Měsíc 44

• Západní Německo Moon 44 (více)

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace provádějící těžbu na vzdálených planetách spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone (Paré) je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory, vypátral její záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat... (choze)

JohnSmith

Trochu jsem byl na vážkách s hodnocením,atmosféra a výprava nejsou špatné,ale je to poměrně utahaný a jediný co se děje,tak je pošťuchování mezi muklama a navigátorama ()

PetrPan2

Kdybych to býval viděl ve svých 10 letech asi bych to děsně žral... echtovní sci-fi béčko jak od Cormana. S topornými herci a ještě topornějšími dialogy. Postava drsného pilota Felixe Stonea mi připomněla jednu epizodu Červeného trpaslíka (tu kde zbabělec Rimmer potká své statečné alter ego z jiné dimenze)... Škoda, že ho scénáristé nevybavili nějakou tu "cool hláškou", aby byl zábavnější. ()

Natabar

Beru to za dobře udělanou absolventskou práci. Emmerichův rukopis patrný, i když zatím spíš v zárodcích. Ale co - i takovéto mezičlánky musí existovat, aby pak mohl následovat Den nezávislosti. ()

fefee

Emmerichov zaparený Měsíc 44 je silne podpriemerným B-čkom so slabými efektami a nudným dejom. Ale čo každí nejako musel začať a tento film dobre poslúži iba ako rohožka na trháky Stargate a Independence Day. (1,8*) ()

blackJag

Není to žádná bomba, ale sci-fáčů, plných poctivé filmařiny, roztomilých triků a ... vesmírných helikoptér :-) není nikdy dost. Emmerich se tu už dostává do tempa a brzdí ho jen hloupučký scénář, který zbytečně přetéká emocemi a to je film téměř prostý ženského elementu. Je také legrace, jak jsou navigátoři a piloti rozděleni nejen svou vymezenou funkcí, ale i fyzickými proporcemi (rachitičtí šprti kontra poloprofesionální kulturisti - schválně si tipnete, kdo představuje koho). Z celého tohoto nástinu vybočuje jen Paré, který se tváří neuvěřitelně cool, ale je to dřevák, takže celý film vám přijde, že je chudák hrozně nevyspalý. Ale jo, jeho scény z kokpitu, s vytáhlým hledím a cigaretou v koutku, trochu cool jsou :-)) Výrazně nostalgický materiál, který je ale škoda jen tak bez zájmu přejít. 60% ()

Ravi

Skoro bych řekl amatérsky natočená vynikající Sci-Fi. Proč? Pokud jde o potenciál příběhu, je veliký, ale provedení je poněkud těžko stravitelné. Hudba na takovýhle snímek pozoruhodně skvělá. Děj je místy dost nezáživný a postavy černobílé, ale v poslední třetině vás v tomto směru čeká nejedno milé překvapení a změna. Pokud jde o dabing, důrazně nedoporučuji. Celkově je to levné béčko, u kterého se však nemůžu zbavit dojmu, že k totálnímu fiasku nebo úspěchu má daleko. Takže ode mě 50% = 3-/5 ()

Gekacuk

Poněkud slabší německé sci-fi. Triky mohly být i na dobu vzniku mnohem lepší. Spíše je to akční film, sci-fi je jen kulisa. Děj je docela nepřehledný. Film mne ani moc nenutil o ději přemýšlet. Žádné velké napětí ani dramatické scény. Stále jen tma a tma. Představa, že v roce 2038 s sebou někdo v kosmu vláčí magneťák, je úsměvná. Zkrátka slabší průměr. ()

BMAJTZ

Nosná vlna ohoto filmu je mohužel pouze v prostředí a styizaci. Bohužel po příběhové stránce to ani prázdnější být nemohlo a rozhodně jsem očekával víc. Bohužel jediné zajímavé scény jsou hlavně na začátku a potom na konci. Se samotnm závěrem filmu bych měl problém taky, ale hlavně v tom neskutečném klišé, ale budiž. Celý prostředek filmu se potom jenom tlachá dokola o ničem a celé je to vyplněno neskutečnou hromadou vaty. ()

kenkaku

Ale no tak... že to není dějově zázrak? Na to celkem kašlu. Film mě dostal atmosférou od první do poslední vteřiny. Vetřelčí vesmírná atmosféra na mě dýchala a navazovala takový zvláštní pocit, že to tam vlastně znám. Celkem dost tedy na dojmu zapracovala nostalgie. Ano našly se i chvilky kdy by nezaškodilo lehce prostříhat, ale na nadstandardní dojem to rozhodně stačilo. ()

killjezor

Můj první sci-fi film, na kterém jsem byl sám v kině. Po letech jsem se těšil, ikdyž jsem nečekal takové nadšení, jaké v roce 1990. A bohužel jsem byl hodně rozčarovaný. Hloupé dialogy, hloupý námět, ale bavil jsem se. Celkově bych dal asi 2 hvězdičky, ale za nostalgii jednu přidávám. ()

Kredy

20. let a pořát to má šťávu. Vesmírné lodě, roboti, příběh a slušná atmosféra, vše co očekávám od dobrého Sci-Fi. ()

iXtr3m3

Sterilná technicky pohodová scifáreň od tvorcu, ktorého neskorší rukopis to nechytilo ani náhodou. Nič sa nedialo, žiadna väčšia atmosféra, ale slušné kulisy ako z Votrelcov. ()

Holina

Velmi rozporuplný celek. Na jedné straně nulový příběh, akční scény k smíchu a mizerné obsazení. Na straně druhé výborně vizuálně zpracovaná těžařská planeta s dekadentní atmosférou. Emmerich chtěl hodně explozí, na které neměl peníze a tak i po trikové stránce se film nijak zvlášť nepovedl. Navíc mě velmi rušil divoký střih ke konci filmu, díky kterému ani nevíme kde se kdo ocitá, co tam dělá, nebo kam se chystá. Přesto 2 ** za tu atmosféru, válečný křižník a těžařský komplex... ()

dopita

Na Zemi došly tuhá paliva a tak se těží na jiných planetách. Z důvodu ochrany proti sabotážím konkurenčních firem nasadí Galactic Mining Corporation na základnu Měsíce 44 letku bojových vrtulníků. Společnost už o několik planet přišla a tak se na Měsíc 44 nikomu nechce, tak tam pošlou trestance. Jenže trestanci se chovaj přesně tak, jak by se dalo čekat a tak neustále dochází ke konfliktům s navigátory, mladíky určenými k navádění pilotů helikoptér při bojových akcích. A mezi tím se agent Stone, v přestrojení za pilota-trestance, snaží zjistit, kdo má prsty v záhadných ztrátách kosmických lodí. Roland Emmerich v dobách než zdrhnul do Ameriky a začal pustošit svět, natočil ve své domovině film, kde pro změnu pustošil vesmír. Tenhle chlap má asi ňákej komplex :-) Měsíc 44 je klasickej příklad, jak se s malým rozpočtem dá natočit solidní žánrovej film. Emmerich se při budování atmosféry inspiroval Vetřelcem nebo Blade Runnerem a dal si na ní záležet. Takže i když ve filmu není moc akce, tak je na co koukat a rozhodně nenudí. Měsíc 44 je solidní žánrovej film, nic víc nic míň a je vidět, že Emmerich už tenkrát dokázal udělat z prdu kuličku. ()

F.W.Colqhoun

Hi! Welcome to Moon 44. My name is Tyler. Rolland Emmerich potvrzuje Měsícem 44 známou pravdu, že bytostně béčkovým tvůrcům pomáhají podvyživené rozpočty dosahovat výsledků, které jsou v jednotlivostech zaměnitelné s uměním; pomni smutný osud Petera Jacksona. Za německé peníze a v německých studiích Emmerich s Devlinem modeluje ve vši lacinosti 7 000 000 DEM působivě nehostinný svět extraterestrické těžařské kolonie. Díky oslepujícímu protisvětlu, nemilosrdnému kontrastu, chladným neonům, industriálním členitým interiérům (a lajdáckému přepisu na DVD z dílny Řiťka Video) vidíte jen málo z toho, čím se levné velkolepé filmy obvykle prozradí. Dojem vytoužené spřízněnosti s obdařenějšími projekty podtrhuje soundtrack Joela Goldsmitha, který jakoby se nemohl rozhodnout, chce-li být spíš Vangelisem nebo monetizovat to, co jako by spadlo pod stůl slavnějšímu otci při ozvučování Total Recall (které přistálo do kin o měsíce později). Práci se zápletkou zvládá sice Emmerich hůř než výpravu, ale pomáhá mu, že podklady vůbec nejsou zlé. Když (se) právě neplýtvá celuloidem na legrační honičky vrtulníků po temných kaňonech a macho výstupy, zahalenými mraky testosteronu a bůhví proč nepřetržitě unikající páry, sledujeme zajímavě se rozvíjející třídní (ve školním i marxistickém smyslu) střet grázlů a nerdů v blade-runner-alienovsky bezskrupulózním prostředí galaktického korporátu. Film zanechal nutkavou chuť instalovat Unreal Gold. ()

kwoky

Moc špatný film. Děj je vyloženě debilní. Tam, kde byl prostor nabrat body (dialogy, atmosféra beznaděje) snímek selhává. Hlavní hrdina je nesmrtelný Rambo a je zde kupa dalších klišé. Technicky průměr. Ať mi nikdo neříká, že to je kultovní sci-fi. ()