Dvaja priatelia Carl Taylor (CHARLIE SHEEN) a James St. James (EMILIO ESTEVEZ) sa živia na inteligenciu nenáročným povolaním pracujú ako smetiari. Každý deň obchádzajú svoju trasu, vysypú odpadkové kontajnery a odvezú smeti do mestskej spaľovne. Carlovou najväčšou zábavou je teleskopom pozorovať svojich susedov. Jedného večera vidí akéhosi muža v hádke so svojou príťažlivou susedkou Susan Wilkinsovou (LESLIE HOPEOVÁ), manažérkou firmy Berger. Keď Susan odíde, ktosi muža postrelí. Spolu s Jamesom Carl vidí dvoch mužov, ktorí odnášajú telo. Na druhý deň ráno sa pokojný život oboch kamarátov rapídne zmení. V jednom smetiaku totiž objavia telo mestského komisára, muža, ktorého zastrelili v predchádzajúci večer. Čo s ním? Ak to nahlásia, môžu ich obviniť z vraždy a pravého vraha skorumpovaná polícia hľadať už nebude. A tak sa rozhodnú telo ukryť, kým neodhalia pravých vinníkov. To je však pre dvoch jednoduchých mládencov mimoriadne ťažká úloha. Našťastie, pomocnú ruku im podá bláznivý vietnamský veterán Louis Fedders (KEITH DAVID) a tajomný rozvážač pizze (DEAN CAMERON). Zistia, že v pozadí je znečisťovanie životného prostredia a obrovská korupcia... Príjemná, nenáročná komédia je v poradí druhým režisérskym počinom Emilia Esteveza. Znalci kinematografie však určite vedia, čím iným sa snímka vyznačuje je to herecká účasť bratov Charlieho Sheena a Emilia Esteveza (ten si nechal meno po matke). S chuťou si zahrali smetiarov, ktorí prejdú cez rozum nielen mafii, ale aj polícii. (oficiální text distributora)

argo.smile

Na tomto filme som vyrastal a vtej dobe som neskutocne zral dvojicu (mne v tedy neznamych bratov) vo filme a ich gagy. srdce mi kaze 5* ()

PeteBuck

Toto je tak krásna blbina, ktorá zachytáva zároveň ducha 80-tych rokov, že nemôžem dať menej. Nie je to dokonalé, ale je neskutočná sranda, že je jedno, či sú to smetiari, gangstri, politici, policajti alebo proste radoví občania. Všetci sa správajú ako úplní blbci a táto komédia už hraničí s paródiou. Ešte trochu doladiť a bolo by to skvelé. Ale za mňa už len za tú atmosféru, hlášky a obsadenie musím dať 4: Čo to je? To je mŕtvola. Vážne? A čo robí v našom revíre? Ale, pozrimeže, niekto tu zahodil celkom zachovalého belocha. Toto len tak nevymyslíte: "Som strašne smutná? Vážne? A prečo? Opustil ma frajer, ktorého som mala veľmi rada? A čo sa stalo? Načapal ma v posteli so svojim najlepším priateľom. A čo si si myslela, že urobi? No tak sa nás mohol snažiť trochu chápať, nie? Koniec. Ak toto nemalo naznačiť, že tam nikto nemá IQ vyššie ako 75, tak ja už neviem, čo. ()

agent00074

Ze začátku jsem se místy nudil ale postupem času a narůstajícím množstvím vtípků jsem se začal bavit. Ať už to byli policajti, nebo mrtvola, či poslíček s pizzou. Nejednou jsem se od srdce zasmál a i když film není zrovna vzorem duchaplnosti, stojí za to se na něj mrknout a snad si díky tomu trochu zlepšit náladu… 4* ()

LOVE VOLE

Odpočinková komedie, kdy divák nemůže očekávat hlubokomyslnost, jen rozptýlení a pobavení. Zahráno oběma aktéry s lehkostí a nadhledem. ()

LuckaW

To je tak praštěně uhozený , že se tomu musí člověk zasmát. Některé scény jsou užasné a nezapomenutelné. ()

Martin_L odpad!

Nostalgická exkurze do amerických reálií konce osmdesátých let a zajímavá hudební režie. Jediné dva klady tohoto snímku, u kterého jsem se od začátku až do konce nudil. Předvídatelný děj, i přes "akční" zápletku vlekoucí se scény, nelogicky se chovající postavy a to vše doražené příšerným dabingem MGM. I když má film docela vysoké hodnocení, já si nedokážu pomoct - prostě odpad. ()

matilda33

Kedysi dávno (za mladi - ako hovorieval jeden môj starý známy, ktorého som asi sto rokov nevidela), som tento film mala veľmi rada a celkom dobre som sa na ňom bavila. Keď som ho videla teraz s odstupom času, už mi tie všetky hlášky až tak vtipné neprišli. Ale z nostalgie dávam tri hviezdičky. "Zatlieskame? Zatlieskame!" ()

MrOgilwy

Můžou být dva (a více) úhlů pohledu na nějakou věc, či film. Někdy se něco může zdát jiné hlavně podle toho, kdy to posuzujete. U tohoto filmu se mi to zdá markantní. Když kouknu na komentáře, vím, kdo to viděl v přelomové době videopásků, burz, videopůjčoven, a kdo až na komerčních TV, maximálně pár let zpět... Já jsem ten první. Když popelářskou comedy vidím, hřejí mě vzpomínky u srdce. "Co zkoumá frenolog? Jakou má Walt díru do pr....." ()