Po oblíbených filmech jako Waterboys (2001) nebo Swing Girls (2004) přichází režisér Shinobu Yaguchi s příběhem odehrávajícím se převážně v nebeských výšinách. Zdánlivě rutinní let z letiště Haneda v Tokiu do Honolulu na Hawaii se pro hlavní aktéry tohoto příběhu, mladého Pilota Kazuhira Suzukiho (Seichi Tanabe) a začínající letušku Etsuko Saito (Haruka Ayase) změní v sérii humorných situací spojených nejen s jejich profesí, ale hlavně také v boj o přežití po setkání s hurikánem. Šťastný let! (MatthewR.)

Hollohlaway

Ani komedie ani drama, balancuje to tak na pomezí obojího. Opět je to ale mile úsměvně lidské, včetně pohledů na osazenstvo letiště, běžný den letušek, mechaniků, pilotů... Mladá Haruka Ajase je zlatíčko, prostě k sežrání, je tu plno známých japonských herců a příjemně to uběhne. Viděl jsem během pár dní čtyři Jagučiho filmy po sobě a všechny mají stejnou pohodovou atmosféru a milý humor. Je dobré vědět kam zabrousit, pokud hledáte právě tohle. ()

vitekpe

Prudce zestrucnete pribeh filmu Letiste, pridejte hudbu ala Amelie, kapnete kapku vychodnich atributu (zuby, zvraceni atd) a mate pred sebou film HF. Pod prumer nepada, ale ani ho neprevysuje. To je muj nazor :-) ()

bloodvomit

Na Japonské poměry hodně slabá komedie s vyčpělými komickými situacemi, což nakonec vyznívá dost instantně a po dobu stopáže se tak stihnete s úspěchem nudit. Mladý japonci si přihodí dvě hvězdičky. ()

Rssa

Film z kategorie příjmených, který neřeší žádné trauma, ztracené lásky nebo další dramatické věci. Točí se pouze okolo jednoho letu a kolem lidí za něj odpovídajích (letový provoz, mechanik, pilot, letuška...), jejich příběhy se ve druhé polovině filmu střetnou. Není to třaskavá komedie na smích od ucha k uchu, spíše se jedná o film pro konstantní dobré naladění a lehký úsměv. 75 % ()

Stružák

Trochu nechápu označení komedie. Jasně, sice se najde pár úsměvných scén, ale Šťastný let je především drama. Drama, které se podobným filmům (Boeing 747 v ohrožení, Operace Boeing 747, Let 8714 apod.) nejen vyrovnává, ale v mnoha směrech je i překoná. Film není narozdíl od svých konkurentů plný nepřesností, nepřekypuje zbytečnými akčními scénami ani se nesnaží přesvědčit o tom, že s boeingem 747 dokáže přistát letuška nebo "náhodný" cestující. Šťastný let je prakticky špička žánru, přestože je na první pohled "jenom" o zvládnutí letadla v nouzi a snaze s ním bezpečně přistát. ()

Yarushka

Zábavné...sice ne přímo vtipné, protože některými částmi jsem se třásla strachy z toho, co bude..:D A konec příliš idealistický..Ale jinak jsem se opravdu bavila. ()

GTS_PUNK

Filmov o lietaní, lietadlách a lietadlách v ohrození vzniklo už neúrekom. Svojou troškou do tejto kategórie v roku 2008 prispel aj režisér Shinobu Yaguchi dielom, ktoré nie je ani plnohodnotnou komédiou, ale ani plnohodnotnou drámou. Nachádza sa kdesi uprostred, čoho dôsledkom je výborný filmový mix, ktorý diváka mnohými scénami baví, ale zároveň dokáže veľmi dobre pracovať s dramatickými prvkami a napätím. Yaguchiho snímka je do veľkej miery postavená na vykreslení rôznych situácií (nie vždy priamo na situačnom humore), ku ktorým môže dôjsť na letisku či priamo počas letu. Pestrá škála rôznych postáv - povolaní, ktoré si film všíma, vytvára funkčnú a dynamickú mozaiku, ženúcu prakticky bez akýchkoľvek "hluchých" miest dej dopredu. Všetok chaos a zmätok, ako ho vykresľuje film, možno zarytých odporcov lietania odradí ešte viac, ale minimálne v rámci príbehu funguje naozaj dobre. Zatiaľ čo prvá polovica snímky sa nesie v skôr uvoľnenejšom a zábavnejšom duchu, druhá polovica je dramatickejšou a gradujúcou dej. A to takým spôsobom, aký sa často nevidí ani v tých najlepších drámach. Dynamické prestrihy medzi scénami z rôznych letiskových centier a stanovíšť, a lietadlom, ktoré sa pre poruchu vracia späť na tokijské letisko Haneda, vytvárajú pocit napätia schopný diváka naplno pohltiť. Happy Flight napriek výskytu dramatických prvkov zostáva filmom, ktorý pôsobí skôr uvoľnenejším dojmom a divák sa pri ňom dokáže aj schuti zasmiať. Okrem príbehovej stránky do značnej miery baví aj z hereckého či výpravného hľadiska. Klišé o lietadle v ohrození v tomto prípade určite nehrozí. ()

zipacna

Moc pěkný film. Hodně hezky je zde vidět práce letištních zaměstnanců, která mě docela zajímala. Celý film byl velice pohodový a ani chvíli jsem se nenudil. A našel jsem zde asi tu nejsympatičtější Asiatku co jsem kdy viděl (měla na starost, aby letadlo odstartovalo včas). ()

haffen

Najradšej mám filmy o ktorých netuším, že vôbec existujú, potom na ne náhodou narazím a príjemne ma prekvapia svojím obsahom. Na začiatok by som rád potvrdil to, čo napísali viacerí. Vo filme je pár úsmevných situácií, inak je to plnokrvná dráma a rozhodne by som tomu nedával prívlastok "komédia". Film robí rovnako dobré meno filmom o letectve ako už klasika tohoto žánru Letisko od Arthura Haileyho. Tam mi chýbal ten ruch okolo príprav letu. Tu som to dostal ako na zlatom podnose a dalo sa nazrieť tam, kde bežná noha nikdy nevstúpi. Na filme mi trochu vadila tá menšia preafektovanosť niektorých postáv. Ale to už skrátka patrí k mentalite tohoto národa. Inak filmu vážne nemám čo vytknúť. Veľmi rád si ho pozriem minimálne ešte raz. Keď už pre nič iné, tak aspoň kvôli krásnej modelke Haruka Ayase. Tá bola okúzľujúca... Odo mňa 5* (87%). ()