Země mustangů

Stárnoucí kovboj Dan má jediný sen. Chytit posledního volně žijícího mustanga Šošona. Je velmi chytrý, mazaný a nepolapitelný. Za jeho odchyt je vypsaná královská odměna 500 dolarů. Věrný přítel, pes Luke, vyčenichá jeho stopu. Při dalším pokusu o chycení mustanga Dan spadne z koně do řeky. Vytáhne ho Luke a také indiánský chlapec Nika. Je to sirotek, utekl ze školy ve které se mu nelíbí a je na cestě za svým dědou. Dan se rozhodne po posledním neúspěchu vrátit zpátky domů, a cestou doprovodit Nika. Nikův děda ale před pár dny zemřel, právě probíhá smuteční obřad. Nika se rozhodne hřebce chytit. Chce dostat odměnu a darovat ji babičce. Z Nika a Dana se stanou partneři. Jsou Šošonovi na stopě, ale v jejich šlépějích jde medvěd. Už jednou napadl Luka, kterého dost ošklivě zranil. Luke zachytil jeho stopu a rozhodl se s ním vypořádat... (TV Barrandov)

Erian

Tenhle film jsem viděla, jako malé dítě, asi ve mně zbylo ještě dost nostalgie...přesto však musím říct, že to byl film dost prvoplánový a předvídatelný, herecké výkony byly chabější, ale všecky ty záběry na zvěř a přírodu, i když by to někdo mohl považovat za naivní a slzopudné, mne přesto oslovily. ()

Dimo

Nudný a nezáživný příběh, který se ve své nudě táhne po celou délku a nějaké rádoby dramatické scény vůbec nefungují. Jediná záživná je příroda se vším všudy, tedy krajina, fauna i flóra, ale když do toho spustí stařík své pseudodrsné dialogy se spisovně mluvícím malým indiánem.... tak je konec všeho. Film pro pěti - až desetileté děti, případně obdivovatele koní, nebo drezůrovaných rotvajlerů. Pro ostatní N U D A ! ()

Prochy38

5* nedám asi jen proto, že to fakt bylo lehce naivní. Ale nádherná americká příroda, kouzelný příběh o nestárnoucí touze po jediném, ne ulovit, ale jen chytit nechytatelné. Nádherný mustang, chytrý pes a nebezpečný medvěd, tohle vše provází příběh staršího rančera a jeho nového indiánského kamaráda. Jako kluk jsem u toho proseděl hodiny a hodiny. Jeden z těch filmů, na kterých jsem vyrůstal a na které nedám dopustit! ()

Han22

Namísto očekávaného westernu spíše obyčejný dětský film. Je tu sice starý kovboj, indiánský kluk a koně, ale jinak se to časově (rok 1925) i stylem s westernem dost míjí. A jako dětský film je to poměrně nuda. Toporný klučina, nijak zajímavý děda, žádná scéna co by byla vtipná či chytla za srdce a příběh o chytání svobodného zvířete... já jsem spíše vyrůstal na filmech, kde se zvířata osvobozovaly (Zachraňte Willyho). Tak aspoň za tu pěknou přírodu a spoustu zvířat, hlavně napínavý souboj s grizzlym a vychcaného koně se zavřením očí ty 3*. Ale hádám, že by mě to stejně tak minulo i jako dítě. ()

LiVentura

Velmi příjemný westernový snímek z dalekých kanadských hor, kde se snaží několik tvrdých kovbojů už mnoho měsíců odlovit posledního divokého Mustanga, mezi nimi je i stárnoucí honák a tramp Dan, který se zde dílem osudu musí znovu střetnout se svým úhlavním nepřítelem, medvědem Grizzly a na dobrodružné cestě lovu potkává a ujímá se mladého indiánského chlapce. Moc příjemné a rodinné.. ()

• Film získal v roce 1976 Western Heritage Trustes Award za vynikající rodinnou zábavu. (Terva)