Skupina přátel vyrazí do tasmánské džungle pátrat po osudu sestry jedné z nich, která tam před několika lety zahynula. Naneštěstí ostrov sloužil v minulosti jako vězeňská kolonie a jeden z vězňů byl kanibal... (xxvasa)

Teardown

Australané přišláply plynový pedál zase o něco blíže k podlaze a zaútočili na přední pozice s velmi dobrou hororovou podívanou, odehrávající se v exotické Tasmánii, kde se čtyřčlená skupinka turistů dostane do křížku, jak jinak než s místními sedláky. Sice chvilku trvá, nežli se propracujeme k něčemu zajímavému, ale i tak je to ve finále nadprůměrná podívaná a to především pro milovníky lesních honiček. Žádné extrémní násilí ani hektolitry krvavých šplíchanců, prostě všeho s mírou se tu vyplatilo dodržet. 3,5* ()

Flipnic

Dying Breed by nemusel být vůbec špatným filmem, kdyby se v polovině nezvrtnul do totálního chaosu a divák zmateně nemusel pobírat, o co vlastně jde ... Začíná to výborně spíše jako raritní subžánr "survival horror" ve stylu Deliverance/Vysvobození (1972) nebo hodně okrajový, ale špičkový Rituals (1977) ... To je do poloviny v pohodě ... Výborné prostředí, příroda, burani, buranská osada, nepříjemný pocit z neznáma, tajemna a všudypřítomného nebezpečí ze strany místních vesničanů ... No jenže pak se film rychle změní v masakr, který má dost špatný střih a my vlastně nevíme kdo co komu a proč ... Jen víme, že ten a ten hrdina "ubyl" a byl pravděpodobně snězen ... Akční scény tedy právě nic moc, gore také nic moc, hodně střihu, nic moc není vidět, násilí není vidět vůbec ... a nakonec zas zde máme to už fakt DEBILNÍ téma "zachování rodu", na které jsem ten den narazil už v Plague Town (2009) ... Nevím, co s tím teď všichni tvůrci horrorů mají, začínám na to být alergický ... Dying Breed je lepší horror než Plague Town, ale i tak jej hodnotím stejně, ta druhá polovina prostě tvůrcům nešla a kdyby nechali film na úrovni pomalu vyprávěného, tíživého horroru, udělali by lépe. Takhle je to průměrný horror, zábavný, ale žádná pecka ... ()

Desperado

Veľmi vydarený skromný slasher od protinožcov. Originálne spracovanie neoriginálnej témy. Bezútešnosť a depresia sa tiahnu od samého začiatku až po úplný záver, ktorý rozhodne nebol sklamaním, lež logickým vyústením zachovania miestnej "tradície". Taktiež pozitívom je aj únosná miera krvavých orgií. Je to napínavé aj bez lacných lakačiek, ktoré sú už otravným trademarkom amerických krvákov z poslednej doby. Za malé peniaze slušná muzika. ()

corpsy

Jeden z mnohých. Subžáner ,,hixploitation,, má priaznivcov, aj odporcov. Odporcov zrejme z radov ,,vidlákov,, nespokojných z ich ( takmer ) reálneho prednesu masám. Verím, že to nerobia, špinavý a negramotní ale sú, to jest fakt. Tento ďalší ´´jeden z mnohých´´ je celkom napínavým a tajomným prírastkom do rodiny ,,hillbillies,, spektáklov, nešetriaci krvou a násilím. Netreba veriť filmom, treba veriť v to, čo ukazujú. ()

sidzej

Problém tohoto filmu spočíva v príliš nezáživnej a nudne natočenej prvej polovici. Tá druhá je už lepšia po atmosferickej aj strihovej stránke, no stále mi z toho vychádza len priemer. SPOILER* Až na scénu, keď priatelia nájdu mŕtvu babu s urezanou nohou vysiacu na stožiari, film neponúka nič originálne, či podobne zaujímavo vyhrotené. SPOILER* Samotný záver už dokopy nemal čo ponúknuť, okrem skvostne sa škúliaceho Leigha Whannella, ktorý už v Sawke dokazoval, že vystrašené pohľady vrhať skrátka vie. 50% ()

• První verze plakátu k filmu byla zakázána kvůli nekompromisně brutálnímu motivu. [Zdroj: Týden.cz] (warner)