Někde uprostřed Afriky dojde k letecké katastrofě. Nehodu přežije hrstka lidí, kteří budou bojovat s tlupou zombie. Podaří se jim utéct před strašlivou smrtí? (LIVINGDEAD)

ladybird32

Ku každému filmu pristupujem s rovnakou úctou, nenechám sa ovplyvňovať žiadnymi komentármi, ale tento film ma strašne nudil. Prišla som akurát nato, že afrických zombies rozlišujeme na tých v tričku, potom v košeli a najviac strašní sú tí v nočných košeliach :-)Zdalo sa mi, že sa tam opakujú stále tí istí a dokonca, že sú symetricky rozostavaní.Jednu hviezdičku dávam za kontaktné šošovky. ()

yaromir

Víte, celé mi to trochu připomíná jeden z posledních dílů Residenta, který jsem v nedávné době hrál. Ale to je jedno... Od samého začátku mě The Dead vůbec nechytlo, působilo na mne (jak bych to jen řekl... ) DIVNĚ a rozhodně nesplnilo mé fanatické, orgastické očekávání. Je to tady zase všude samý LETARGICKÝ zombie, který žere vše, co se pohne - nezlobte se na mě, ale ten, kdo se nechal pokousat (nebo "nedejbůh" sežrat) je fakt pěkný kokot, protože takovémuhle stádu mrtvých by utekl i můj obézní fotr (promiň otče). Nebylo okamžiku, kdy by mě opustila hloubavá otázka - proč mám ten pocit, že je to tak debilně natočené!? Avšak upřít se tomuhle zmetku nedá jediné - do svého Deníčku přeživšího jsem si poznamenal další důležitý bod, kterým se musím (v době, kdy něco podobného nastane) řídit, a to: Zombie (i takové, které je naprosto vygumované = myšlení má K. O. = není žádným genetickým gigamegahypersuperzombiemutantem) přijde vždy, vždy a vždy z té strany, kam se nebudu dívat - tzn. když se budu dívat dopředu, tak přijde zezadu, když budu čumět doleva, tak přijde zprava atd. Jednoduše je tohle nevysvětlitelná záhada. ()

Tuco

..tak je to pořád o tom stejnym..tady se nic novýho už nevymyslí..ale mě bavilo zasazení příběhu do vyprahlé, sluncem zalité Afriky:) mělo to takový poklidný, meditativní průběh celý...a ten běloch vůbec neumí hrát což mi přišlo i celkem roztomilý.. ()

Dž@Dž@

The Dead je v skutku kľudný horor a nie žiadna na dupaná zmes efektov a kadejakých ma sakrálnych s cien. Dej sa točí okolo hlavnej postavy, ktorá stretáva zombíkov na každom mieste ,,skrášleným rôznymi končatinami". ()

djbarrel

Na první pohled celkem nenápadný zombie horor, opak je však pravdou. Paradoxně to není až takový nesmysl, to že se zombie nákaza projeví někde uprostřed Afriky, než to že se objeví uprostřed New Yorku. Děj filmu plyne velice pomalu, skoro by se dalo říct nudně, ale i tady se na to dá dívat z hlediska všudypřítomného strachu. Velmi překvapil i konec, jako že vojáček sice dojde do cíle, ale nakonec stejně zjistí, že je ztracené úplně vše. Milovníci akční řežby ala Resident Evil film jistě odsoudí, pro milovníky atmosférických a ponurých filmů to bude to pravé ořechové. Já jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdami, přece jen děj plyne místy opravdu příliš pomalu, zvlášť ke konci, po smrti černého hrdiny, nicméně je to jeden z nejoriginálnějších zombie hororů poslední doby a tak jsem se přiklonil k lepšímu hodnocení. 75 % ()

jack_scott

Žasnu nad úrovní většiny komentářů, z vás by měl Hitler radost vy z*urvení rasisti. Nu což, váš problém být omezenej... Film je skutečně v rámci zombie tématiky originální romerovskou pomalostí a pak samotným námětem. Ten sám je na pět hvězd, už proto že to není 1000x omýlané totéž. Že je to romerovsky pomalé...to je asi první mínus, dneska je to prostě nereálné. Hlavně zde ale film naráží na obrovský problém světa zombie obecně, s kterym se vyrovnal důstojně jen Resident Evil. Afrika, jsme v africe...zde je jasné že ty nemrtví budou žráni zvířaty, dokonce je tam záběr na krkavce...Nu, zde se to na zvířata viditelně nepřenáší. 1:0 pro svět jak ho známe. Další věcí je ale klima. Fyziologicky není možné, aby tam zombies přežívali v poušti či savaně, zkuste si to sami a uvidíte že by z vás zbyla jen mumie suchá na troud, kterou bude hýbat maximálně tak vítr...voda se vypařuje i z těl mrtvých, fyzikální zákony neobelstí ani tvůrci filmu. Ale jako jinde voda v tělech nezmrzne ani na aljašce, - zde se ani nevypaří, takže film sráží že zombíci odolávají fyzikálním zákonům. lol. Zajimavé, že kulka do hlavy je potom zabije co :-D Nu což, kdo by čekal něco navíc že. Takže až na podivný konec zajimavé putování plné několika zajimavých scén. Jako celek se mi to sice moc nelíbilo, ale *** a 65% dam. ()

dawe3

Půl hodina po konci filmu a jediný co si vybavím je těžce dýchající hlavní hrdina, africký zombie s bílejma očima, rozjetá hlava autem a - - - a to je asi všechno. Tohle byla vážně slabota. Zase jeden film, kterej kazí jméno kategorii zombie horor. ()

kalysta

Tenhle film je velkou nevyužitou příležitostí. Jen nevím, jestli je to chyba slabého scénaře nebo nedostatku peněz. Řekl bych, že tak 50 na 50. Prostředí, slow zombie, napětí, tohle je fajn, ovšem film působí hodně rozvláčně a je až příliš pomalý. Když si jen představím, jaké scény se daly vybudovat na tom, že ulehnutí ke spánku nese riziko napadení všudepřítomnými zombíky ( ono to trochu naznačeno bylo, ale zoufale minimalisticky ), nebo ta neuvěřitelná apatie lidí v pevnosti, kterým došly náboje. Proč nevymysleli nějaké jiné způsoby likvidace zombíků, s tím by se dalo přece krásně pracovat... No škoda. Hodně jsem v hodnocení váhal ,ale rozhodl jsem se trochu přidat. Slabší 4*. ()

Ondrew

Napad so zombikmi na africkom kontinente rozhodne vitam, hoci mam iste tusenie, ze autori sa mozno nechali inspirovat hernou seriou Resident Evil, konkretne jej piatym dielom. Ten sa totiz taktiez odohrava v Afrike a nebol by to RE, keby v nom nebolo primerane mnozstvo zombie-domorodcov. Tak ci onak, to je asi to jedine, co tvorcovia "obkukali", pretoze film ako taky ide svojou vlastnou, tak trochu "roadmovie", cestou. Zombici su sice extremne pomali, no to sa od nich teoreticky i ocakava, takze v tom problem nevidim. Tym skor, ze rozhodne posobia dostatocne atmosfericky. Co ma vsak iritovalo, bol vyber hercov, ktori pre mna boli znacne nesympaticki, ale nastastie sa v scenari nepocitalo s prilis velkym mnozstvom dialogov, co aspon ciastocne zakrylo ich vystupovanie. Dlzka filmu mohla byt o cosi kratsia, pretoze takto sa snimka nemala sancu vyhnut viac ci menej hluchym miestam. Moja rada teda znie... Ak tuzite po trosku netradicnom zombie hororiku, tentoraz z prostredia Afriky, pripravte si urcitu davku trpezlivosti. Ked sa to tak zoberie, "The Dead" za to pozretie stoji a nebyt vyssie spominanych negativ, urcite by som pridal jednu hviezdu navyse. Takto je to za 60%. ()

spawnxp

Pomalej, zvláštně výtvarnej film. Nejvíc tam hraje Afrika (nebo spíš evropanova představa o Africe?) - poušť, cizí krajina, bezruký a bezhlavý mrtvoly v pangejtu, temný noční masakry.... protože herci teda moc nehrajou. Scénář je přiblblej, režisér se občas nechal strhnout exotikou záběru a finále přes to zatracený zapadající slunce (fakt) si moh vodpustit. Jinak ale působivý. ()

underground

Jako fanoušek zombie hororů jsem nemohl vynechat ani tento film. Bohužel to byla chyba. V žánru zombie tu jde o celkem originální nápad - v Africe se vyrojili zombíci a putují nehostinnou krajinou. Byl jsem zvědavý, co z toho režísér vykřeše a jsem hluboce zklamán. V Africe toho moc k vidění obecně není a celý snímek je o útěku dvou přeživších - amerického inženýra a černého vojáka před tlupou krvežíznivých zombíků, kteří jsou v rozlehlé krajině na každém kroku. Masky stojí za nic, všichni zombíci jsou, jak jinak, černoši a vrcholem maskérského umění jsou bíle čočky. Pomalá chůze zombíků připomíná Romerův styl, ale je zde ještě pomalejší a nudnější. Film má neuvěřitelných 105 minut, během kterých se prakticky nic neděje. Hlavní hrdinové se chtějí shledat se svými bližními a tak putují a putují, občas něco prohledají, zabijí pár chodících mrtvol a zase putují až je konec filmu. Nečekejte akci, dobré masky, humor, napětí, nic. Pokud chcete vidět africkou krajinu s pár rádoby mrtvolkama, určitě se podívejte na tento film. ()

spawn866

No abych řekl pravdu čekal jsem trošku víc, herecké výkony jsou nic moc, ale jinak ty zombíci taky žádná sláva. Podle mě všechny filmy se zombie maj jednu vadu a to jsou samotný zombie, téměř v každém filmu jsou zombie pomalý a tím jak jsou pomalý tak to ztrácí napětí, to platí alespoň u mě, z pomalých zombie bych si já osobně vrásky nedělal, kdyby zombie byli rychlý třeba jako ve filmu 28 týdnů poté(mám na mysli tu úvodní scénu, jenom tu úvodní scénu, v této scéně byli zombie tak rychlý že z nich šel strach, neexistoval před nimi bezpečný úkryt a přesně o tohle jde, aby divák měl pocit strachu a ne aby seděl znuděnej u PC a čekal pouze na nějakou pořádnou bitku se zombie), další film např. REC - i když tady nejde o zombie ale o posedlé ďáblem, ale i tak je tam znát to napětí, ten strach.... což se u The Dead nedá říct! ()

musolini

Ani výborný ani špatný,prostě takovej průměr.Byly tam dost hluchá místa a člověk se i nudil,ale na druhou stranu,když už,tak "akční!scény byly dobře natočený.Akorát v posledním čase se všechny zombie pohybujou o hodně rychleji než tady,tak nevím,jestli maj v sobě nějakej spomalovací vir nebo je to jen v tom to filmu.A ten konec taky nic moc,dalo se to ukončit lépe.Celkem fajn film. ()

cobraSK odpad!

Dočerta, áno! Na kolene natočený zombie horor s prepísknutou stopážou, ale tomuto filmu sa podarilo niečo, čo len máloktorému. Bál som sa. Super! ()

Wez

tento film mám už asi dva roky,ale teprve včera jsem na něj z nudy mrknul a byl mile překvapen-pomalé,němé,šourající se zombies jako od mistra Fulciho-i když ne tak vymakaný-působili i tak velice děsivě a nějak takto si představuji zombie apocalypsu i já-žádná nonstop řežba,ale spíš být nenápadný a shánět něco na přežití.I když to spaní na stromě mě napadlo jako první,co bych udělal,nakonec i hlavní hrdina pochopil,že je to asi bezpečnější,než chrápat na zemi,kde se potácí horda živých mrtvých.Co mě taky překvapilo,že ač se film odehrává v africké savaně,nikde ani stopa po nějaké divoké zvěři,kterou se to tam snad musí hemžit,ani v noci žádnej řev lvů nebo hyen...I tak se mi film ale velice líbil ()