Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (89)

Na cestě po středozápadu USA (2018) (S20E10)

Takže pozor, Grand Canyon a Las Vegas v Arizoně, to není středozápad USA. Na západě USA mezi tzv. Horské státy patří Arizona, Colorado, Idaho, Montana, Nevada, Nové Mexiko, Utah a Wyoming. No a ten středozápad jsou státy dále se dělící na Východní severní státy (Illinois, Indiana, Michigan, Ohio a Wisconsin) a Západní severní státy (Iowa, Jižní Dakota, Kansas, Minnesota, Missouri, Nebraska a Severní Dakota). ()

Na cestě po Tridentsku (2019) (S20E19)

Italské Trentino. Hlavní město Trento a tradice pražení kávy v horách. Pro začátek. Pak už jsou to hlavně hory a sníh. ()

Na cestě po gruzínské Chevsuretii (2019) (S20E25)

Gruzie, tak se chci taky podívat. Trochu mi to připomíná východní Turecko, všichni mají mobil, na všech domech, ať už jsou v jakékoliv fázi rozkladu, je satelitní anténa. Ale jinak sem, zdá se, jiné vymoženosti moderní civilizace, ještě nedorazily. Žije se tu hezky postaru, pasou se tu krávy. A že má gruzínština své vlastní písmo, to jsem ani netušil. ()

Na cestě po východě Estonska (2019) (S21E06)

Lesy, jezero, ryby, jezero, ryby, uzené ryby, Rusové a jejich vliv zde, a skoro nakonec první Estonská prezidentka. ()

Na cestě po Černé Hoře (2020) (S21E12)

Černá Hora může být od roku 2023, ne že by nebyla už dřív, velmi zajímavou alternativou k předraženému Chorvatsku. ()

Na cestě po australské Noose (2020) (S21E28)

Východní pobřeží, asi 100 km severně od Brisbane. Léto tu trvá skoro celý rok, teplota moře se pohubuje od 20 do 28 stupňů. Hezké pláže, spousta serfařů. Ale pořád to jsou subtropy, když začne pršet, tak hodně. ()

Na cestě po Santo Domingu (2021) (S22E09)

Léto 2020, zmínka o covidu, místní jsou tu vidět v rouškách vč. děcek. Turismus výrazně poklesl i zde. ()

Série 23 (2021) (S23)

Donutil a Bartoškem už mají oba přes 70, leckde už byli a dávají tomu tentokrát takovou lehkost a nadhled. ()