Reklama

Reklama

VOD (1)

Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (300)

carly 

všechny recenze uživatele

aj ja takého chcem. so strniskom, sexi írskym prízvukom a ani tým B&B by som nepohrdla. premisa tohto filmu je veľké klišé. lenže klišé sú to preto, lebo fungujú. dvaja, ktorí na prví pohľad nemajú nič spoločné sa vydajú na cestu, aby zistili, že toho majú spoločného ... vlastne dosť veľa. Matthew je dostatočne šarmantný na to, aby ste mu toho cynika s dobrým srdcom zhltli aj s navijákom. a Amy je dostatočne rozkošná na to, aby ste chápali, prečo ju počas cesty nepridusí vankúšom. film mi utiekol ako nič. a mimo toho, že bol zábavný, bol aj prekvapivý veľmi milým spôsobom. a odohrával sa v Írsku. na tie kopce by som sa mohla pozerať hodiny. a veľmi som si užila ten koniec. toto si predstavujem pod pojmom romantická komédia ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Anand Tucker možná je multižánrový režisér, ale tady se pořádně seknul - pokud tedy neměl v úmyslu natočit jaksi civilní cestopis o neokázalých krásách irského venkova, kde opravdu nežijí jenom usměvaví sympatičtí lidičkové. Obvykle vyfešákovaný Matthew Goode tu nemá být ani trochu za gaye ani hezouna z první stránky módních žurnálů, ale má být více chlapský - to se ovšem projevuje jen tím, že v jedné scéně jí "hamburger" a přitom vyloudí hlasitého krkavce (veskrze průměrného;)). Amy Adams je vždycky za roztomilou fešandu, takovou přátelštější a o špetičku sošnější verzi Nicole Kidman, takže tady je alespoň lehce upjatá, sucharská a přesvědčená o důležitosti svého mrzkého života, aby se jakože mělo co obrušovat, než se dostaneme k závěru, o kterém snad nikdo soudný nemůže pochybovat. Bohužel právě ta cesta (doslova), která vyplňuje asi devadesát minut filmu, má zásadní problém v tom, že jsem neviděl ani necítil vůbec žádnou chemii - a to je u romantické komedie narozdíl od kuchyňských zážitků zásadně na závadu. Sem tam se sice objevila špetička "toho něčeho", ale bohužel vzápětí zmizela v rámci převracení niter hlavních hrdinů naruby (podruhé doslova) a vystavování komických staříků nebo vilných italských manželských párů v letech. Zkrátka a dobře ano, dalo se na to dívat, ne neurazilo to, a ne, není důvod se na to dívat podruhé, pokud nemáte fetiš na někoho z ústřední dvojice. A upřímně řečeno ani napoprvé se nemusíte obtěžovat, protože šance, že v rámci žánru natrefíte na něco lepšího, je díky výběru poměrně slušná. A dokonce se může velmi lehce stát, že se to bude taky odehrávat v Irsku:) Přestupný Rok je sice příjemně neokázalý a neuřvaný, ale nefunguje tak jak by měl a mohl, a postrádá originalitu nebo cokoliv jiného, čím by v řadě obdobných filmů vynikl. 50% a absolutně nechápu, jak by hlavní postava dokázala přešmajdat půlku Irska (do třetice doslova) na těch podpatcích co měla - to je ovšem vzhledem k tomu, co už jsem stihl napsat, ten nejmenší problém;) ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Nesympatická ženská - a nepřišla mi ani moc sexy - a nějaký metrosexuál, který si hraje na drsného kluka z irské farmy. Od začátku je to celé nevtipné, práce bytové designérky a na mobilu ukázky operací jejího amerického partnera mi přišly zcela mimo mísu a nijak mne nebavily, a nakonec ani ten irský venkov není nasnímaný nijak zajímavě nebo objevně. Navíc to celé působí jako plakát irského venkova - asi jako kdyby Pražáci vyrazili do sklípku na Moravu, ožrali se jak prasata, a protože je to bavilo, natočili film o plakátové Moravě, jak ji poznali - třeba by se to mohlo jmenovat Přestupné bobule. A ani tady jsem ústředním postavám jejich vztah nijak nevěřil a když jí pak romanticky (dycky romanticky!) dává prstýnek, vůbec mu ten projev nevěřím a jí taky ne. ()

spaceboyCZ 

všechny recenze uživatele

Stejne jako mne Amy Adams neskutecne stvala v Julie&Julia, tak mne stvala tady. Tohle neni a nikdy pro mne nebude filmova herecka, jeji vyraz je toporny, stale stejna poza, brrrrr. Zato Matthew Goode, to je klasa. Jeho Declan tahne cely film, od prizvuku, pres jeho hlasky a narazky az po chovani...proste perfektni. Tenhle film by byl mnohem lepsi, kdyby si tvurci vybrali jinou hlavni predstavitelku (i provarena Katherine Heigl by to zvladla lepe). Skoda toho...takhle to zabredava do prumeru klasickych romantaren, nicmene, zde je to prospikovano Irskym prizvukem a skvelymi hlaskami hlavniho hrdiny :)) ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Myslím, že jsem se bavila fakt dobře, z několika důvodů: 1. Nic jsem od toho nečekala; 2. První verze, kterou jsem zhlédla, byla pro slabozraké (pro ty, kteří žádný takový film neviděli, neustále tam někdo komentuje, co kdo dělá, nejlepší byl komentář- Anna se lehce usmívá -> Anna se neusmívala vůbec); 3. Druhá verze, kterou jsem získala den poté, byla již v pořádku, ale ve francouzštině, také zážitek; 4. Třetí verze kupodiva byla úplně o.k., krásná angličtina a irština. Jsem tudíž důkazem, že na film se dá dívat i tři večery po sobě, Matthew Goode je prima šašek, jen ho měli před natáčením ostříhat. To, že víte, co se stane, dříve než se to stane, je vedlejší. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (7)

  • Filmovalo se v Dublinu. (M.B)
  • Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)
  • Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

Reklama

Reklama