj tak program je veľmi pútavý a fascinujúci a mám ho veľmi rád, aj keď je jeho dĺžka až veľmi dlhá ... Keby bol program o 15-25 minút kratší a keby to bolo podané trochu menej dramatickejšie, práve tam sa zberajú sekundy a z nich minúty bol by to jasný ašpirant na *****. Takto aspoň pre zatiaľ ****. 80% ()

liberita

Výborný prírodopisný seriál, z ktorého sa možno dozvedieť množstvo nových a zaujímavých informácií. Navyše je veľmi originálne spracovaný, pretože každý diel je vlastne Top Ten rebríčkom tých naj zvierat v najrôznejších kategóriách. Okrem toho sa zábery zvierat prelínajú s počítačovou animáciou ukazujúcou, ako by vyzeral človek, ak by disponoval podobnými zvieracími schopnosťami a zábermi zo starých hororov, v ktorých sú zvieratá zobrazované pre svoje odlišnosti ako monštrá strašiace a jediace ľudí. To všetko spolu so zmyslom pre dramatičnosť a prenechaním miesta na fantáziu diváka, ktorý môže tipovať, čo ďalšie sa na nasledujúcom mieste objaví, vytvára podľa mňa jeden z najlepších a stále vysielaných dokumentov na našich staniciach. ()

• Jedná se o třetí nejčastěji umíšťovaný pořad do programu televizní stanice TV Spektrum podle dat BigZoom a.s. z roku 2023. Společnost shromažďuje program stanice jen od 13. března 2010. (Vitox)