Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prezident Lyndon B. Johnson urobil v roku 1970 veľký trojhodinový rozhovor pre televíziu. Po premiére televízia informovala, že istý materiál bol na žiadosť prezidenta vystrihnutý. Ukázalo sa, že vymazané časti sa týkali Johnsonovho tvrdenia, že Lee Harvey Oswald nebol osamelým strelcom v sprisahaní, ale že v pozadí vraždy Kennedyho bolo niečo viac. Sú za atentátom na JFK spravodajskí agenti, pravicoví politici či chamtiví kapitalisti? (Arsenal83)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

honajz 

všechny recenze uživatele

Takhle - ono je to spíš na 3 hvězdy, protože celá první hodina je v podstatě ukecaná divadelní hra. Ale je fakt, že posledních dvacet minut je hodně silných a popravdě mi tahle teorie (ani jí nebudu říkat konspirační) přijde uvěřitelnější, než ta oficiální. Navíc shrnuje všechny nejasnosti oficiální verze. Ostatně - u spousty oficiálních výkladů různých událostí má člověk často pochybnosti kvůli mnoha nejasnostem a nesrovnalostem. Vadil mi u filmu chlad zúčastněných osob - jako by se všichni (a se že jich na tom podílelo docela dost) bavili o seříznutí nějaké kytky nebo rozbití psí boudy, ne vraždě prezidenta. Ale asi to mělo svůj účel - ostatně, co za lidi skutečně může dělat v tajných službách nebo ve vojsku? Jen mě děsí, kolik se v době internetu na nás valí "oficiálních" verzí toho a onoho, a kdoví, jak to ve skutečnosti bylo. Jo, a ještě mě zaujalo, jak mnozí to hrají jako agenti na dvě i tři strany, až je v tom zmatek, že ani sami agenti nevědí, kdo je kdo a co od něho čekat, pokud ho správně "nenasměrují". ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Deset let od atentátu na JFK odvážně vznikl tento snímek, působící jako hraný dokument, ze kterého později čerpal i Oliver Stone pro svůj snímek ´JFK´ (1991). Celé to volně vychází s knihy ´Rush to Judgment´ od Marka Lanea vydaného v roce 1966. Vidíme tu nějaké bohaté podnikatele mající Kennedyho jako hrozbu pro své zájmy. Kennedy se postavil proti sloučení ropných společností, má nelichotivý postoj k válce a podporuje občanská práva menšin. Vidíme tak převážně jejich konverzační jednání doplněné dobovými záběry na Kennedyho, není opomenut ani Luther King, a hranou přípravou atentátníků činu. Chvíle atentátu, převážně za použití přímých dobových záběrů, byla zpracována tak neskonale dramaticky, že z toho skutečně až mrazí. Scénář byl údajně napsán poněkud ledabyle, že se od toho distancoval sám autor knižní předlohy. I tak je snímek zajímavý, neboť je vyprávěn z pohledu spiklenců. Samozřejmě se jedná o fikci, ale co víme. I taková možnost událostí by mohla být možná. I když jako celek je tento snímek přeci jen v případných faktech poněkud nesourodý. Konspirační dějství, které až výše zmíněný Oliver Stone vytáhl do dokonalosti. Tuto, po výpravné stránce mírnou verzi, berme snad jako konverzační epochu ze složky označenou jako Akta X. Pravda je přeci jen ještě pořád  někde venku. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser David Miller /Statecni jsou osameli, The Opposite Sex/ natocil jeden znajlepsich filmov na  temu  atentat na Dzony Kennedyho. Jo, kennedy sa tiez vola Dzony.  Sprvu je to hodne ukecane, ako sa vela veci az dopodrobna rozobera, potom to chyti kvalitne tempo. Vacsina ludi tu pozna mainstreamovu verziu JFK od Olivera Kamena totiz   : 75 % ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kým sa Stone vo svojich dokumentoch opiera čisto o racionalitu, v tomto prípade ide o počin, ktorý síce mláti slamu, no v konečnom dôsledku vôbec nemusí byť tak nereálnom pátosom, ako sa podaktorým môže zdať. “Executive Action” je z 10% obsahovo naplnený autentickými zábermi rôzneho druhu, ktoré úzko súvisia s atentátom na JFK, čo značne obohacuje celkový dojem. David Miller mal v 73’ celkom slušnú odvahu vyjsť s niečim takýmto na svetlo sveta. Informácie, ktoré zaznejú v závere, sú doslova dych vyrážajúce. V živote som o nich nepočul, neviem či sa zakladajú na pravde, no pôsobia vierohodne, a práve zato tá štvrtá. ()

Rimland 

všechny recenze uživatele

Slušný konspirační snímek o tom, "jak to možná mohlo být" s atentátem na Kennedyho, a kterým se evidentně velkou měrou inspiroval Stone ve svém JFK (na který se musím co nejdřív zas podívat, protože mám pocit, že jsem ho onehdy dostatečně ne(d)ocenil). Krátká stopáž je zároveň výhodou (pokud máte radši kratší filmy), stejně jakož i nedostatkem, protože všechno je tu dosti zkratkovité a hrrr, a to do té míry, že vlastně ani nevíte, co jsou zač ti spiklenci. Trochu propracovanější (a hlavně atmosferičtější) verze pohledu z této strany by možná nebyla na škodu, ale když už, tak pěkně s gustem ve formě adaptace Ellroyovy Bulvární Ameriky. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama