Still Life

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor
Kanada, 2005, 9 min

Unavený a usínající řidič auta, který zápasí se spánkem a při vědomí se drží jen díky polykání prášků, nakonec podlehne slabé chvilce a svým autem srazí... figurinu. Hned na to zjistí, že se ocitl v městečku, kde jsou samé figuriny, a žijí... (Bobofon)

korbitch22

Dobrý nápad i zpracování, šlušná psycho atmosféra a výborná hudba.Pointa není ovšem tak překvapivá, jak by se mohlo zdát a při sledování sem nebavil tolik, jako při následným rozboru filmu a celkově tý myšlenky.Je docela zajímavé, že musíte ocenit nápad, ale přesto to zpracování vám může jasně říct, že Knautz je další tvůrce s myšlenkou, ale bez jisté potřebné režisérské zručnosti, což potvrdil v následujících tvůrčích letech, i když to s jistotou budu vědět až si zítra pustím jeho Shrine.70%. ()

heyda

Mazec! Dokázal bych si na toto téma představit i celý film, těžko ale říct, jestli by to mělo tak tvrdý dopad na diváka jako tady. 100% ()

GigaPudding

Muž jede dlouho autem, chce se mu spát, tak do sebe klopí tuny prášků a zapíjí to kafem, dokud nepřijede do městečka, kde kvůli nepozorné jízdě někoho srazí. Akorátže co to srazil byla umělá manekýna z obchodů, protože v městečku žijí jen manekýny :). Still life má velmi hustou atmosféru a velmi pěkně se v něm pracuje s těmi manekýnami, které jsou hodně strašidelné, protože se přemísťují pokaždé, když se hlavní hrdina nedívá, jenže jsou všude okolo a on nemá oči všude. Nakonec autoři nasadí silný závěr, jehož pointa se dá odhadnout brzo, ale i tak působí docela drsně. I přes lehkou předvídatelnost je to ale velmi atmosferický a strašidelný film s drsným závěrem a děsivými manekýnami. :) ()

SOLOM.

Tak tento kraťas skutečně stojí za to. Už jsem dlouho neviděl žádný kousek, který se točí okolo figurín a tak jsem se téměř okamžitě vžil do děje. Hlavní hrdina, pochmurná atmosféra, specifický (hodně dobrý) styl natáčení, střih- no prostě všechno bylo v pohodě. ()

TheEvilTwin

Výborný mrazivý svým způsobem horor reálného světa, který je přesvědčivý nejen kvůli nápadu (jehož závěr se bohužel dá lehce předpovědět), ale hlavně kvůli práce s kamerou a hudby, která zde jen podtrhává výslednou excelentní podobu. ()

duklak2

Neskutečný "kraťas", který vás svou hutnou atmosférou totálně odrovná. Musel jsem ho vidět třikrát, abych si ho vychutnal. Ještě teď mi "běhá" mráz po zádech. Zasloužených pět hvězd. ()

JASON_X

Vynikající nápad. Pohybování se figurín mimo přímý pohled pozorovatele je docela zneklidňující. Konec se dal čekat, ale já osobně bych ho rád ještě o něco oddálil, s takhle záživnou zápletkou měla/mohla být stopáž určitě delší. Zajímalo by mě, jak by film vypadal s opravdu realistickými figurínami, jestli by byla jeho působivost ještě silnější a nebo spíš naopak. ()

Rybizek

A potom berte léky... Nikdy nevíte, co s vámi udělá jeden, natož když jich spolykáte víc. Pro mě dosti mrazivých 87%. ()

mysiak

Hlavný hrdina má problémy..spánkové problémy..a zrazu sa objaví v meste...a dostaví sa mu pocit paranoje...a hrábne mu v hlave...problém je možno je bežný divák príde na to čo sa stane po minúte ako ja...ale výhoda je, že to celkom zručne natočené..a režisér má talent ()

Popluh

Předvídatelné, ale velmi atmosférické. Celé je to velice zručně natočené a nebýt toho rychlého konce, který řádně nevyzní ani diváka nenapne, bylo by hodnocení jistě vyšší. ()

AlistairMir

Hodně povedenej kraťas s parádní atmosférou a dobrou myšlenkou. Jediné co mi vadilo byla, pro mě, opravdu děsně zvolená hudba, která se snažila atmosféru odehnat. Naštěstí se jí to nepovedlo. ()

easaque

4* Myslím, že si tento krátký thriller zaslouží své vyšší hodnocení za slušný nápad i provedení. Vše podstatné je ve zdejším obsahu, tak nezbývá než doporučit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Mefistofelle

Fuj, nesnáším figuríny, jsou odporný. Taky bych je nejradši mlátila, takže proto mám pro toho pána tak trochu pochopení. Není to špatný kraťas a ta pointa na konci je sice už ohraná, ale zato dobře zvládnutá. ()