Natočeno podle skutečných osudů světového šampiona v těžké váze. Tyson (Michael Jai White) se narodil v chudém Brooklynu. Ve třinácti letech jeho trestní rejstřík obsahoval 38 zatčení. Střídal různá nápravná zařízení a jeho život nikam nesměřoval. Dokud nepotkal legendárního trenéra Cuse D´Amata (George C. Scott). Pod D´Amatovým vedením se z Tysona stává nejpopulárnější hvězda ve světě boxu a držitel titulu mistr světa v těžké váze. Jeho vzestup ke slávě je legendární – stejně jako jeho pád. Z multimiliónového sídla až do maličké vězeňské cely. Příběh Mika Tysona zachycuje bouřlivý osobní vztah s manželkou Robin Givens i známým boxerským promotérem Donem Kingem. TYSON je mocný a nezapomenutelný, stejně jako knockoutový úder, který z něj udělal hvězdu. (oficiální text distributora)

Honziik17

Celkem dobrý film, co se týče dějovosti, ale co se týče po boxerské stránce, je celkem dost vidět, že ten herec neumí moc boxovat a není to tím pádem na pět hvězd. Ale filmy o boxu mám rád a Mike Tyson je skutečný šampion. Co mi ale od tvůrců filmu vadilo je to, že závěrečná scéna, kdy jde Tyson na pokoj s tou Misskou, vypadá tak, jako kdyby přímo ukazovali, že ji Tyson znásilnil. Aspoň na mě to tak působí. A právě já nevěřím tomu, že by to Tyson udělal. Ona s ním šla v noci na pokoj. Co čekala,kávu? Navíc už ze střední měla pověst, že to na jednoho zkusila a nevyšlo jí to. A ta scéna na mě tak zapůsobila, jako kdyby ji tam úplně tahal. ()

Tomasson93

Nevím...špatné to nebylo, ale něco mi tam prostě chybělo. Určitě si tento kontroverzní král boxu zaslouží víc než jen TV film. ()

Goumen

Dobře zpracovaný film, nebo spíše dokument o mém oblíbeném boxerovi. V porovnání s běžným dokumentem, který jsem o Tysonovi viděl, se člověk dozví téměř to samé, ale je to zpracované mnohem poutavější formou. Na druhou stranu, pokud bych na to koukal jako na běžné sportovní drama, tak tomu chybí lepší atmosféra a celkově film nezanechává nějaké silnější pocity či dojmy. Micheal J.White se pro roli perfektně hodil. Je vidět, že s boxem a celkově bojovými sporty má zkušenosti a pohyby, rychlost i technika při zápasech opravdu připomínala Tysona. ()

KorenGeorge

Příjemné překvapení. Životopisný snímek o fenomenálním a nejvyhypovanějším šampionovi v těžké váze v 80. letech Miku Tysonovi, který mapuje rohovníkovu kariéru do údajného znásilnění, zůstává zcela věrný skutečnosti. Herecké obsazení perfektní, Michael Jai White je pohybově zdatný a zahrál Tysonův boxerský styl stejně jako grimasy, vysoký hlas a pohyby naprosto autenticky; ostatní herci v rolích Cuse D´Amata, Kevina Rooneyho a Mefistofela Dona Kinga přesní a věrní reálným předlohám. Režisér Edel se nesnažil "Zvíře" nijak idealizovat, snímek jej zachycuje se všemi slabostmi a pochybnostmi, které si v sobě mladý šampion nesl, a kterých se nezbavil ani v pozdějším věku. Pěkně byl vykreslen vztah Cuse a Mika, kdy starý trenér suploval mladému sportovci otce a dokázal ho držet na správné cestě; všechny průšvihy přišly až po D´Amatově smrti. Nezasvěceného diváka můžou odradit lehce odfláknuté souboje na hranici uvěřitelnosti, televizní look a celkově ne úplně záživný příběh, ale to je tím, že "Iron" Mike ve skutečnosti až tak zajímavý není, byl pouze mladý hloupý kluk z ulice, co kvůli svému talentu na box vydělal víc peněz, než kolik mohl unést. Já oceňuji autentičnost snímku i určitou nenápadnou symboliku. Zajímavost až bulvární: Milencem Tysonovi první ženy Robin Givens byl idol dívčích srdcí Brad Pitt. Mike jednou přijížděl domů v momentě, kdy si to páreček řádně užíval, a filmový Achilles musel utíkat oknem z ložnice. Kdyby ho tehdy Mike načapal, přišli bychom pravděpodobně o mnoho zdařilých snímků. ()

Dusin

Velmi hezky a dle zdrojů pravdivě zpracovaný životní příběh jednoho z nejkontroverznějších sportovců všech dob. Je až "obdivuhodné", co Mike za svůj dosud krátký život stihl. Jedni ho obdivují, druzí nad ním lámou hůl. Ale určtě vede tento příběh k zamyšlení a jistě se na něj podívám znovu. Je dobře, že film nebyl nadabován, originální zvuk sedí výborně. ()

adamm90

Já osobně jsem od toho čekal trošku více, protože mám Tysona, jakož to boxera rád a proto jsem se na tento film opravdu těšil, ale musím říci, že mě spíše zklamal. Vše bylo podáno jakýmsi suchým způsobem bez šťávy, herecké výkony také nebyly zrovna úchvatné a všechno najednou působilo nějak nejasně až nudně. Všechno se mi zdálo až moc urychlované bez větších emocí, jenž by filmu dodaly šmrnc. Zdálo se mi to jen jako takové nadhození tématu o Tysonovi, pouze z informací z tisku a médií. Takže bohužel musím dát takové slabé 3*. ()

pelegryna

Kdyby Tyson věděl dopředu jak špatný film to bude tak by Copeland musel vyhledat nový Land.... a nebo lékaře.Tohle je přeci nedůstojné takového superšampiona!! ()

APLSMLS

Michael Jai White zahrál Majkovo hajzlovství skvěle! A pokud nezvolíte českej dabing, musí se ocenit i jeho mluva. Je to slušnej boxerskej film rekapitulující první část Tysonovi kariéry než šel sedět. Devadesátky jak vyšitý, ale pokud člověka baví cokoliv spojenýho s timhle filmem, zklamanej by neměl bejt. ()