Výprava do bažin: Tygři

• USA Natural Killers: Swamp Tigers (více)

Tento úžasný film vás přivede do blízkosti nádherných, ale hrůzu nahánějících tygrů. Vydejte se s nimi do bažin v Bengálském zálivu, kde se všechno před nimi schovává. Velmi odvážný kameraman Mike Herda, se pokusil natočit film z těsné blízkosti tygrů v Bangladéši. Díky zajímavému snímku můžete nyní nahlédnout do životů těchto savců a něco se o nich dozvědět. (Pepy)

MM_Ramone

Od sundarbanských močiarov až po úpätie Himalájov žije tvor, ktorý vzbudzuje strach, prirodzený rešpekt, no zároveň aj úctu medzi všetkými ostatnými žijúcimi bytosťami, vrátane človeka. Je to tiger pásavý bengálsky, jedna z najmocnejších šeliem našej planéty. Ak sa chcete o tomto majestátnom, nádhernom, obrovskom kočičákovi a o exotickom prostredí, v ktorom žije dozvedieť niečo viac, pozrite si výborne natočený snímok "Tigre - Výprava do barín" z edície dokumentárnych filmov Natural Killers. *** ()

tron

„Jedine blízky pokrvný príbuzný je na hostine vítaný.“ Možno sa aj vám do poštovej schránky dostal zadarmo DVD film zo série „Natural Killers/Predátory zblízka“ s tým, že ďalšie si môžete kúpiť. Nie, že by na vás nikto nechcel ryžovať, ale aspoň tak robí na úrovni, neponúka šunt, ale kvalitný takmer hodinový dokument nasnímaný renomovaným a odvážnym kameramanom Mikeom Herdom („The Trials of Life“/1990). Tigre sú fascinujúce tvory, akoby večne ponorené v tajnostkárskej hmle. Musel prísť až Herd, aby ich dokázal (s ozbrojeným sprievodom) nafilmovať a ak máme veriť rozprávačovi dokumentu, Herd bol prvým človekom na svete, ktorému sa podarilo nafilmovať bengálske tigre (a hneď štyri naraz). Bohužiaľ, snímka je viac o prostredí, v ktorom žijú, ako o nich samotných, čo jej uberá na sile. ()

dmk

Ačkoliv kameraman předvedl úžasný výkon, když se mu podařilo natočit tygry z těsné blízkosti, což není jednoduché(Když NG natáčelo Ruskou divočinu měly kameru půl míle od tygra, který jedl, ale i tak kameru vycítil a po chvíli odešel takže nakonec příliš dobrý záběr nevznikl), dávám tři hvězdičky. Způsobené to je tím, že informace o tygrech zde nejsou nijak nové, najdeme je v kterémkoliv dokumentu s touto tématikou. Okolního prostředí je zde příliš vzhledem k tomu, jak si zakládá na unikátních záběrech tygrů. Navíc je zde dle mého názoru příliš mnoho záběrů chystání míst odkud budou tygry pozorovat apod. ()

Bat55

NATURAL KILLERS je pre mňa osobne parádny dokument,vktorý ma počas sledovania nesmierne bavil. Atmosféra barín a kameramana, ktorý natáčal týchto nebezpečných tigrov tzv. Tigrov Bengálskych, tam je parádna. Nemám čo vytknúť, na plné hodnotenie to nie je, ale parádne 4* si to určite zaslúži. Odporúčam./80%/ ()

M.a.t.t.

Neprekáža mi, že dokument, ktorý by mal byť v prvom rade o tigroch sa venuje aj prostrediu, v ktorom žijú, tvorom, ktoré ho obývajú s nimi, či dokonca aj problémom filmového štábu. Omnoho horšie je že sa to deje na ploche približne 50 minút a informácií o tigroch sa tak divákovi dostáva pomerne málo. Ako príjemný oddych Tigre: Výprava do Barín poslúžia, ako kvalitný zdroj informácii ale nie, dokument teda svoju hlavnú funkciu neplní. ()