Reklama

Reklama

Želví nindžové III

  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles III (více)
Trailer

Želvy cestují časem zpět do dob starověkého Japonska, kde mohou trénovat bojová umění. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (89)

erased 

všechny recenze uživatele

Poslední díl filmové želví trilogie mě ve své době minul, a na rozdíl od jeho předchůdce mi to ani tolik nevadí. Zcela mě totiž minul i dnes. Spolu s cestováním časem totiž korytnačky ztratily to, čím se pro mě staly nadčasovými, a tak na celé trojce potěší snad jen návrat Caseyho. Dobrý vtip se totiž prodere na povrch jen sporadicky, celé to působí zbytečně (a křečovitě) osudově a chybí tomu to zasazení do devadesátkové popkultury. A hlavně ve "starověkém" Japonsku 16. století neměli pizzu. ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

V závere trilógie sa cestuje časom. Tak trochu mi to pripomenulo tretí Návrat do budúcnosti, lenže miesto auta tu máme čarovné žezlo. Korytnačky tu perlia asi najčastejšie a skutočne som sa smial. Dôjde aj na konfrontáciu dvoch svetov, kde si nindžovia z minulosti zahrajú hokej a tí v minulosti rozmlátia walkman s rozbesneným hip hopom. Korytnačky tu jazdia na koňoch a opäť predvádzajú choreografiu hodnú čierneho pása. Záver posledného dobrodružstva pozerateľný aj po rokoch. ()

Reklama

helloween93 

všechny recenze uživatele

Sestupná tendence želvích ninjů je zjevná, po slabší dvojce, přišla trojka z feudálního Japonska, kde chybí výraznější záporák typu Trhače a film je víc dětský než teenage. Občas padne dobrá hláška, v titulkách zahraje Tarzan Boy, ale jinak film nudí. Raději si pusťte “My jsme čtyři Želví nindžové” od Davida, Horňáka a Hložka. Vysílalo, stejně jako předešlé dva filmy AMC. 2* ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší než jsem čekal, zvláště po shlédnutí recenzí od AVGN a Nostalgia Critic. Nicméně pokud odhlédneme od naprostého odklonu od seriálu a pár prapodivných vtipů, tak je trojka celkem povedená. Bitky mají znovu šmrnc, výprava středověkého Japonska ujde a příběh mě celkem bavil. A slizký obchodník se zbraněmi v podání Stuarta Wilsona je skvělý, tenhle chlápek se na podobné záporáky v 90. letech vyloženě specializoval. Vytknout se tomu všemu dá lecos, ale pořád je to celkem zábava a lepší než druhý díl. 60% a tři hvězdičky. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Ninja korytnačky mám rád, ale toto som si pretrpel. Príbeh bol síce zaujímavý a dokonca aj s tým jazykom to vysvetlili, inak by to bolo zvláštne, že Japonci a Američania by si rozumeli, keď boli z iných storočí, ale tak či tak, tam boli veci amatérske. Pri veľkom boji na nádvorí som si všimol, že strážcovia na hradbách sa len prechádzali, pritom ostatní bojovali. Pri tom výstrele z dela, by sa asi nestihol Leonardo zohnúť a navyše ten vnútri zvona, by asi ťažko prežil a navyše to, ako naňho presne spadol, bolo tiež hlúpe. Film bol nudný a nezaujímavý, až na konci som sa pobavil, keď do vážnej scény vstúpila stráž v spodnom prádle a vyhovárala sa, že bola na hokeji, inak dosť nuda. Akcia bola taká jednoduchá, film sa snažil zaujať na cestovanie v čase, ale inak tam nič zvláštneho nebolo. Opäť sa mi nepáčilo ako bol temný celý film. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Ve filmu zmiňovaný démon Kappa je skutečný tvor z japonského folklóru, avšak jedná se o jisté vodní monstrum, nejvíce obývající západní část Japonska a Kjúšú. Žije prý v různých vodních tocích a topí koně, dobytek i děti. Může se případně živit i lidským masem nebo játry svých obětí. Podobnost se želvami ninja, která se ve filmu zobrazuje, není vymyšlená, jelikož tvor údajně má mimo jiné i želví krunýř a svalnaté končetiny. (ajaxx)
  • Kostýmy korytnačiek stáli 200 000 tisíc amerických dolárov. Boli vyrobené zo špeciálneho materiálu, kde herci hrajúci korytnačky mali pod pancierom malý elektronický batoh, ktorý bol kvôli pohybu kostýmov počítačom potrebný. (donnie22)
  • Americký filmový štáb nemusel ísť až do Japonska natáčať film. Nakrúcali v Oregone v divočine Astoria, kde je príroda veľkolepo podobná Japonsku. (donnie22)

Reklama

Reklama