Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

megajalec

Po tom začiatku som myslel, že to vypnem. Našťastie, neurobil som tak, postupne začínal byť film znesiteľný, dokonca som sa párkrát celkom dobre pousmial (scéna s ovládačom). ()

Der Jaaasne

Esteze sa jedna o žáner komedia, kedze u nasich tvorcoch zámer vacsinou nekoresponduje s obsahom :) Za zmienku stoji choreografia chodze Stanislava Staška, psi kus Pomajba alias Obdachlosa a Rodinne pripady Landla s Martinovicom :) P.S.: kto ma chut na volne pokracovanie Velkeho respektu, ponuka sa film Vojtech skoro s tym istym osadenstvom, s tym istym Obdachlosom (Pomajbovi sa tu vsak dostalo raz tolko metráže ako predtym) a s tymi istymi upekmi v Petržalke pritomnymi skoro v kazdej klapke :) Hoci oba filmy deli zhruba 7 rokov, dejova linka na seba nadvazuje asi po tyzdni. ()

pierre9

Úprimne povedané, keby som hodnotil tento film nejakými objektívnymi kritériami, skončil by podstatne horšie. Na druhej strane, ak sa naň pozerám ako na film, ktorý s akýmsi nadhľadom ukazuje život v Petržalke, tak sa dá, pretože v ňom nechýbajú svieže vtipné momenty. Samozrejme prevedenie je lacné, ale Maďar z Budapešti prichádzajúci na aute so slovenskou ŠPZ?! To už zaváňa skôr lajdáctvom. ()

garten

Jasne, že je to trápne a pod. Na školácky film veľmi dobré, zasmial som sa poriadne. Paródia obyvateľov nášho hlavného mesta ()

Mesmeric

Pánové, nevím jak vy, ale já se bavil královsky při sledování. Jednoduché, svižné, a kdo kdy žil na nějákém větším sídliští, ví že to není tak úplně od reality. ()

REBEL11

stašná hovadina bolo to zlé zlé a ešte raz zlé o ničom trapošina o dvoch lamách čo nevedia či sú teply alebo nie :DD ()

migl odpad!

Stupidita,neskutočný amaterizmus a hra na trápnych "drsňákov", bohužiaľ sa u nás točia len takéto "velediela". Skoro všetky "filmy" u nás vyprodukované sú pre mňa ako kopanec do gu... ()

Moredogs

Celkom zaujimava snimka o živote v Petržalke ale nejak špecialne ma neoslovil zaujal ma len sem tam humor ale aj tak iba za jedna. ()

jaco

Jedna hviezdička za slovenskú produkciu a že sa na to ako tak dalo pozerať. Inak... dej prakticky bez zápletky, až na pár výnimiek zlé herecké výkony (napr. skvelý Pomajbo alebo prekvapivo dobrá Šarkózyová), technicky - kamera, strih, zvuk - tiež dost mizerné. No ale zasmial som sa, aj keď z kina som odchádzal dosť zmätený. Ak toto je budúcnosť slovenského filmu... ()

Trillian

pokud mel film poukazovat na upadek lidske spolecnosti, tak se povedl... trapnost strida ubohost a naopak. naprosto zbytecnej film o nicem. ()

lemka

Veľký rešpekt si určite nezaslúži hodnotenia, akými ho tu väčšina častuje. Z úvodných titulkov je jasné, že ide o študentský film s minimálnymi finančnými nákladmi, na základe čoho by si mal divák ešte pred jeho začiatkom priamo úmerne upraviť svoje očakávania od filmu. Ak tak urobí, film ho môže iba milo prekvapiť. Veľký rešpekt je úsmevná sonda do života jedného zo slovenských sídlisk, ktorá sa nielenže nehrá na nič veľké, ale ničím veľkým byť ani nechce. Je to príjemný oddychový film, kde sa aj nad niektorými scénami a hláškami nenútene zasmejete, čo sa napríklad mne pri filmoch označovaných žánrom komédia často nestáva, keďže prvoplánový humor ma veľmi neberie. Čo sa týka nadbytku vulgarizmov, pokiaľ sú použité funkčne (čo vo Veľkom rešpekte bezpochyby sú), niet dôvodov na výčitky. Všetko čo slúži k lepšiemu vykresleniu reality, je plusom. Neviem si ani predstaviť film nakrútený z tohto prostredia bez použitia vulgarizmov, repliky postáv by zneli smiešne, umelo a najmä nereálne, čo by malo za následok, že by im aj tak nik neuveril. Herci hrajú podľa svojich možností, možno trochu amatérsky, ale určite nie zle. Ak už, určite by si kritiku zaslúžila skôr staršia a skúsenejšia generácia hercov na čele s Tatianou Kulíškovou, ktorá svoju postavu hrala s takým divadelným pátosom, až to pôsobilo komicky. Naopak, veľmi milo ma po hereckej stránke prekvapila Dáša Šarkózyová, jej postave som verila každé slovo. Čo sa týka dejovej línie, tá je síce jednoduchá, no dynamická. Vďaka rôznym situačným scénam sa pri filme nenudíte a 77 minút vám zbehne ani neviete ako. Moje výsledné hodnotenie je síce trochu nadnesené, pretože napriek všetkým pozitívam nie je Veľký rešpekt ničím svetoborným a má svoje muchy, ale takéto nízke hodnotenie si určite nezaslúži. A ešte jedno pozitívum: veľmi sympatické cyklické prepojenie úvodu a záveru. Odporúčam. ()

kvocoDH

Je tento film v mnohých veciach amatérsky? Áno. Herecké výkony sú povedzme že "rozpačité", divadelné. Je skutočne mnoho vecí, ktoré vytknúť Veľkému rešpektu, ale môžem povedať že by som bol rád keby sa znovuzrodzujúci sa slovenský film formoval radšej takýmito pokusmi, ako snahou točiť "veľkofilmy", ktoré sú v mnohých ohľadoch ešte trapnejšie. ()