Justice: Křížem krážem vesmírem

(festivalový název)
  • Francie A Cross the Universe
všechny plakáty

Hodinový dokument mapující dvacetidenní turné Justice po Severní Americe je výmluvnou exkurzí do světa hudebního bohémství. Svět, ve kterém se mísí drogy, litry alkoholu, koncertní extáze, ale i každodenní rutina a nekonečné cestování. „Šmírácká“ ruční kamera se nezaměřuje jen na záběry z vystoupení, ale je i u toho, když dojde na srandovní pobrukování řidiče autobusu, opileckou svatbu v Las Vegas i zatčení francouzského dua. (Yuksek)

Honzeechec

V ten moment kdy praští týpka flaškou po hlavě jsem si uvědomil, že víc než sympatický kaliči, kterejm se vyplnil sen - cestovat po světě, šoustat roštěnky a nemuset řešit prachy - se jedná spíš o samolibý kretény uplně odstřižený od reality. Tour manager je vyloženě debil a vona v podstatě i ta hudba je hrozně přehypovaná. Ta hodinka je tak maximum co bych toho snesl. ()

Houbos

Dokumentární road-movie o americkém turné A Cross the Universe. Touhe duo undergroundových Frantíků je zdá se docela slavné i za velkou louží, když málem zaplní Madison Square Garden (nakonec byl plánovaný NY koncert přeložen do menších prostor, prodalo se 5 600 lístků z plánovaných 17 000). Hudba určená k eliminaci přebytečných mozkových buněk v případě poslechu do sluchátek a k vytočení sousedů při normální reprodukci. Filmová Justice svou výstředností hodně připomněla Leningrad Cowboys a jejich fiktivní cestu za slávou. Na rozdíl od kovbojů jsou sami sebou, žádná vyumělkovaná alter ega. Ochutnávka hudby: http://www.youtube.com/watch?v=uqJu_3CPhC4 ()

Hidoshito

Hudba Justice mě hodně baví, nicméně o inteligenci protagonistů mám po tomhle dokumentu velmi vážné pochybnosti.:((( Hodně nepovedené a nezáživné domácí video prodchnuté záběry z koncertů. V porovnání s jinými hudebními dokumenty totální sračka! ()