Příběh chlapce, jemuž změnil život zlatý retrívr. Britský film, inspirovaný skutečnými událostmi.
Je mu šest let a žije ve svém vlastním, uzavřeném světě, do něhož nepustí nikoho, kromě Mašinky Tomáše, vláčku z jednoho televizního seriálu. Kyle Graham, chlapec, u něhož lékaři - po mnohaletém snažení jeho matky - konečně diagnostikovali autismus. Jenomže zjištění, že Kyle není prostě jen zlobivé dítě, je jen první krok k tomu, aby se někdy mohl začlenit do společnosti. Aby mohl - v rámci svých možností - žít normální život. Cesta k tomu je ještě hodně dlouhá a Nicol to ví. Uvědomuje si, že to od ní i od jejího muže Roba bude vyžadovat neuvěřitelně mnoho síly, času a energie, že se budou de facto muset vzdát svého vlastního života. A je odhodlána se s tím smířit. Za ty roky se už ostatně naučila smiřovat se s ledasčím: s jeho nevypočitatelným, nervy drásajícím chováním i s útrpnými i odsuzujícími pohledy a poznámkami kolemjdoucích, když se Kyle na ulici změní ve zmítající se a vřeštící klubko rukou a nohou. Nedokáže se smířit jen s jediným: s vědomím, že autistické dítě neví, co je to mít rád, že si k ní Kyle nikdy nepřijde pro pohlazení ani objetí. A pak do jejich života vstoupí rozkošné chlupaté klubíčko - retrívr Tomáš, kterého Kyle kupodivu pustí do svého světa. Film inspirovaný skutečným osudem autistického chlapce, jehož se díky soustředěné snaze jeho rodičů i šťastné náhodě, která do jejich rodiny přivedla psa, podařilo vrátit do života. O mimořádnou působivost snímku se zasloužil i výkon šestiletého Andrewa Byrnea, jehož si režisér vybral po více než půlročním hledání z více než dvou set dětí. (Česká televize)

Kosmik 1

Dojemné drama, u kterého si říkáte, že tohle byste neradi prožili a zároveň nevíte, zda byste to vůbec zvládli tak, jako rodiče Kylea. Neobyčejně silný příběh autistického dítěte, pro nějž se obětovali nejen jeho rodiče. Příběh podle skutečnosti, jenž možná trochu více hraje na city, ale zároveň se nesnaží příliš tlačit na pilu a působí reálně a hodně emotivně. Málokomu zůstane suché oko, což není v tomto případě vůbec známka slabosti, ale spíše pochopení a porozumnění. Film však není pouze o tom špatném (o Kyleově nemoci), ale má taky své světlejší humorné stránky v podobě některých Kyleových nečekaných výroků, při kterých Váš mozek na chvilku vypne a myslí i na ty příjemnější věci. "Strýček vypadá jako podělanej vánoční stromeček.... kurva!" Pro mě velice silný zážitek. 80% ()

ypres.bass

Jak nemám rád psy a retrívry zvláště, tak tenhle film i pes se mi líbily. Zajímavě pojaté téma výborně postavené na herectví rodičů (Keeley Hawes a Ben Miles) a především tehdy opravdu 6ti letého hlavního protagonisty (Andrew Byrne). ()

inachisio

To je snad poprvé, kdy mě vůbec nenapadá, co říct. Snad jen to, že se mi to líbilo? A moc? To je příliš málo. Možná za to může moje nynější citové rozpoložení, ale já jsem snad neměla oči suché. Film byl překvapivý. Konečně slovo, které se na něj hodí. Překvapivý a strhující. ()

Olík

Tohle chtělo určitě víc. Vždyť jde o téma silné jako noha Helenky Růžičkové.....navíc podpořené skutečnými událostmi. To chtělo rozbít ještě jedno prasátko a pořádně se do toho opřít. Ne mne to působí moc televizně, male a vzhledem k látce šedivě. Místy až okatá citová vydíračka, ale příběh jako takový musí zasáhnout každého, kdo vlastní dutý svalový orgán živočichů s oběhovým systémem, uložený v hrudníku, který svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh hemolymfy nebo krve tělem, a tím i přenos dýchacích plynů, živin, odpadních látek a další funkce. Proč si to nepřiznat, jako milovník psů, jako rodič, jako Homo sapiens sapiens, i když mám výtky, pobrečel jsem si! ()

Blaogranas

Citlivě natočené nenápadné dílo, které musí vlít do žil alespoň malinko optimismu těm, kteří znají podobný příběh z první ruky. Britové odvedli skutečně dobrou práci. Co mi zpočátku ne zcela sedělo, byl český dabing, ale zase uznávám, že není snádné nadabovat tu spoustu křiku. Postupně jsem se i s tímhle sžil a smekám. Z tohohle počinu skutečně dýchá tvrdá realita. Budmě za něj i za Kyla rádi. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Nemám rád, protivné, rozmazlené a nevychované děcka. Vím, je to nemoc, ale já bych teda nervy neměl :D Poklona rodičům a psovi. ()

han.ci

Film, při kterém jsem si uvědomila, jak musí být těžké vychovávat postižené dítě, ale že vynaložená snaha a trpělivost může přinést i radost. Děj mě úplně pohltil, bavilo se mě na to dívat a když si rodiče se chovali naprosto realisticky, dokonce jsem se i tu a tam zasmála jejich sarkastickým vtípkům. Když si pořídili štěně, byla jsem jako obvykle dojatá. Akorát tam byl ten pes docela andílek, normálnímu štěněti by ta kačenka, s kterou si hráli, vydržela tak dva dny :)) ()

jafuska

Britové opět zaváleli, mám ráda, filmy, kde se hraje na city diváků, kde jsou hodně silné momenty a tady jich je požehnaně, ano, filmy o dětském autismu bylo už natočeno několik, a upřímně, každý rodič který má postižený dítě a nechá si ho a stará se o něho s láskou a chrání ho, tak jim patří velký obdiv, upřímně, já bych to nedokázala, jasně na prvním místě je ve fimu malý klučina a jejich rodiče kteří se musejí starat o takto postižené svoje dítě, a v pozadí je další hrdina pejsek zlatý retrivr, který je prostě báječný, a vztah člověka a pes vždycky funguje, protože každý pes pozná pocity svého pána a snaží se do něho vcítit a to je právě na psech to úžasný, co nekokážou lidi, dokáže vždycky pes. Z tohoto filmu jsem prostě nadšená, vřele doporučuji ()

Shiri

Jeden z mála filmů, kde klíčová postava - pes - nezemře před závěrečnými titulkami pro svého pána. A to se cení ... ()

vassil

Asi existují lépe natočené filmy, ale některá témata které nejsou špatně podány převáží mraky filmů i lépe natočených... ()