Bojovníci bouře

• Hongkong Feng yun II (více)
všechny plakáty

Japonský vojevůdce a mistr neporazitelného umění boje si přeje podrobit Čínu, zajme jejího císaře a také jejich nejlepší bojové mistry. Z jeho zajetí unikne trojice bojovníků Bezejmenný, Oblak a Vítr. Jejich jediná šance, jak porazit nového nepřítele, který si rychle podmaňuje nové území, je naučit se bojovým technikám, s jejichž pomocí by měli šanci na úspěch. Vítr je vyvolen, aby se pokusil ovládnout sílu démona. Skrze něj má pak dosáhnout vyšší moci svého bojového umění. Jenže hrozí, že démon ovládne jeho a bude krvežíznivě zabíjet všechny, včetně nevinných lidí. (ČSFD)

Trustme

Asijské filmy bývají tak trošku jako z jiné planety. Učit se je sledovat, pochopit a dokoukat vyžaduje trpělivost. Storm Warriors patří k těm tvrdším diváckým oříškům pro evropské smrtelníky. Už tak ujeté příběhy o neporazitelných válečnících, císařích, které čínsko-hongkongská kinematografie chrlí, jsou zde navíc zabaleny do podoby čínského komiksu manhua, což znamená, že se budou metat vzdušné víry, vrhat stovky předmětů naráz, skály budou praskat pod hněvem Warlordů a smrtelnost nezaručí ani úder Devíti Drápů Dračích Démonů vedený na šestý obratel... Tvůrci u těhle filmů mají možnost předvést, co se jejich národní umělci naučili na vysokých trikových a bojových školách. Vizuální design je u tohoto filmu perfektní a je tvořen podobnou metodou (bluescreen) jako např. 300 Bitva u Thermopyl. Bohužel sledovat téměř 2 hodiny souboje odnikud nikam, dialogy, které jsou naprostým extrémem v rámci rádoby mýtického blábolení, zápletka: -jdi a poraž zlo- je tu nafukována do zdlouhavého a následně již ultra nudného přetrpění ku konci příběhu. A tak smekám před všemi, kdo tuto okázale nejnudnější podívanou viděli až do konce a ohodnotili třemi hvězdami nebo dokonce i víc. P.S. jsem rád, že tento film se líbil tak poctivým a trpělivým divákům jako jsou Drsan40 a LaSandra. ()

warrenur

Dost som bol na film zvedavy. Bohuzial bol pre mna znacnym sklamanim. Ako uz spomenuli diskutujuci podo mnou, pekne sa to pozera, ale ten scenar....cakal som viac i od hereckeho obsadenia. Dialogy i reakcie hlavnych hrdinov (dajme tomu 8 ustrednych) mi prisli akesi strojene az "divadelne" a to trochu poznam z inych filmov a knih vychodoazijske chapanie svojich hrdinov a ich "hrdinsky" slovny i mimicky prejav. Snad sa pani reziseri z dalsim kuskom polepsia. ()

Z0oMb3E

Očividne sú panici s nízkym sebavedomím masturbujúci nad komixami aj v Ázii. Preto tu máme ďalšiu časť zo seriálu ako sa stať superhrdinom, zrušiť zlého a získať babu. Film však nieje určený pre amerického či európskeho komixožrúta. On totiž čaká, že mu schopnosti padnú ako pečené holuby z neba. Tak kým sa obtĺstle deti oblievajú kyselinou alebo kempujú v blízkosti jadrových reaktorov, šikmookí na sebe poctivo makajú. Šermujú do zbláznenia a pilujú svoje umenie vo vrhu kordov. Takže poďme si kus zabojovať! Celá koncepcia snímku stojí na choreografii a efektoch. Mnohým vyššie spomínaným jedincom to s pár bublinovými štekmi bude stačiť, no divák ktorý hľadá vo filme bezvýznamné veci ako dej či zápletku môže mať pár námietok. Začiatočníkovi v tomto subžánri sa bude tiež horšie orientovať v jednotlivých postavách . Bez čoho je ten dobrý, a čo chýba zlému? Aby som však nebol prehnane kritický musím vyzdvihnúť neutíchajúce burácanie orchestra, zmáknutú robotu chlapcov od IT a výborne odvedenú robotu rodičov Tang Yan. Podpriemerný film nehodný ďalšej ani funny projekcie. ()

Shit

Každičká akční scéna a možná dokonce každičká scéna je absolutní mega dokonalej vizuální masakr, kterej rve koule po stovkách, ale co je to platný, když je to zároveň tak strašně nudný, že v druhý polovině mi bylo úplně jedno kdo koho a proč řeže a vlastně jsem i pomalu přestával vědět kdo koho a proč řeže a jen to tak dokoukal, aby se neřeklo. Pangové to prostě vůbec nezvládli, příbeh je moc nahuštěnej, přeplácanej, bez nějakýho většího cíle a to, že existuje slovo strhující, to vůbec neví, postavy jsou zase nevýrazný a nepomohla jim ani známost díky prvnímu dílu a občas to je trochu přiblblý. Prostě a jednoduše dokonalá audiovizuální nuda ()

TERRORDROME

To teda bola chobotovina ako 200 metrový chobot. Na začiatku som si hovoril že fajn, keď tam lietali vzduchom stovky pekne spracovaných digitálnych mečov a telá sa sekali v superštylizovanej comicsovej sekvencii. Potom ale začal "dej" a zasadil tomu smrteľný úder. Takmer dvojhodinový, extrémne naleštený prd ktorý vlastne pozostáva z asi troch scén rozmazaných po celej dĺžke ako hovno po galérii abstraktného umenia. Hrdinovia prídu za bezrukým majstrom a ten jedného z nich ponorí do kaluže nafty aby sa premenil na démona. Druhý na to vraj nemá, ale zato sa za minútu mávania rukami naučí drviť balvany pomocou prievanu. Až nastane čas, náš hrdina proste príde za zloduchom menom lord Bezbožný do nejakej jaskyne a začnú sa márovať. Keď Bezbožný definitívne pukne, nadíde tretie dejstvo, najúmornejšie z úmorných, kde sa dvaja bratia postavia proti sebe. Z jedného sa, ako už vieme, stal démon a nedokáže sa ovládať, čo dáva bambusákom priestor na rozohratie neskutočne epicko patetických výlevov. Finálny súboj sa tak stáva doslova neznesiteľnou záležitosťou, priam peklom víriacich digitálnych kuleh plnených srdcobôlnymi monológmi ktoré by mali prinútiť brata démona vrátiť sa k rozumu. Ten však statočne odoláva a mne tečie pena od huby. Chlape tak už precitni alebo zdochni, ale hlavne rýchlo, lebo mi už kôrnatie mozog! Chcel som po ňom hodiť popolník, ale žiadny nemám. Tradičné súboje tu až na pár záberov nie sú, borci sa zabíjajú výhradne pomocou divokej mágie a veľkolepých efektov, ktoré už majú Číňania na úrovni. Najneskôr v druhej polovici ich však divák jednoducho prestáva vnímať a nie som v tom sám. Až nepríjemne prostoduchá záležitosť. ()

• Snímek byl natočen na motivy čínského komiksu "Fung Wan" Ma Winga-Shinga, který současně vytvořil pro film ručně kreslený plakát. (Terva)
  • Natáčení probíhalo z finančních důvodů v Thajsku. (Terva)
  • Snímek Bojovníci bouře jsou prvním čínsky mluvením filmem, který byl natočen technikou Bluescreen (Terva)