Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele ilemas k tomuto seriálu (23)

Na cestě po Tahiti (2013) (S14E26)

Navštívit Tahiti je můj nesplnitelný sen od dětství. Asi se tam už nikdy nepodívám. Co mě ale zklamalo, tento snímek ukazuje druhou tvář ostrova bez přírodních krás i když sem tam něco taky uvidíme. Poslední dobou mám pocit, že čím víc exotičtější místo tím hůř zfilmované, možná je to i samotným ostrovem, lépe se vydat na Bora Bora nebo na ostrov dr. Moreaua :). ()

Na cestě po kostarickém pobřeží (2016) (S17E30)

Kostarika je pěkná země, určitě stojí za návštěvu, ale tak jak je opět natočený tento dokument „Na cestě po..." mě spíše od cestování odrazuje. Rozbouřený karibské moře plné zrádných proudů, opět místo přírodních krás a zajímavostí spíše zaměřený na život místních obyvatel. Asi je to stylem jak Donutil s Bartoškou cestují , já si raději tvořím dokumenty vlastní podle svého a i ten život mezitím poznám. Bohužel díky covidu se místo cestování mohu dívat v tv na cestovatelské pořady. Ale díky za ně. Dokument nezatracuji, jen mám jiný styl. Je zde mnoho přírodních krás, které tito cestovatelé nenavštívili. ()

Na cestě po karibském pobřeží Mexika (2017) (S18E18)

Tentokrát velmi povedený díl z dokumentárního cyklu s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem „Na cestě po karibském pobřeží Mexika" na jehož sledování jsem tak trochu zanevřel. ()