Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

JASON_X

Dostal jsem chuť si trochu proprat mozek a sáhl po téhle béčkové klasice. A i když podobný militaristický exhibice nijak zvlášť nežeru, Emmerichův Universal Soldier je jedna z výjimek. Perfektně zmáknutý akčňák bez nějakého závažnějšího nedostatku... no tedy možná až na "herecký" výkon Žána Klóda, kterému jdou přece jen líp kopačky než hraní. Ale jinak samá pozitiva - stoprocentně béčkový scénář, dostatek akce, slušná výprava, pěkné scenérie (přehrada, kaňon), pár efektních oldschoolových záběrů (výbuch benzinky, pád trucků ze skály), spousta vtipných hlášek i gagů a v neposlední řadě Dolfiho parádní držka a jeho stylový náhrdelník. ()

salahadin

Jean - Claude "rozbiju ti hubu" Van Dammovi tyhle role vždycky seděly a Emmerich možná v té době ještě německej patriot. Lundgren je excelentní psycho a tenhle film je excelentní vystřihovánka - tak říkám filmům, které vzniknou tak, že režisér vystřihne z jiného filmu tu postavu, tu scénu, tu část děje nebo scénáře a pěkně to poskládá do své vlastní koláže. Ale bohužel, tyhle filmy běží na stejném principu: "Buch!" "Au", ozve se nato. A dál to pokračuje: "Buch!" "Au!" "Bác." "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" Bác." "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" "Buch!" "Au!" "Bác." ()

Necrotongue

Americký akční film se čtyřmi Belgičany a jedním Švédem se mi kdysi hodně líbil, a když jsem si ho pustil dneska, zjistil jsem, že si zub času vybral větší daň na mě než na filmu. Úplně jsem se viděl, jak srážím hodnocení, ale nakonec k tomu nedošlo. Jasně, jde o záležitost skoro třicet let starou, což se muselo projevit, základní myšlenka byla dost chabá (necháme si zmrazit nějaké mrtvé vojáky, páč mám tušáka, že se pro ně za čtvrt století najde nějaké využití), ale jako akční béčko to na mě vcelku funguje a dokonce je to občas i slušně vtipné. ()

HAL

První Emmerichův pokus o velký film aneb převedení (=vykradení) Terminátora do Béčkového hávu se spoustou "macho" svalovců drsně koulících očima.... a kupodivu je toto parazitování nadmíru zábavné - nic ve filmu se nesnaží tvářit moc vážně a i patetičnost proslovů Van Damma je tvrdě zatlačována do pozadí jeho dosti vtipnými hláškami a gagy. Spolu s Lundgrenem vytvořil tu správnou dvojici "sadistický padouch - hodný geroj", která pro mě z poměrně slušně natočeného Béčka dělá velice milé guilty pleasure, za které se ve své DVD sbírce nemusím stydět. 7/10 ()

eraserhead666

Poměrně dobře namíchaný akčňák, kterému hodně svědčí, že jsem ho (nejednou) viděl v kině a velké plátno prostě dělá své. Akce, výprava, humor i na nějaké to dojetí dojde. Vlastně jedinou svou výtku bych směřoval k tomu, že ta nejlepší akce se odehraje v první části filmu, pak už to jen tak dojíždí. Ala pokaždé, když začnu myslet na hodnocení, spatřím před sebou hluboké oči Ally Walker a jsem ztracen. ()

• V Severní Americe film utržil 36,2 milionu amerických dolarů, celosvětově to pak bylo 95 milionů. (NIRO)
  • Mladý vietnamský pár, který spatří Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) při akci na Hooverově přehradě, je stejný pár (hraný stejnými herci) jako ten na začátku filmu, odehrávajícím se ve Vietnamu. (ČSFD)

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)