Příběh filmu ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic. Uxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Zároveň se konfrontuje s přítelem z dětství, který je nyní policistou, se svojí bývalou manželkou, která je maniodepresivní prostitutkou, a dalšími výraznými postavami. Uxbal ztělesňuje velmi rozporuplného muže - oddaný otec, zhrzený milovník, pouliční zločinec, duchovně založený člověk. Jako život samotný, i tento příběh končí tam, kde všechno začíná. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem. (oficiální text distributora)

transbeskyd

Biutiful nikoho nešetří. Špína ulice, marnost a prázdnota zpackaného života na hraně zoufalství čiší z kulis temného jeviště a každý zatracený okamžik děje nemilosdrdně drtí. Jsou tam všechny ingredience, ze kterých filmový spratek Inarritu míchá svoje jedovaté a přesto opojné koktejly. Jen té beznaděje je tam na mě asi nějak moc a budu ji ještě dlouho trávit. Ale ostatně co jsem čekal?Na oddechovky a utěšujicí koncovky jsou tu zástupy jiných.Gonzales i Bardem je ale jen jeden a to je dobře. Krása je v ošklivosti. ()

zed.

Asi som si mal tento film pozrieť ako prvý z iňárrituovich snímkov, nakoľko bol spravený výborne. Lenže som čakal viac. Niežeby som bol nejaký masochista alebo čo, ale práve teraz som chcel nejakú poriadnu drámu, na akú som bol zvyknutý z posledných filmov Alejandra Iňárittu. Biutiful sa ma snažil dostať, ale podarilo sa mu to tak z dvoch tretín. (Mne ale, narozdiel od ostatných uživateľov, rozporuplnosť hlavného hrdinu nevadila. Aj tie jeho kamarátske vzťahy z dušami mi prišli ako dobrý nápad.) Normálne by to boli ****, no za spomínaných okolností ***. (*** 1/2) ()

_-0-_

Plný počet ne za filmové kvality (to by byly 3-4), ale za odvahu a přesnost (reálie ze života nejnižších sociálních vrstev), s jakou film nastavil zrcadlo naší uvědoměle - pokrytecké společnosti. ()

Heyyy

Rozhodně zajímavý film, ve kterém je zobrazena otázka přistěhovalců, na druhé straně příběh muže, který utajuje před svou rodinou těžkou nemoc, řeší neustálé problémy s bývalou ženou a nade vše miluje své dvě děti. Myslím, že stopáž mohla být klidně o dvacet minut kratší, ale i tak hodnotím 4 hvězdami, protože podobná témata mě dokáží oslovit. ()

gicous

Snímku určitě kraluje Bardem, který naprosto přesvědčivě ztvárnil chlapa, snažícího se vypořádat s posledními měsici svého života. Je to skrznaskrz smutný a depresivní film, který zachycuje těžký život nelegálních imigrantů v Barceloně, jejich vykořisťovatelů, ale také snahy Uxbala zajistit svým dvěma dětem bezpečnou budoucnost. Jádro příběhu se točí právě kolem Uxbala a jeho rodiny. Okrajově se dotýká problemů ilegálních přistěhovalců. Právě tady jsem cítil, že příběh nechává některé věci neuzavřené a zbytečně rozbředává do popisování vedlejších postav, které příběh nikde neposouvají. Naopak bych uvítal více minut stravených s Uxbalem a jeho rodinou. Uxbalovy snahy o dobré skutky prostřednictvím nichž by chtěl dosáhnout vykoupení, vztahy s jeho ženou a dětmi a jeho důchovní stránka osobnosti jsou to nejpůsobivější na celém filmu. Musím říct, že celkem hrozivá stopáž snímku mi utekla jako voda. Nicméně největší problém se všemi snímky Iňarritua, Biutiful nevyjímaje, mám v tom, že mě nedokáží více emocionálně a citově oslovit. Jakoby byla mezi postavami a mnou neviditelná stěna, o kterou se emoce tříští a rozbíjejí. I přesto je Biutiful kvalitní film. Je to vlastně Iňarritu počtvrté na stejné téma, ale zase trochu jinak. ()

RoninNiro

Úžasný film o umieraní, chudobe, pokáni a odpustení. Film o tom, že smrťou sa nič nekončí a možno aj o tom, že cesta do pekla je dláždená dobrými skutkami. Bardén ako médium pomáha dušiam zosnulých odýsť a sám sa na odchod pripravuje. Všetko o čo sa snaží však prináša len bezmocnost a sklamanie, taký je film Biutiful od Iñárrita. ()

nula87

Silný příběh se skvělým Bardemem, který občas sklouzne ke zbytečnému přehánění, a žene věci do zbytečných extrémů, ale jinak rozhodně stojí za vidění. 80% ()

iz67

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Aly myslím, že už to I trochu přehnal a mě se už ten kýbl životních sraček tentokát moc nedotknul. ()

kubilov

Alejandro González Iñárritu se poprvé vydal z vod své všemi opěvované a pořádně propracované filmové mozaiky do vod filmu, který pojednává o tzv. "příběhu z života". Uxbal je kriminálník, ale na druhou stranu i člověk, který by pro své děti udělal první poslední, i když už si vlastně jen dává do pořádku věci než odejde. Barcelonské podsvětí je však nelítostné a plné teplých Číňanů nebo podvodnických černochů. Iñárritu je podle mě velmi zručný režisér, který si však na můj vkus možná až příliš libuje v lidském zoufalství a v životě na hraně (ať už chudoby nebo života). Biutiful je tak doposud jeho jednoznačně nejhorší film. ()

radys.v

Hodně syrový film. Inarritu se s ničím nepáral a znázornil krutou realitu. Přestože jsem celkem "cíťa" a příběh byl v zásadě dost smutný, tak paradoxně na konci jsem neměl vůbec pochmurnou náladu ani nebyl nijak rozladěný. Asi jsem si na krutě reálné filmy vzvykl. Poučení z filmu? Nikdy nevěř přistěhovalci (dvojnásob bubákovi). Já se tím řídím a nikdo mě zatím neokradl. ;) ()

macetoma

Tak to je čiré psycho. Bezmoc kouká z každého okamžiku, postavy se propadají do čímdál větších sraček a není úniku. Nedoporučuji pouštět si před návštěvou lékaře - zvlášť pokud vás děsí jehly a močení krve. To co točí tenhle režisér mi vždycky drásá nervy. Bardem do dobře zahrál. Dávám 3 hvězdy. ()

x_ander

Iñárritu se nám trošku zasekl. Ne, že by Biutiful nebylo dobře natočené drama, ale jako celek nedrží pohromadě tak, jak by mělo a délka filmu je v tomto případě ubíjející. Depresivní atmosféra je každopádně perfektní a Javier Bardem naprosto úžasný. Ale ani on to ke čtvrté * u mě neprotlačí. 70% a víc ani ťuk. ()

jokerik

Excelente película!!! Možná některé z Vás fešák Iňaritu zklamal, mě však dojal. Žádný jeho přespříliš-zamotaných filmů na mě neudělal takový dojem. Je to tak jednoduché, tak krásné, tak živé a temné! Dát to k přepracování Aronofskému, nesnesu se na to dívat, ale Alejandro to dokázal zpracovat tak jemně, že to nebolelo! Javier Bardem je herec nadmíru nadaný! To jak se tvářil, plakal, řval, jakým způsobem se pohyboval....umíral. Krom dojemného příběhu Uxbala je to velice kvalitní “dokument” ze života Barcelonských přistěhovalců, kteří prostě neměli štěstí (a rádoby lidi, co jim pomáhají, za těžké peníze ovšem). Jednodušeji: Příběh rozvedeného otce, jehož EX ho podváděla (a to nejen s jeho vlastním bratrem). Rakovinný umíráček mu zvoní /bouchá/ na dveře. Mluví na něj mrtví a seč ho to děsí, udělá z toho část příjmů svých “nekalých” podnikatelských činností. (jejichž výsledkem je i černé svědomí: tíží ho smrt 25 japončíků, kteří si chtěli jen zatopit) Celou dobu se tváří strašně smutně - on prostě jenom nechce odejít ze světa lidí do světa duchů a nechat dvě děcka jejich osudu, /něco podobného se totiž stalo jemu/. Musí to být hrozné umírat a vědět, že necháváte osud svých dětí na pospas Vesmíru... ()

Jack.Pott

Alejandra Gonzáleze Iñárrita i Javiera Bardema mám (samozřejmě) rád, ale Biutiful se jim nepovedl. Děj a atmosféra jako z dickensovského či zolovského realismu - hlava rodiny v prdeli, manželka v prdeli, celá rodina v prdeli, byznys v prdeli atd. Do toho těžký osud gastarbeiterů, kteří migrují z rozvojových zemí do Evropy za prací, aby zde byli vykošisťovaní, plus mystika... Nepřipadlo mi to hezké, chytré, ani vtipné, a především Biutiful podle mě není trefnou glosou, alegorií či provokativní kritikou evropské současnosti. Je to spíš natahovaná, předvídatelná, patetická nuda. ()

jack_scott

Velmi dobrý film, až neuvěřitelný. Jak už to tak bývá, mistrovská díla bývají občas hůře skousnutelná...jako třeba toto. V tom filmu je vpodstatě milion samostancýh, úplně vynikajicích věcí. Sami o sobe ale netvoří úplně super celek... jakkoliv třeba kamera je úplně bomba. Bardem by za roli klidně mohl mít oskara, výkon podal vynikající. Celkově nakonec 80%, jakkoliv z filmu mam prostě divný pocit. ()

Odino

Ťažko sa mi hľadajú slová. Film ma zasiahol viac, ako by som čakal, svojou tvrdosťou a krehkosťou zároveň. K úžasnému zážitku obrovskou mierou prispela aj podmanivá a výborne využitá hudba a herecká virtuozita Javiera Bardema. Trvalo dlho než som sa na to odhodlal a rozhodne neľutujem :) ()

renekem

Nesmírně dojemný a krásný film. po 99% děje se odehrává v tězce depresivní, tísnivé atmosféře. Přesto jeho závěr nakonec ústí v naději. A to přestože očekávaný hollywoodský happy end se tentokrát nekoná. Nezdá se, že by hrdina dosáhl toho, o co se předtím celou dobu snažil. Ale my věříme vědmě, která Uxbalovi řekla: "O tvoje děti se postará vesmír". Přitom předtím celou dobu je vše, co Uxbal prožívá, absolutně negativní. Když si myslíme, že hůř být už nemůže, stane se něco, co Uxbala a s ním diváka hodí ještě o level či víc níž. Tak se to opakuje během filmu mnohokrát. A přesto z toho zoufalství, beznaděje, deprese dokáže Gonzáles Inarritu vykřesat v závěru naději a my odcházíme z kina šťastní, že jsme tento ve výsledku velmi pozitivní film viděli. ()

yatan

Ono ta spanielska uprimnost tam je od Javiera ale nestaci mi to. Keby som vymenil hlavneho herca film nema komu by clovek uveril. Silne umelecky dar Gonzaleza tu straca paru a skutocnost, ze natocil perros, babel a 21gramov mu pri objektivnom hodnoteni Biutiful vobec neprospieva :) 6.5/10 ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky