Tři vysokoškoláci, kteří natáčejí dokument o podstatě strachu, jsou vtaženi do světa svých vlastních nočních můr, když proti nim jeden z nich obrací jejich vlastní fóbie. Hledá totiž způsob, jak se zbavit své vlastní posedlosti a udělá pro to takřka cokoliv. (chuckyna)

schizmo

Barker se musí chytat za hlavu, jak se dá jeho povídka sprznit. Do školního projektu stylizovaný nízkorozpočtový céčkový jakože horor až pokokot napěchovaný klišé. Tmavá kamera, nulová výprava, nesympatické obsazení a pokulhávající scénář (důležitost studentů, kteří makaj na rádoby temném projektu, mě nutil po celou dobu mlátit pěstí do zdi) jsou výsledky, které jsou jasné po deseti minutách téhle neřešitelné rovnice. ()

kalap

Chlapík trpiaci úzkosťou a strachom a ktorých sa chce zbaviť ich prenesením na iných ľudí a myslí si, že sa mu to podarilo, ale zabúda na jednu vec a tou je spätná väzba ktorá raz musí prísť. ()

BoredSeal

Tohle je jeden z těch filmů, co vás psychicky zjizví. Pokud máte rádi psychologickej teror a až zarážející lidské zlo, tak jste doma, plus nějaká ta libová brutalita (ale ta není podstatou mého znechucení). Původní povídku si už moc nepamatuju, ale přidávám se ke konstatování, že natažení příběhu na celovečerní stopáž film kazí. ()

-Bomba-

Většinu horrorů z Velké Británie moc nemusím, vadí mi na nich ta jejich nihilistická atmosféra a celkově méně zábavnosti oproti Americe. Stejný problém jsem měl třeba i s filmem Hlad s Davidem Bowiem v jedné z hlavních rolí. O tom, že je Dread zfilmovaný podle povídky Cliva Barkera jsem nevěděl ale o to víc jsem z filmu zklamaný. Hodnocení hodně kolísá mezi dvěma a třema hvězdama ale rozhodl jsem se pro druhou variantu. ()

ecceHOMMO

Začína to masakrom...pokračuje v mnohokrát zbytočných diálogoch a ešte k tomu nebaviacich....a hladaní pseudo hrôzy... a končí pre mňa skvelou záverečnou ( sadistickou) pasážou.....s dokonalým koncom ( a poslednou scénou - záberom ).....Škoda, že sa tvorcovia v strednej časti stratili v bohviečom a ich snaha o psychologické pohľady nenašli správnu podobu a psycho hrôza sa nekonala....**/*** ()

zdenny

Jsem velkým fanouškem Clivea Barkera a vždy uvítám filmové zpracování jeho románů nebo povídek. Clive Barker je géniem horroru a proto není jednoduché jeho příběhy zfilmovat tak, aby přesně odrážely filosofii jeho díla. V tomto případě se to povedlo velice dobře, což ale může ohodnotit opravdu jen člověk, který povídku s názvem "Strach" (Clive Barker - 2. kniha krve) četl. Až tedy na výjimky bylo dílo celkem věrně zpracováno. Hlavně v závěru byly úlohy postav pozměněny, hlavní filosofická linie tím však dotčena nebyla. Nevím, jak to bylo s právy na zfilmování, ale každý režisér si chce dát do díla něco svého. Takže bych to neodsuzoval. Důležitější pro mě byla audiovizuální stránka filmu, která byla opravdu temná a trochu svazující. Perfektní kamera + velmi dobře zvolená hudba, to celé dalo filmu punc obrovské autenticity. Postavy byly zvoleny výborně, kde každá jedna přesně zahrála charakter, který jsem očekával. Mimochodem Jackson Rathbone mi připomínal Johna Deppa. Musím se ale zastavit u scény, na kterou jsem se obzvlášť těšil, a tou je pojídání zkaženého masa, ve kterém už byla nakladena muší vajíčka. Musím říct, že toto jsou ty syrové scény, které - aniž by ukápla kapka krve - jsou daleko drastičtější než scény např. z mnou nedávno viděného filmu "À l'intérieur ". PS: Vzhledem k tomu, že je zde zatím jen 34 hodnocení, věřím, že později půjde hodnocení výš. Protože se k němu připojí i ti, co tuto povídku skutečně četli. ()

Tereza666

Nejlepší horor jaký jsem za hodně dlouho dobu viděla. Perfektní, ve všech směrech. Včetně toho krásnýho kudrnáčka ;-) ()

manonfire

Neoriginální téma ala "léčba šokem". Nudné zpracování. Totálně slabý Rathbone v hlavní roli. Očekávatelná pointa. 20% ()

Forsberg11

Štvrtý horrorfest u mňa po The Reeds znovu zabodoval. Tentokrát tu však nemáme rašelinou zarastené močiare ale jeden nepríjemne vyzerajúci dom niekde v tmavom zákutí mesta a školský projekt troch vysokoškolákov, ktorí chcú objaviť pravú podstatu strachu. Postupne si do domu pozývajú dobrovoľníkov, posadia ich pred kameru pričom každý má za úlohu vyrozprávať svoju najväčšiu životnú traumu. Jednému z tvorcov sa však dokument nezdá príliš autentický a tak si nájde vlastnú cestu ako dosiahnuť u účastníkov prebudenie najväčšej nočnej mori. A tu sa začínajú diať veci. Nedá sa povedať, že by do tejto chvíle bol film nezaujímaví či nudný. To nie. Stále som ale bol vo veľkom očakávaní. Veľakrát sa zdalo, že už už sa niečo stane a nakoniec nič. Dread je zlepencom viacerých žánrov, o čistokrvný horor sa nejedná ani náhodou. Ale nemyslím si, že by to bolo na škodu. Pri nejednej scéne sa mi zatajil dych a tep som mal na naozaj vysokých číslach. Ďalej tu máme sympatických hercov, príjemné lokácie, niektoré skutočne tvrdé scény s exploitným nádychom a koniec, ktorý zabezpečil Dread odo mňa štvrtú hviezdu. Nevidím žiaden dôvod prečo tento film neodporučiť... ()

marrjaana

Chtěla jsem tomu dát šanci kvůli tomu, že povídka od Barkera byla vážně jedna z nejlepších z Knih Krve, ale tohle se Vážně nedalo ()

bari68

V masovom návale béčkových hororov je ,,Dread,, celkom zaujímavým počinom.Pravý strach neservíruje divákovi len priamym spôsobom, ale zamýšľa sa viac do hĺbky.Aspoň film sa tak tvári.....Ono,tá moja prvá veta v tomto komentári nie je až tak doslovná, pretože film do žánru hektolitru preliatej krvi iste spadá.Začiatok mal pomalší rozjazd, jej čiastočné skrátenie by na škodu nebolo, avšak väčším mínusom je nevyužitie potenciálu psychologického art hororu.Námet na to bol ako stvorený, ale napriek tomu aj táto verzia bola slušnou porciou. ()

BlackTom

Vynikajúci herci dobre zvolení do svojich rolí, napínavý dej a pár zmien oproti predlohe, ktoré však vôbec neboli na škodu. Poviedku Strach považujem za jednu z najlepších z celej Barkerovej tvorby a tak som sa (klasicky) trochu desil, že čo z toho zas vzíde. Obavy boli neopodstatnené a nenaplnené a ja som si skvelo oddýchol, málinko zafilozofoval a tak trochu sa aj prekvapil hardcorovým záverom. U mňa áno. ()

MareT.

Řekněme, že překousneme dlouhý start a dostaneme se do depresivního finále, které je krutostí blízko různých SAW. Ale to je asi tak všechno, na čem tvůrci staví. K postavám se moc nedostaneme a motiv chování je nám taky cizí. Ale jako jednohubka se to dá. ()

wampire23

Poviedku od Clive Barkera som čítal prednedávnom takže môžem celkom dobre porovnať tieto dva kúsky. Určite by sa nedala natočiť prerábka jeho diela, ktorá by bola lepšia ako knižný originál (napadá ma nejaké to meno, ktoré by ju dokázalo dať na úroveň knižnej). Zatiaľ čo v origináli je cítiť postupné nervydrásajúce napätie, tu je všetko utopené v naťahovaní a väčšinu stopáže sa nič podstatné nestane. Najnapínavejšie a najnechutnejšie miesto s mäsom v izbe je takmer polovicou poviedky a tu sa mu venuje možno minúta stopáže. Takisto záver, ktorý je úplne odlišný od pôvodného (aj keď ani tento záver nie je najhorší, ale pôvodný má väčšiu údernosť). Barkerove krátke prózy majú veľkú nevýhodu pri prevedení do filmovej podoby a to jest, že sa nedajú natiahnuť na 90minútovú stopáž bez toho, aby tam nebolo veľa hluchých miest (viď. Book of Blood), aj keď Midnight Meat Train je na tom vcelku dobre oproti spomínaným dvom. Chcelo by to chytiť sa iných jeho poviedok, napríklad Pekelného závodu, Miest v horách alebo Jacqueline Essovej, ktoré sú podľa mňa jednými z jeho najlepších kúskov a vo filmovej podobe by im to mohlo veľmi slušať. ()

Teardown

Takové neslané nemastné a to hned z několika důvodů. Předem mi vadila markantní průhlednost co se dějové linky týče. Člověk jakoby věděl co teď přijde a co ho čeká hnedle za rohem. Více méně v tom má prsty i přespřílišná zdlouhavost, která místy navodila nežádoucí pocity únavy a nudy. No a abych jen nehanil, dostaneme tu několik povedených momentů a celkem sympatické, neokoukané herecké obsazení. Sestříhat na půlhodinovou povídku, nemám co vytknout, ale jako celovečerní snímek pouhý průměr... ()

Serpencis

Zajímavé. Jelikož předlohu neznám a ani jsem nečetla,o čem by měl být, byla jsem docela překvapena. Pocit napětí mě provázel celým filmem,po většinu filmu se nedostavily prvky klasických hororů,za což jsem byla ráda.Herecké výkony mi připadaly velmi dobré, obzváště jsem byla zvědavá na Rathbona,který mě nezklamal. Celkově film zajímavě pojatý. ()