Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (58)

Na cestě po Sumbě (2009) (S06E35)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +uvolňující, relaxační, nádherný kontrast krajiny s oblohou, příjemná hudba, zajímaví obyvatelé -nic zvláštního nebo bohaté kulturní památky tady nehledejte/// Pohodoví díl, který vás příjemně uvolní. Informační hodnota taky není k zahození, ale hlavně se budete dívat./// Celkem 82%/// ()

Na cestě po Krkonoších (2009) (S07E01)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherné záběry Krkonoš a okolní přírody, hudba z Gladiátora a další zdařilé hudební motivy, kupodivu jsem se hodně nového dozvěděl -snad to, že se to napoprvé nedá všechno pochytit/// Člověk (divák) basní nad tím jak je to jinde a především v exotických zemích krásné a potom stačí vidět jednu část z našeho prostředí a toto tvrzení vezme rychle za své./// Celkem 90%/// ()

Na cestě po Reykjavíku (2009) (S08E01)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +spoustu informací, některé hodně hezké záběry, dobrý výběr hudby -při předvádění historických událostí mi vadilo pozadí v podobě moderních domů a aut, hudba mohla být výraznější a čekal bych i více "hezkých záběrů"/// Od Reykjavíku jsem měl možná moc velká očekávání, protože fotky v profilu vypadají úžasně. Každopádně zaujme kultura a historie, kterou možná ani neznáte. Ve výsledku je to tedy dobrý, ale na pět to není./// Celkem 75%/// ()

Na cestě po jižní Zambii (2009) (S08E02)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +rozhodně upoutají Viktoriiny vodopády, Zambijská příroda a fauna -slabší hudební doprovod/// Nijak zvlášť neurazí, je na co koukat a co se kultůry a prostředí týče, je to něco jiného než na co jsme zvyklí. I doprovodný komentář je zajímavý./// Celkem 74%/// ()

Na cestě po Viti Levu (2009) (S08E04)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +podmořské záběry, zpracování třtiny, svatba, místní obyvatelstvo -méně výrazný hudební doprovod, málokdy se kamera stočila na přírodní scenérie/// Tentokrát jsem si z toho i něco odnesl (zapamatoval), což se pří krásných, ale nepodstatných záběrech mnohdy nedovím. V tomto případě se více pořad točil kolem místních obyvatel, dozvěděl jsem se něco o jejich minulosti a kultuře. Takže opět spokojenost./// Celkem 69%/// ()

Na cestě po jihu Černé Hory (2009) (S08E05)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +občas pěkné záběry, komentář průvodců -méně zajímavé, takové neucelené/// Zvláštní. Černá hora je určitě pěkná země a spousta informací je zajímavých, ale tentokrát mi jich v hlavě moc nezůstalo. Prostředí mě tolik neokouzlilo. Celé mi to přišlo takové obyčejné, normální, nic extra zajímavého. Ale možná jsem už tímhle pořadem moc rozmazlenej./// Celkem 62%/// ()

Na cestě po Malawi (2009) (S08E07)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Prostředí 9/10/// +krásné prostředí, nádherné záběry, velmi dobrá hudba -nic zásadního mě nenapadá/// Velmi vydařená část nejen po technické stránce, ale i po té obsahové. Co místní obyvatelé nemohou nabídnout v kultuře, to dohánějí svým krásným prostředím. Je tady pořád na co koukat./// Celkem 83%/// ()

Na cestě po Britských Panenských ostrovech (2009) (S08E09)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +naprosto nádherné prostředí, velký relax -na úkor slabší historie, památek a kultury/// Tady by stačilo se tam na jeden den podívat. To se ale asi nesplní, tak jsem se alespoň namlsal prostřednictvím obrazovky. Kromě krásných záběrů ostrovy o moc víc nenabídnou, ale i tohle protentokrát stačilo./// Celkem 79%/// ()

Na cestě po středním Fidži (2009) (S08E11)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +hezká příroda, poklidný život obyvatel -slabší kultura, méně zajímavé informace/// Oblast, která se svojí koloniální historií a krásnou přírodou má co nabídnout. Přesto mi přišla turisty jaksi opomíjená (možná kvůli politické situaci) a celkem chudá. I když jak se zdá místním obyvatelům to nijak nevadí. Fidži je podle mě pro turismus a dovolenou jako stvořená, pro cestopis však už o něco méně. Najdou se "bohatší" místa./// Celkem 65%/// ()

Na cestě po severu Černé Hory (2009) (S08E12)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +prostředí, příroda, obyvatelé -náboženství, záběru na přírodu mohlo být ještě víc/// S podivem byl pro mě sever Černé Hory zajímavější než nedávno viděný jich. Jen toho náboženství tam nemuselo být tolik./// Celkem 76%/// ()

Na cestě po Champagni (2010) (S08E14)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krásné vinařské prostředí, vůně a chuť vína se rozléhá všude, tématicky více zaměřený díl, zajímavé informace (o výrobě vína, tradičních oplatků ...) -těžko říct, nic zásadního mi nevadilo/// Normálně jsem při sledování dostal chuť na šampus. Hezký díl, pěkně se na něj koukalo, bavil mě. Takhle by to mohlo být i dobudoucna./// Celkem 82%/// ()

Na cestě po Bamjánu (2010) (S08E16)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +místní obyvatelstvo, historie země, neobvyklé prostředí ve kterém místní žijí -škoda, že tato část nepokryla ještě více oblastní/// Zajímavá část, až je vám líto v jakých poměrech místní žijí a přitom jsou rádi, že mají období míru. Poutavé informace o práci, živobytí a žití zdejších lidí se doplňují s atraktivním prostředím, které však není moc vlídné k životu. No rozhodně si tuhle část budu pamatovat./// Celkem 86%/// ()

Na cestě po Kantábrii (2010) (S08E17)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +občas moc hezké záběry na krajinu, místní zvyky -"vidláci" kam se podíváš, slabší obsah/// Po delší přestávce jsem si zase jednou udělal čas na tento pořad a tentokrát se nic okázalého nekonalo. To jak někde v severním Španělsku kosí trávu, chovají dobytek na maso a občas zajdou do hospody si zaspívat mě moc neoslovilo. Zdá si mi to obyčejné, raději bych viděl nějakou oblast se zajímavými památkami nebo nevšední kulturou./// Celkem 64%/// ()

Na cestě po Ceutě a Melille (2010) (S08E18)

TV/// Obyvatelé 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// +příjemná atmosféra, zajímavé a obsáhlé informace, pěkné prostředí -nic zásadního mi nevadilo/// Tentokrát mohu prohlásit: "Takhle nějak si to představuji" Je tu vše, dozvím se toho hodně, je to krásné a ještě k tomu hraje vhodná a výrazná hudba. Tentokrát cestopis z hodně vzdáleného a přitom hodně blízkého prostředí, kde by jste chtěli minimálně strávit dovolenou./// Celkem 86%/// ()

Na cestě po Pandžšíru (2010) (S08E19)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +krajina, hudba, kamera -chtělo by to ještě větší záběr, prostě ukázat ještě více z prostředí/// Podobné jako na cestě po Bamjánu. Podobné prostředí, jen ještě více zasněžené, protože se nachází v oblasti hor, navíc v zimním období. Pro nás středoevropany nabídne neokoukanou přírodu a hodně se zaměřuje na místní obyvatelstvo. Je až s podivem jak si vystačí s málem a s tím co jim příroda nabídne. Pro nás úplně odlišná kultura a možná nepředstavitelné životní podmínky. Ale jak vidno, žít se dá všude./// Celkem 88%/// ()

Na cestě po jižní Arménii (2010) (S08E20)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +opět spousta zajímavých informací, tentokrát i něco z historie, krásné prostředí -monotónní hudba, někdy zbytečně dlouhé záběry/// Myslím, že opět zajímavá část. Někdy mě to ale přijde zbytečně utahané a někdy by si ta daná oblast zasloužila více prostoru, třebas památky. Takže někdy těžko hodnotil, rozhodně už to ale nemá takové kouzlo jako na začátku, když jsem viděl první části. Tentokrát to ještě příroda a obraz zachraňují./// Celkem 76%/// ()

Na cestě po Vojvodině (2010) (S08E21)

TV/// Obyvatelé 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 7/10/// +aspoň máme možnost poznat jak žijí místní obyvatelé, čím si na sebe vydělávají, co jedí a jak skromně to u nich vypadá -to je ale asi tak všechno, slabá hudební kulisa, žádné výrazně krásné záběry na přírodu, prostě zhlédnout a zapomenout/// Zdá se mi to, nebo si tvůrci berou stále menší sousta a ty větší a zajímavější si už prošli a natočili? Řekl bych jako dílčí doplnění celku dobrý, ale jako samostatná část už docela slaboučké./// Celkem 60%/// ()

Na cestě po Aucklandu (2010) (S08E26)

TV/// Obyvatelé 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 10/10/// +hudba z filmu Piano, krásné záběry -přišlo mi to krátké, koukal bych dál/// Hodně vzdálené místo, vlastně u našich protinožců .-) Takže úplně jiné, než jaké známe. Ale člověk by se tam hned vydal a vychutnával si tu krásu přírody jakou Nový Zéland nabízí. Opět část u které se dá příjemně relaxovat./// Celkem 78%/// ()

Na cestě po Bay of Plenty (2010) (S08E30)

TV/// Obyvatelé 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +zaměřeno především na maory, jinak krásná příroda -nevýrazný hudební doprovod/// Opět ukliňující, krásné a poutavé výprávění, tentokrát více zaměřené na místní kulturu a obyvatelstvo, což mě nelákalo tolik jako "procházení" místní krajinou./// Celkem 76%/// ()

Na cestě po Strážnicku (2010) (S09E05)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +doprovodná hudba, ode mě velmi málo vzdálená oblast, krajina, kultura -ve svém rozsahu standardní, ničím už nepřekvapí/// Opět hodnotné, informativní a poutavé. Zajímalo by mě kdy se tvůrci vyčerpají?!/// Celkem 79%/// ()