Still Life

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor
Kanada, 2005, 9 min

Unavený a usínající řidič auta, který zápasí se spánkem a při vědomí se drží jen díky polykání prášků, nakonec podlehne slabé chvilce a svým autem srazí... figurinu. Hned na to zjistí, že se ocitl v městečku, kde jsou samé figuriny, a žijí... (Bobofon)

peca

Nevím, jestli bylo něco podobného použito i jinde, ale jako celovečerák by to určitě takto nezafungovalo.. Jednoduchá myšlenka ale v takovém provedení, při kterém sem měl vytřeštěné oči a mráz po zádech i po druhém a třetím zhlédnutí za sebou... ()

foundation

Vypilovať pár tých slaboduchých kiksov, a ešte o trošku lepší záver a je to suverénny plný počet. Takto iba pekné 4. Ale aj tak dosť dobré. ()

Vabr

Zajímavý nápad a atmosféra byla celkem dobrá. Trochu nelogické je, jak postava chodí. Bohužel zvrat to kazí. Chápu, že si autor myslí, že bez toho by to bylo neoriginální (a rozumím tomu, proč to udělal), ale někdy je míň prostě víc tak jako vynechat zvrat u Roztříštění. ()

Withree

Jeden muž, léky, pekelná atmosféra, plno figurín a město alá Silent Hill. Vynikající nápad a ještě lepší scénář, které jsou hlavními prvku tohoto kraťasu. Konec sice předvídatelný, ale fungoval hodně dobře. ()

.killer.

Pěkný krátkometrážák, který by si možná zasloužil nápaditější kameru a lepšího střihače. Jinak je po všech stránkách velice dobrý. Určitě zaujme originálním námětem. ()

altaica

*Říkal jsem mu:”Nežer ty prášky, nežer ty prášky, nebo se z toho zblázníš. No, co jsem říkal..” Krátké, výrazné, dusivě bezvýchodné a zoufale pravděpodobné. Jiný by z toho vytřískal průměrný celovečerák, autoři dali přednost vynikajícímu kraťasu. Podivná šílenost s okouzlující bizarností. Vřele doporučuji. ()

Taron

Vlastně stejnej nápad, jako v Doctor who s weeping angels. Škoda, že jsem doktora viděl dřív, možná bych si film užil ještě víc. Ale i tak, určitě jeden z nejlepších krátkých hororů a pointa je velmi velmi znepokojující. ()

mantisak

Skvělý kraťas, který poukazuje jak vám můžou prášky snadno zatemnit mysl :) ... ( atmosferický, šokující a se skvělým hudebním doprovodem) = 100% ()

Phoeniyx

Pěkné ale celkem jsem věděl že to nakonec budou lidi a že on je jen sjetý ale jinak dobře provedený pěkný film. ()

Damnsinead

Krátký, ale výborný film s atmosférou, která by dala krájet. Unavený řidič z nepozornosti někoho srazí. Zjistí, že ten někdo je figurína... A figuríny jsou všude okolo. Nerozpakuje se několik z nich rozbít. Když zjistí, že něco nehraje, už je příliš pozdě. ()