Příběh filmu ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic. Uxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Zároveň se konfrontuje s přítelem z dětství, který je nyní policistou, se svojí bývalou manželkou, která je maniodepresivní prostitutkou, a dalšími výraznými postavami. Uxbal ztělesňuje velmi rozporuplného muže - oddaný otec, zhrzený milovník, pouliční zločinec, duchovně založený člověk. Jako život samotný, i tento příběh končí tam, kde všechno začíná. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem. (oficiální text distributora)

pavelg

Alejandro González Iñárritu byl před 10 lety s Amores Perros naprostým zjevením. V tom filmu jsem nacházel vše: silný příběh i jeho přesah. Pointa, která mi rvala žíly byla o tom, že náhoda neexistuje. Vše, co se jako náhoda zdá je bočním lalokem nějakého jiného příběhu. A tak je vlastně vše, s čím se potkáváme hrou ainterakcí příběhů. 21 gramů i Babel v téhle síle pokračovaly, i když režisétr musel přitlačit na pilu fabulace a konstrukce. Ale všechno pořád 5*. Z Biutiful jsem měl strach, a sice konkrétně z toho, že to již Iñárritu "nedá". Dlouho jsem se odhodlával shlédnout, až jsem se odhodlal. A Iñárritu to "nedal". Nebyl ani silný příběh, ani přesah. Nejvíc se přikláním k hodnocení csfd usera kalapa: "Bordel, špína, bieda, ničota, choroba a smrť." Že byl Bardem skvělý, nemá cenu psát, to je víc než samozřejmé, nic jiného, než že bude pilířem filmu, by od něj člověk ani nečekal. ()

Darth Kedr

Silně realistický film z drsného prostředí plného bídy na periferii velkolepé Barcelony. Javier Bardem jako zločinec, který už dostal od života spoustu ran a snaží se žít "normální" život. Ve své podstatě je velký dobrák, ale musí se činit na tolika frontách, zároveň se pak smiřuje s nevyhnutelností smrti. Působivé. ()

Dextwer

Zajímavý pohled na současnou Barcelónu, kde můžeme vidět, že to není jen město fotbalu, slávy a peněz, ale že se zde prolíná spoustu lidských osudů, se svými starostmi a utrpeními. Uxbal je druh člověka vydělávající na různých službičkách imigrantům. Film nám ukazuje pohled do přistěhovalecké problematiky současné Barcelóny, Španělska, ale i Evropy. Jediný, co bych mu vytkl je jeho přílišná délka. Zajímavosti: * Název filmu je španělsky zkomolené anglické slovo "beautiful", tedy krásný nebo nádherný * Role Javiera Bardema je úplně první v historii oscarových nominací, kdy byl herec nominován za hlavní postavu, která celou dobu mluví španělsky Hodnocení: 60 % ()

jefimyc

je to pokracovanie Babelu,...kriza hodnot sa len presunie na europsky kontinent. Allenovsky pohlad na Barcelonu Inarritu zadupal do zeme, strihovo dokonale dielo ladi s hudbou Gustava Santaolalla. Europa nebola viac doranana ako v tomto filme...biutiful ()

kitagawa

v rámci režisérovi tvorby spíše průměr, v rámci evropské kinematografie velký nadprůměr. nikdo jiný neumí být tak realistický a zároveň ne-nudný. ()

lobo87

Dráma, ktorá nie je tak silná, akoby sa čakalo od spojenia Bardem + Iňárritu + príbeh muža zomierajúceho na rakovinu... 65% ()

nikkittka

Nový standart pro filmovou zbytečnost.Iňárritua a jeho uchcaný styl točení filmů jsem nikdy nemusela,ale Biutiful je absolutně šedivý film,který nemá hlubší smysl,než přenést na diváka trochu deprese (nebo jej zkrátka unudit).Promiňte,ale podobné filmy se zkrátka neshodují s tím,co považuji za umění. ()

kolacky

Húúú, to bylo depresivní... Takhle ošklivou Barcelonu jsem ještě nikde neviděla. A to teď myslím "jen" ty slumy a byty. Příběh je příšerný sám o sobě a my si ani neumíme představit, jakou máme kliku, že žijeme tady v Česku relativně v teplíčku... ()

Joostas

To není jiskřivý ani radostný příběh.Umírání sociálního státu ve výcucu.Vzhůru s neoliberály k pozdnímu neolitu.Španělé a Mexičané-filmové lahůdkářství.!! ()

newmeex

velice aktuální v souvislosti s aktuální uprchlickou krizi, zejména dnes po nalezení 50 mrtvých uprchlíků, kteří se udusili v dodávce v Rakousku ()

eMeMko

Další Iñárritu snímek, který nijak nevybočuje z předchozích děl tohoto režiséra. Těžký art, pro někoho extrémně nudný a dlouhý, pro někoho napínavý a zajímavý takovým způsobem, že se má problém od obrazovky odlepit. V tomto případě se řadím spíše k teé druhé skupině diváků. Javier Bardem je prostě dokonalý a roli umírajícího muže, který se snaží ochránit a zabezpečit své děti zvládl s naprostám přehledem. Zajímavostí pro mě také bylo slyšet ho konečně mluvit jeho rodným jazykem. španělské filym se mi sice sledují hůře něž snímky v angličtině, nicméně zde byl jazyk jedním z důležitých aspektů. Abych však nebyl jen pozitivní, film obsahuje několik hluchých momentů a stopáž by klidně zasluhovala o půlhodinku zkrátit. Ve výsledku se však jedná o kvalitní dílo, které filmoví fanoušci ocení. ()

Renswo

Biutiful: film v hlavnej úlohe o otcovi dvoch deti žijúcich v Španielsku , ktorému diagnostikujú smrtelne ochorenie. Počas celej doby sa hlavná osoba derie  temnotou a depresiami. Taktiež pomáha nelegálnym prisťahovalcom pri hľadaní  zamestnania a aby toho nebolo malo , má niejaku schopnosť komunikovať s mŕtvymi. 147 min melanchólie - aj tak sa to da nazvať . Príbeh sa dotýka aj dnešným problémom a snaží sa klásť veľa otázok ... no na môj vkus tam tých otázok bolo priveľa a priveľa nezodpovedných. ()

Fosgo

Iñárritu ohledává čas umírání čím dál sveřepěji. Ústřední postavou je Uxbal (vynikající J. Barden), nemocný muž, snažící se během umírání napravit svůj neurovnaný život. Důležitou roli zastává také Barcelona, ale její odvrácená strana, plná imigrantů, drog, vykořisťování ... Příběh je méně strukturovaný, než ty v předešlých autorových filmech. Žádný záběr není přes míru, jakoby přesně jsou odměřeny, pošmournost viděného prostoru koresponduje s lidským údělem. Smutný a bolestný film o posledních věcech člověka, s odlesky zázračná (rozmluvy s mrtvými), s občasným projasněním (starost o bližní)..... a přece film tak nějak štiplavě krásný ()

JohnTheOne

Když už se to sere, tak pořádně. Tohle rozhodně neplatí o Iňarritovi, který po relativně nic moc Babelu zase natočil něco, čím se může s klidem v duši pochlubit. Asi těžko si představit, že by někdo musel řešit víc problémů, než v tomto filmu nese na bedrech Javier Bardem. Nedá se ale říct, že by film byl bezvýchodná depka. Bardem se své problémy snaží řešit, ne vždy je to ale správné řešení. Život mu tak dává všechny chyby náležitě sežrat. Pokaždé je tu ale něco, o co se člověk může opřít, to je asi tak hlavní východisko filmu. ()

rigby

Oproti předchozí tvorbě přímočarý film, nad kterým se nebylo potřeba zamýšlet a skládat příběh dohromady z malých střípků. Ke kladům přičítám neuvěřitelně charismatického Javiera Bardema, na kterém bohužel tento film stojí. Nic dalšího zajímavého zde už není, kromě tradiční pokřivené krásy, kterou vyjadřuje i zkomolený název. Chybí tomu něco více, i když je to velmi kvalitní nadprůměr. 3+ ()

Paserak

Jak jsem se těšil, tak jsem se trochu trápil. Všechny Inárritova dramata jsem shltl i s navijákem a s velkou chutí si přál "vymlsat" i tento kus. Bardem? Není co řešit. Chvála tu čpí z každé recenze. Jak já tvrdim: chlap může bý ošklivý, ale musí mít kouzlo osobnosti a to se Bardemu jednoduše nedá upřít. V této roli mu všechno uvěříte. Ostatní nálož filmu až tak třaskavá není. Ale co vytknout? Stopáž? Trochu vaty mezi silnými scénami? Asi kousek od všeho. Co mě bavilo bylo prostředí. Inárritu se nesnaří ukázat Barcelonu seshora jako cestovní kancelář, ale zespoda....z té nejchudší, ilegální vrtsvy a to se mu povedlo. Přesto nedám více než 3. Možná 3 a půl :-) ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky