Washingtonský lobbista a obchodník Jack Abramoff se zapletl do obrovského korupčního skandálu, který zahrnoval i vysoce postavené státní představitele. Byl obviněn z podvodu, spiknutí, daňových úniků a uplácení politiků. Kevin Spacey září v roli atraktivního padoucha, jenž neztrácí okouzlující styl ani při té nejšpinavější akci... (oficiální text distributora)

numi

Desetiminutová vstupenka na nejúžasnější raut vašeho života. Tolik lákavých chodů a pochutin a vy máte jen pár minut na to, zkusit všechno. A taky že zkusíte. Jen na konci si uvědomíte, že vychutnávat se má pomalu. Tak, aby každé sousto bylo výjimečné. Casino Jack nabízí úžasný pohled do světa lobbingu, ale činí to s kadencí Ordinace v růžové zahradě. Chybí souvislosti, podtexty, motivace a jakákoli hloubka. Vše je povrchní a neúplné. Vše kromě Kevina Spaceyho, který však odvádí "jen" svůj standard. I on umí lépe a přesvědčivěji. ()

ER

Jakoby se režisér bál politického tématu, který provází život J.Abramoffa. Jinak si nelze vysvětlit povrchní zpracování příběhu o "špinavých"penězích, provázející kariéru mnohých senátorů USA. Režie nám nabízí jen rutinní zpracování příběhu, který mohl nabídnou daleko více. I tak je velmi zajímavé sledovat motivy, které vedou k závislosti na velké peníze. ()

arbitr

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc. ()

spaceboyCZ

Obrovske zklamani. Kdyz Kevin Spacey pred lety oznamil, ze si bude role peclive vybirat, ocekaval jsem, ze spolecne s nimi bude take zdokonalovat svuj skvely herecky um. Nicmene v Casino Jack nepredvadi nic nez jen jeho standardni, mozna i lehce podprumerny vykon. Od Spaceyho jsme zvykli na mnohem, mnohem vice a nejspis i diky tomuto se clovek v mnohych chvilich u tohoto filmu pekelne nudi, aby ho z te nudy obcas vytahl svymi hlaskami Jon Lovitz, za nej hvezda navic, takze celkem 3*. ()

cab

Od sameho zacatku jsem mel s timto zivotopisnym hybridem znacny problem, nebot herecke prevteleni hlavniho protagonisty Jacka (Kevin Spacey) je luxusni, ale lide kolem nej nebo jeho spoluhrac dost za jeho vykonem zaostavaji, a protoze televizni vzhled a reziserovou neumtelstvi, ktere jsem si jenom potvrdil se vzpomenutim si na jeho ranejsi tvorbu filmu dvakrat nepridavaji, tak se musim snizit k prumernemu hodnoceni, jez je na hrane se spatnym filmem. Lobismus je moderni kradez a zaroven vynosne pole na prikre hrane svevolneho klickovani v aplikaci zakona, coz je lakave tema na traktivnejsi provedeni, ktere by si v budoucim projektu urcite zaslouzil a ani se nemusi jednat o zivotopis. 50% ()

• Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)
  • Film je natočen podle skutečné události, která se odehrávala v USA od konce roku 2004 až do 3. ledna 2006, kdy byl známý lobista Jack Abramoff odsouzen. (Ignus.cz)