Boj mezi kočkami a psy byl, je a bude věčnou součástí tohoto světa. Prohnaná Kitty, zlá kočka bez chlupů, bývalá špiónka organizace MŇAU, ale zašla příliš daleko. Má v plánu uvést do provozu ďábelské zařízení, které pojmenovala Volání divočiny. To vyšle speciální zvuk a poblázní všechny psy na celém světě. Ti napadnou své pány a skončí v útulku, ne-li hůř. Tváří v tvář této hrozbě se kočky a psi snad poprvé v dějinách spojí proti společnému nepříteli. Podaří se jim zachránit sebe - a své milované lidi - před globální kočičí katastrofou? Připravte se na akční komedii, ve které budou chlupy lítat! (TV Nova)

Ripley

Nejdříve napíši,že na tento film jsem šel se synem,který dlouho toužil vidět film ve 3D formátu v kině a zrovínka slavil narozeniny.Jde o můj první film ve 3D viděn v multiplexu.Ano,trochu jsem zaspal dobu a ano,Avatar jsem viděl ve 2D.Nikdy mě filmy ve 3D nelákali a tak to i zůstane.Nadále zůstávám 3D skeptikem.Uznávám že 3D efekt je hezounký,ale mám pocit,že odvádí od děje.Také jsem si připadal jako v lunaparku.3D má jistě budoucnost jistou,ale já mám jasno:"placatý" film forever!K filmu:jde o průměrnou rodinnou komedii,která děti zřejmě pobaví a dospělí vydrží díky citacím a parodováním známých filmů.Nejvíce mě pobavila scéna z Alcatrazu,která paroduje známou scénu z filmu Mlčení jehňátek.Vynikající jsou i úvodní titulky ala James Bond.Triky jsou na dobré úrovni...digitální Kitty občas připomene Gluma z LOTR.Zvířata efektně za pomocí počítačů melou pantem a je tu jeden ukecaný holub s ortézou na křídle,který je občas na zabití,ale jeho hlášky baví.Akce je tu dost,ale najdou se i zívavá místa.Scénář je jednoduše dětsky jednoduchý,takže celkový dojem s přihmouřením oka 50%. ()

Petulka88

Už když jsem slyšel o plánovaném pokračovaní filmu Jako kočky a psi, očekával jsem těžkotonážní průser. Překvapivě se nic podobného nekonalo. Jasně, neuvidíte tady nic co by tady už nebylo dřív. Ale akční scény mají docela švih, triky jsou taky obstojné a má to přiměřenou stopáž. Ne, že bych se u filmu smál, ale děcka se určitě pobaví. Jen škoda postavy debilního kouzelníka, to je opravdu trapas. Jinak ale docela milé překvapení. ()

T2

Rozpočet $85miliónovTržby USA $43,585,753Tržby Celosvetovo $112,482,845Tržby za predaj DVD v USA $8,864,872 //počet predaných kusov 505,726 ║ Prežil som bez väčšej újmi, až nadmieru tomu pomáha Slovenský dabing, príbeh nič moc ale občas tam niečo pobaví a nepôsobí to až tak otravne ako pôvodne naznačovala ukážka k filmu. /videl v kine 3D verziu: 40%/ ()

Incantator

Ďalšie filmové dobrodružstvo, ktorého hlavnými hrdinami sú najobľúbenejší domáci miláčikovia - psi a mačky. Film však tentokrát nepohoršuje ani priaznivcov mačiek, keďže na rozdiel od prvej časti patria aj ony medzi kladných hrdinov (spolu s jednou myšou týranou Kitty Galore a jedným holubom s dlhým vedením). Arcizloduchom tohto dielu je Kitty Galore, ktorá je však obzvlášť nesympatická, i keď pri hlbšom nahliadnutí zisťujeme, že i ju život pred úskaliami nešetril. Nepochopila však, že škaredý vzhľad neznamená skazenú dušu a radšej zavrhla i tú svoju... Tak či tak, raz by sa záporným hrdinom mohol stať aj pes... V každom prípade, tentokrát ním nie je, avšak spolupráca a snaha o vzájomné pochopenie oboch zvieracích druhov je spracovaná pekne, čo kvalitu filmu značne pozdvihuje. Inak príbeh ničím výnimočným nie je, úvodná sekvencia s titulkami akoby z oka vypadla začiatkom filmov s agentom 007 a i niektoré ďalšie scény sú vedené v podobnom duchu. Hlavní hrdinovia sú síce v počítači vytvorení dobre, avšak záverečná bojová scéna bola dosť nevýrazná a 3D verzia filmu v niektorých častiach skôr uškodila než pomohla. Mačky a psi 2 sa spôsobom spracovania značne odlišujú od prvej časti, čo ale v bode spomínanej medzidruhovej spolupráce vôbec nie je na škodu. (11.8.2010) ()

• Tank, který má MEOWS chránit před psy, má na boku nápis PU55, což odkazuje na slovo „puss“, které v angličtině znamená „kocour“. (LindaKola)
  • Některé postavy tu jsou ještě z prvního dílu Jako kočky a psi (2001). Jsou to Butch (učitel Loua, později Dixe), Lou (agent začátečník, později velitel psí rozjetky), Zvoneček (padouch), Peek (pes přes techniku), Sam (rádoby profi agent v terénu) a Calico (pomocník Zvonečka, později Kitty). (LindaKola)

Časové pásmo bylo změněno