Na cestě

Česko, (2006–2022), 255 h 19 min (Minutáž: 25–30 min)

Režie:

Jaromír Marek, Jiří Diarmaid Novák, Otto Kallus, Jana Počtová, Mojmír Kučera, Jana Boršková (více)

Série(24) / Epizody(587)

Na cestě s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem. (Česká televize)

Recenze uživatele Paity k tomuto seriálu (238)

Na cestě (2006)

Bartoška s Donutilem, co by postarší pardálové mají příjemné hlasy a dobré hlášky, navzájem se určitě snesou a tak je vásledek velice dobrý a hodně nadprůměrný. ()

Na cestě po Jemenu (2006) (S01E01)

Je znát ta starodávná historie, která se na Jemenu podepsala nejrůznějším způsobem. Rozhodně země, která stojí za "prozkoumání". ()

Na cestě po Jersey (2006) (S01E02)

Řekl bych, že drtvá většina lidí o ostrůvcích v životě neslyšela. O to víc hodnotné je, že nás tvůrci dokumentu s tímhle kouskem země seznámili. ()

Na cestě po Acapulcu (2006) (S01E03)

Acapulco je taková perla Mexika a střední Ameriky. Bezpečnost je tu ovšem chabá, alespoň v porovnání s evropskými měřítky. ()

Na cestě po severu Etiopie (2006) (S01E04)

Těžko si představit méně přívětivou zemi, co do podnebí, než je Etiopie. Zajímavější však je, že tenhle mýtus mi částečně rozboural právě tento dokument. ()

Na cestě po Seattlu (2006) (S01E05)

Amerika, je zvláštní kus světa. Jen Spojené státy v sobě skrývají tolik odlišností, že by se mohlo podobných dokumentů natočit minimálně jeden pro každý ze států unie. ()

Na cestě po Ománu (2006) (S01E06)

Jeden z nejlepších cestovatelských dokumentů dvojice Bartoška - Donutil. Tohle se tedy skutečně povedlo. A Omán? Země rozhodně zajímavá a stojící za vidění. ()

Na cestě po severním Vietnamu (2006) (S01E07)

Je skutečně rozdíl mezi severním a jižním Vietnamem. Ale spíše než v ekonomice v myšlení lidí. Byl jsem tam a prostě i když už hodně dávná, přesto je bývalé americké působení v této části světa znát i v 21. století. ()

Na cestě po Madeiře (2006) (S01E08)

Na Madeiru se řada z nás i podívala a tak není problém hodnotit to z tohoto pohledu. Proto dávám jen hvězdu, protože nic moc nového se z dokumentu člověk nedozvěděl. ()

Na cestě po Floridě (2006) (S01E10)

Plno krokodýlů, Kubánců, tanečních klubů, žraloků v moři a levné bydlení. Tak bych charakterizoval tento unijní stát. ()

Na cestě po Bahrajnu (2006) (S01E11)

Dodnes nechápu, jak v téhle zemi mohli povolit závody formule 1. Jinak vcelku zajímavé pokoukání, ale to, žejde o policejní stát, se vyvrací těžko. ()

Na cestě po Peru (2006) (S01E12)

Peru je spíše pro dobrodruhy, to je jasné. Nečekejte žádné pětihvězdičkové hotely, ale pěkně ubytování pro osm. Na druhou stranu je rozhodně co vidět. ()

Na cestě po Madagaskaru (2006) (S01E13)

Nečekejte animovaný Madagaskar, tohle bude méně přírody, více na vážno, ale asi tak stejně hodnotných informací. ()

Na cestě po Libanonu (2006) (S01E14)

Jen stokrát škoda, že je Libanon v tak neuvěřitelně bezpečnostně nestabilním prostředí. Rozhodně by se vyplatilo tam jezdit na poznávačky, které by byly asi hodně zajímavé. ()

Na cestě po Bali (2006) (S01E15)

Neskutečně nádherné moře, to je určitě to, co mě neuvěřitelně uchvátilo. Prostě v tomhle ohledu ráj na zemi. ()

Na cestě po Kypru (2006) (S01E16)

Kypr je Čechům pravděpodobně dobčře znám, takže pro tvůrce dokumentu asi nebylo jednoduché přijít s něčím novým. Částečně se jim to asi podařilo. ()

Na cestě po Buenos Aires (2006) (S01E17)

Neubráníte se dojmu, že Buenos Aires je taková z půlky zatuchlá stoka. Prostě špína, chudoba a hnus ve slamech, což kontrastuje s neuvěřitelným přepychem smetánky. ()

Na cestě po Patagonii (2006) (S02E02)

Řekl bych, že pro našince je Patagonie velikou neznámou. O to s větším zájemem jsem se na dokument podíval a nezklamal jsem se. ()