V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

Madsbender

Formálne pekná a o poznanie príjemnejšia bodka za Prison Breakom než celá druhá polovica poslednej sezóny. Pár motívov sa síce znovu opakuje, kvalitný scenár môžete opäť hľadať inde (ten sa záhadne stratil už po druhej sérii), no celkovo vylepšuje dojem z tej akčnej parafrázy na brazílsku telenovelu, ktorá sa zo seriálu ku koncu vykľula. Len tentoraz sa odohrávala v slnečnej Miami. ()

Blackberry

Prison Break je jediný seriál (zatiaľ), ktorého každú časť som videl. Ak by som to mal v skratke zhodnotiť aj s týmto záverečným filmom, vyznie to asi takto: prvá séria bola perfektná, priniesla do vtedajšej seriálovej tvorby niečo nepoznané, jej priebeh bol geniálny. Druhá séria pokračovala v dynamickom tempe, avšak tieň jednotky už neprekročila. Tretia najkratšia séria bola viac-menej prechodom ku štvrtej, no kvalitatívne stále na vysokej úrovni. Štvrtá séria, bohužiaľ musím dať zapravdu kritikom, bola zbytočne prepracovaná a niekedy sa ozaj zdalo, akoby tvorcovia len mútili dobre uvarenú kašu. A čo sa týka záverečného Final Break-u, ten myslím bol tak trochu zbytočný, pretože v záverečnom dieli 4. série sme sa dočkali všetkých odpovedí a mám pocit, akoby si nechali tvorcovia poistku, keby náhodou niekedy v budúcnosti chceli PB obnoviť ... Koniec-koncov: Prison Break bol, je a zrejme aj bude môj najobľúbenejší seriál, nikdy neskĺzol do nudy, vždy sme čakali v napätí na ďalší diel a preto jeho celkové bodové skóre je jasných 5 hviezdičiek, no o tomto samotnom filme sa to už nedá povedať, ten je za 3, ale keďže nadväzoval na seriál robím priemer, teda 4. ()

Makky

Final Break bol dôstojný a opäť klasický "prisonbreakovský", aj keď poviem pravdu, nečakal som takýto priebeh tohto záverečného filmu, respektíve dvojdielu. Tunajší charakter každej postavy je presne taký, aký bol a každý hraje opäť svoj dokonalý part, ktorý možno v poslednej dobe nebol až taký presvedčivý (T-Bag, Gretchen...). Nelogickosti neriešim, tie boli v Prison Breaku vždy, ale o tie nejde. Tu sa treba baviť a kochať sa poslednými zábermi tohto seriálu, ktorý povedzme si všetci pravdu, bol viac ako perfektný. Hoci každý nadával na klesajúcu kvalitu a ja som samozrejme nadával tiež, Prison Break je jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Bude mi kurevsky chýbať. We´re free now! Finally. We´re free! ()

O´Neill

Hodně uspěchaný závěr po všech stránkách. Pochopitelně nebylo více prostoru, ale když už se do toho pustili, mohli si dát záležet alespoň na závěrečné pěti minutovce - ta pro mě nebyla nikterak emocionální, což je rozhodně škoda, jelikož jsem čekal podobný zážitek jako při posledních deseti minutách čtvrté série...Přesto ale těch pět minut je docela dobrých, a dávám trošku nadsazené čtyři hvězdy. ()

Wancohoff

(29.5.2009) no co,aj ked bolo klasicke ukoncenie serialu velmi sladke,podla mna bolo lepsie ako toto "bonusove" ukoncenie. ved uz boli vsetci raz vo vazeni tak musela byt aj sara no nie? davam 3, vzhladom na to ze sa to hodnoti ako samostatny film..inak serial 5* ... proste ziadny serial ma tak nedostal....ani 100x viac natahovany THE LOST,v ktorom je jedno ci jeden dva diely vynechate..(idem dopozerat aj ten) ()

• Film sa skladá z dvoch posledných častí štvrtej série - "The Old Ball and Chain" a "Free". (m.a.t.o.)