Miroslav Horníček a Jiří Sovák v malé komedii o zkoušce manželské věrnosti.
Miroslav Horníček s Jiřím Sovákem si napsali scénář malé komedie o připravované a nepovedené nevěře. S chutí si tam zahráli hlavní role v režii Jána Roháče. Dále hrají Marie Drahokoupilová a Jana Břežková. Mikrokomedie vznikla v roce 1972. (Česká televize)

HouseMK

Brilantní spojení dvou mistrů (Horníček a Sovák) v mikrokomedii založené na slovním humoru ani nemohlo dopadnout jinak sukcesem! Škoda, že takových snímků není víc. ()

Inozuka

Úžasná chemie mezi duem Horníček-Sovák. Je potěšením sledovat jak se navzájem špičkují a nahrávajících si na smeč. Moc jsem se pobavil. Haf! ()

Amonasr

Ne bůhvíjak vtipná zápletka, ovšem Sovákovy hlášky jsou zábavné a v jeho provedení nedostižné. K tomu jako vždy nadmíru elegantní, krásná a noblesní Marie Drahokoupilová, takže o divácky příjemný zážitek je postaráno. ()

Pitryx

Neviděl bych na tom nic tak velkého. Pan Sovák je samozřejmě skvělý, ale ten scénář je poněkud poslabší. Nebál bych se napsat slaboduchý. ()

ostravak30

Právě na těch dvou celá komedie stojí a nejzajímavější jsou dialogy. Vzhledem k tomu, že si ti dva scénář psali sami je třeba jen dodat, že poslouchat rozhovory bylo na tom to nejvtipnější. Škoda, že nepsali častěji. ()

Danulinda

Jednoduchá zápletka, avšak výborně vymyšlená samotnými protagonisty pánem Sovákem a Horníček. To byly tehdy časy s opravdovými herci... ()

Max Q.

Patrně ji unesli Šaškiové, od té doby jsem ji neviděl. --- A nemohla spadnout do té studny? --- Ne, to by přece cáklo. ()

Hombre8

Typická mikrokomedie těch let. Jedna z těch inteligentnějších. Jedna z těch slušně zrežírovaných a samozřejmě dobře zahraných. ()