Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (134)

fr3ak 

všechny recenze uživatele

Souboje naprostá pecka. Jet Li tady ještě není nadrátovanej (a s chlastem to nemá nic společnýho :D) takže je pořád na co se dívat. S příběhem už je to krapet horší.... ne kecám, příběh je vyloženej hnůj. Kdyby byl film kratší, tak neřeknu ani ň, ale někdo dostal super nápad se zápletkou, kterou (ne)drží pohromadě stupidní dialogy trvající snad celou věčnost. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Díky výborné atmosféře, kvalitní akci, úžasný hudbě a propracovanýmu Anglickýmu dabingu, mne to bavilo po všech stránkách. Nevadí mi recyklace instrumentálky v tomhle filmu, protože to k soubojům sedí a dodává akci šťávu, Jet Li je skutečně na vrcholu svých schopností a na 94 rok jsou bitky dynamické, kontaktní a plné zlomenin. Nejvíc mne bavil fight s mistrem a část s oslepeným zrakem a finále s Japonským generálem. Postavy mi též byli sympatické a i když je příběh vážný, nese se snímek v přátelském duchu. ()

Reklama

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film s Jetem Lim, skvostně zvládnutá choreografie soubojů, které berou dech, akce plno, trocha humoru. Výborně zvládnutá filmařina, možná ještě lepší než původní film s Brucem Leem. Jet Li je neskutečný borec, jeden z nejlepších herců svého druhu. Prostě naprostý masakr, není film, kde by byly lepší souboje, ani Raid ani Ong Bak, prostě není, tohle je neskutečný, kde jen berou tu fyzičku. ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Pokud na to divák nahlíží jako na žánrovku, nad kterou se má bavit, nikoli přemýšlet, tak film dopadne dobře. Bohužel přesně takový mdlý přístup většina diváků má a hloupé filmy z toho vychází s vysokým hodnocením. Děj filmu je vyloženě špatný. Zní to možná moc přísně, ale nevím jak jinak shrnout film, který je tak plytký, kde je celý politický konflikt je vykreslen neskutečně naivně, kde některé postavy (přítelkyně Japonka) nemají vlastní inherentní osobnost, ale slouží jen jako hlas, který má hlavní postavu někam nasměrovat, aby se příběh pohnul. Tuto vyumělkovanost nesnáším.  Typický lazy writing a tím já opovrhuji. Být já tvůrcem, buď bych z toho udělal přehrocenou frašku plnou karikaturních postav a šílených bitek a nebo vážný příběh o cti zasazený do historického období. Vizionářský tvůrce by se mohl odvážit zkusit oba tóny spojit, ale přirozeně by to na něj kladlo vyšší nároky a celé by to bylo dvousečnou zbraní. Nemyslím, že Gordon Chan takový úmysl měl, ale přesto výsledek jeho práce tak nějak klopýtá mezi oběma póly a současně nefunguje v jednom ani druhém. Nemá to žádný emocionální náboj, není to ani vtipný, divák zkrátka zůstane nezainteresovaný do celého dění. Snad jen doufá, že postavy už přestanou mluvit a začnou se zase prát. Osobně vítám filmy, které jsou jen žánrovou akční řežbou. Musí však fungovat (není lepší příklad než Raid 1 nebo John Wick 3). I zde má Fist of Legend své nedostatky a myslím, že částečně se na tom podílí i onen příběh. Pokud je to divákovi jedno, tak ani akce nebude působit tak intenzivně, jak by jinak mohla. Technické kvality však uznávám - minimálně teda u některých bitek. Kupříkladu akční pasáž, v níž japonská škola bojových umění naběhne na pozemek čínské školy a začnou se řezat s meči, působí blbě, protože nikdo nepřijde kvůli ratingu PG-13 k vážnému úrazu. Někteří to ochotně přejdou, ale já nikoli, protože to jen vygenerovalo fail a šlo to udělat lépe. Když už se film točí kolem násilí, tak ať se mě nesnaží ušetřit jeho následků. Jednak to kazí dojem a druhak tím opovrhuji. Finální souboj s generálem který hlavou láme kameny a kopance z otočky do brady mu nic nedělají je též otřesně umělý. Takové nesmysluplné rozvržení "síly" opět působí nevěrohodně, čímž diváka opět nechá chladným. Přitom akci jsem měl ve filmech vždycky rád, protože dokáže být velmi napínavá. Ne každý ji však umí dobře natočit a vymyslet! 1/5 se možná zdá jako příliš přísné hodnocení, ale ono věru není co chválit. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Variace na klasický kung-fu příběh pomsty - nejlepšímu žákovi zabijí mistra, a ten se jde pomstít - je remake Pěsti plné hněvu s Brucem Lee. Od originálu ale přejímá jen základní kostru pomsty za svého mistra a hlavního hrdinu. I ten se však s tváří hongkongské kung-fu hvězdy Jeta Li mění do mnohem vážnějšího a cílevědomějšího muže, který do poslední chvíle ví, co chce a neváhá ani odejít ze své školy. Film příběh pomsty doplňuje o ožehavé téma rasizmu Číňanů k Japoncům, které komplikuje vztah uznávaného Chen Zhena s japonskou dívkou. Přes prvky společenské reflexe však Fist of Legend představuje hlavně jeden z nejpropracovanějších kung-fu filmů v historii. Populární techniku wire-fu (herci spolu bojují ve vzduchu zavěšení na drátech) tvůrci zcela zamítli a vystavěli bojové scény nikoliv na efektnosti výskoků a piruet, ale na dokonale promyšlené choreografii, vynikajících bojovnících a neopakujících se technikách. Film tak obsahuje rychlou a drsnou bojovou scénu plnou zlomených kostí a vykloubených končetin, scénu jednoho proti mnoha, souboj s nerovným protivníkem, nechtěný (a okolnostmi vynucený) střet bojovníků ze stejné školy, souboj mistrů se zavázanýma očima a mnohaminutovou finální sekvenci. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

  • V bojových scénách si herci nepomáhali dráty - všechny bojové kreace, které ve filmu spatříte, bojovníci opravdu dokáží. (cubajz)

Reklama

Reklama