Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Khalia

One, two, three, four. Something's gotta stop the flow... 90% Jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem viděla. Nízkorozpočtovost je mi jedno. Winans je génius. INK se prostě nestal jen filmem - stal se mým vnitřním rozpoložením. ()

JonasJonas

Film, aniž bych si o něm cokoliv přečetl a bohužel jsem hned věděl jak dopadne. Tedy pointa pro mě velmi laciná. Kdyby se film netvářil, že mě chce koncem ohromit, nedělal ze mě blbce a sdělil mi tuto sktečnost bez jakéhokoliv mlžení, dal mi prostor spíše vnímat emocionální stránku celého filmu, možná bych dal i vyšší hodnocení. Navíc mě iritoval neskutečně přesvícený obraz a divné nepřirozené filtry. Pokud to byl záměr, nemohu ocenit. Působilo to lacině, amatérsky a kýčovitě. Všechny tyto přívlastky se dají znázornit paradoxně vkusně. I přesto všechno to jistý náboj mělo. Jakýsi vnitřní pocit, že mi chce někdo něco sdělit a nejsem mu jako divák u řiti mě přesvědčil, abych dal tomuto snímku 2*. ()

Katya

Jo, je to trošku amatérské a je na tom vidět nedostatek financí, ale jenom to neštěstí film nedělá. V tomhle případě mi to vadilo jen maličko. Když člověk překousne poměrně nestravitelný začátek, kdy je dost těžké se v ději orientovat, a všechny chyby typu nedokonalých masek a tak podobně, je to vlastně hrozně zajímavý film. Tady je to fakt jen o trpělivosti. Musím dát pět *, protože se mě dotkl zvláštním způsobem. A scéna one, two, three, four… je prostě geniální. ()

celticek

Fascinující, snové, originální. Za 250 000 $ hodně muziky, vážně mě to rozebralo, právě poslouchám OST. Ink je parádní postava, akční scény jsou taky super. Překvápko! ()

HEED

Musím se taktéž přidat ke kladnému hodnocení, a to plným počtem. Tohle je ten typ filmů kterých je jako šafránu. Na něco takového se obvykle naráží úplnou náhodou, jako tomu bylo u mě. Ve snímku na mě působyla dobře kamera, nebyla zmatená a boje jsou taky přehledné. Snímek na mě působyl jako spíše takový studentský projekt. Co se děje týče, milující otec a manžel ztratí ženu při nehodě. Otec se tím po duchovní stránce není schopen vyrovnat, a v duchovním boji si jej přisvojí temná strana ( v reálném životě to pro něj znamená neúspěch v práci, stres a zbavení otcovství ). Dále jsou tady pak i klaďáci kteří se snaží o nápravu ve formě snění tj. snaží se jich přivést na tu správnou cestu ve snu, který vnich má vyvolat i něco pozitivního....... Pro představu jsem něco málo nastínil o co se jedná. Jinak atmosféra tohoto filmu se nedá vyjádřít ani mnoha stránkami psaného textu. Ten film prostě musíte vidět. ()

Cortesz

Zvláštní, ujetý a přitom výborný film. Tento fantasy snímek disponuje velmi originálním fantasy námětem, který je tím nejlepším a také nejcenějším co film obsahuje. Po stránce režie a kamery mě to příliš neoslnilo, protože jsem fanda spíše vysokorozpočtových sci-fi/fantasy. Herci jsou taktéž nevýrazní, ovšem to se nedá říct o hudbě, která je zapamatovatelná, smutná a rád bych si ji někdy poslechnul i bez toho, abych koukal na film. Možná lepšího režiséra a vyššího rozpočtu by se film stal kultovním pro více lidí, ale i tak si myslím, že se kultovním stane. ()

Elkesar

Velice originální, téměř snový zážitek, který dokáže zcela pohltit. Když jsem si pročítal zdejší komentáře, mnoho lidí tomuto filmu vyčetlo nižší rozpočet, já jsem to rozhodně nezaznamenal, postavy a veškeré okolí je zpracováno geniálně. Modlím se za to, aby vznikalo více takových filmů, protože tenhle film se v něčem vymyká rámci běžné reality a přeci jen v něm jde jen a jen o realitu. Paradox? Možná, ale ne všechno musí být jasně zaškatulkovatelné. Tenhle film je jiný a zarývá se tak správně kůži, právě proto mu dávám plné hodnocení. ()

jafuska

jo tak tomuto filmu se říká zdařilé dílo, není to jen tak pro obyčejného diváka, ale nad tímto by se mělo trochu přemýšlet, proč to zrovna tak je a kam to vlastně směřuje, některé pasáže jsou hodně zvláštěn udělány, ale hudba je zde naprosto úžasná a vystihuje každý moment tohoto filmu, ()

Avarga

Tak perfektně zahraný film jsem už dlouho neviděl. Herci to hrají maximálně dokonale. Za herecké výkony bych dal 100%. Dalším mimořádným podkladem filmu byla hudba. Geniální! Také za 100%. Bohužel film se občas nechoval jako celek, takže celkové linii průběhu bych dal asi 80%. Škoda clipovitých blbůstek a screenů. Rozhodně to na kvalitě ale není znát. Jestliže průběh příběhu nebyl tak hladký, tak rozhodně příběh byl. Silně emotivní a s dojemným koncem vás téměř dvě hodiny doprovázel zase další originální příběh, kterému bych dal 90%. ()

Luqe

Keď som tento film dopozeral prvýkrát, povedal som si - Dosť čudný film. Ale potom po čase som si uvedomil, že to bol najlepší nápad na film, a hoci to nebol pravý Hollywoodsky rozpočtový film tie scény ako Butterfly Effect a tá koncová kde sa všetko vyvrcholí, no proste klobúk dole :) Jeden z mála filmov, ktoré si ponechám trochu dlhšie a vymazanie mu nehrozí. Takisto Soundtrack stojí za to ()

Aywes

No sakra tohle jsem nečekal. Originálnější film sem snad ještě neviděl. Dokonce i ta práce s kamerou je originální. Příběh o snech s nástinem myšlenky a otázky životního údělu. Nízkorozpočtoví snímek, který je jedinečný svým dokonalým scénářem u kterého z počátku moc nerozumíte nadcházejícím situacím, avšak s nastávajícím vývojem děje se vám vše zapadne do nádherného dějství. O tomto filmu se strašně těžko něco píše musí se to prostě vidět. Dramatické scény protkané padnoucím OST vás přikovou k monitoru a nenechají vydechnout dokud neskončí. Co se týče herců. Jejich sláva není opravdu na vysoké úrovni přesto uhráli snímek, aby byl jejich výkon snesitelný. O herce tu ale přeci nejde. Jde o dokonale sepsaný scénář, který hýří úžasnými nápady. Nízkorozpočtové filmy mají většinou něco do sebe a jsou VĚTŠINOU o dost lépe myšleny než ty dnešní (s prominutím) hollywoodské sračky. Ink se svojí originalitou řadí na mém žebříčky velmi vysoko. Má vše co mám rád. Propracovanou osobnost hlavního hrdiny, přijatelný OST, nádhernou myšlenku a závěr u kterého zapomenete polykat. Jak jsem již naznačil. Nebude se líbit všem, ale mne rozhodně zaujal více než dost. Pro mě jednoznačně nezapomenutelný snímek, který si zaslouží slávu. "Jsem troska, proč to nevidíš?" "Protože jsem se rozhodla tě vidět takového, jakým jsi chtěl být a ne takového, jakým ses stal" ()

Pilinka

Film mě nejvíc zaujal originalitou, o tom nebyl pochyb od začátku dokonce. Jinak celému ději vládla velká zamotanost, která však zas tolik nevadila a naopak přispěla k perfektnímu překvapujícímu konci. Je pravda, že ten konec z toho udělal trochu jiný film, ale i tak se mi to líbilo. Bylo to trochu ujetý, i tak dávám 4* ()

MORION

Neskutocna zlatanina.. aj ked uznavam, ze vizualne zaujimavo spracovana. Hviezdicka navrch za naozaj uzasny soundtrack, aj ked mi to nadsenie z neho film celkom kvalitne pokazil. Tento chlapik ma rozhodne na viac a myslim, ze Winans je vsestranne sikovny clovek a este o nom budeme pocut.. a mohol by sa mozno viac zacat venovat hudbe :) ()

Sticks

Ink....to je krásny drahokam plný estetična a umeleckého cítenia. Je výborne opracovaný a má krásny lesk, ktorý hneď upúta pozornosť(úvod). Nie je z najdrahšieho materiálu, ale kvôli prepracovaným chemickým väzbám má veľkú kujnosť a cenu. Isteže pár hrudiek má, no veľmi málo a žáner fantasy mu dajaké otázky odpúšťa, i keď daktoré by si zaslúžili vysvetliť. O to ale nejde, ide o to, čo vám tento film dá a ponuka je, veru, pestrá. Jamin Winans má neskutočný cit pre detail. A tých 105 minút je využitých maximálne. Hudba a zvuky ťahajú do deja neskutočne podmanivo. Postupné prenikanie do sveta snového, polámaná príbehová mozaika a dievčatko Quinn Hunchar, ktoré, dúfam, nikdy nevyrastie a bude takto hrať ešte v ďalších filmoch! 9,75/10 ()