Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Otec je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci něco jiného najít. (oficiální text distributora)

Pitryx

Kdyby dívčina nebyla slepá, šlo by o naprosto banální příběh. I když… Nebavilo, ploché, nudné, pomalé. ()

Mr. Movie

Film spíš pro pejskaře, scénář předvídatelný až hamba, chování babičky jakoby do filmu bylo uměle strčené, aby se něco dělo. Nebýt babky, tak by film krásně v pohodě plynul a příjemně by došel k závěru. Každopádně pokud nečekáte od TV filmu super moudra, tak neurazí a pobaví. ()

Eddemi

Dobrý nápad, často pekné myšlienky, prevedenie. Nevadilo mi na filme v podstate nič, okrem bohužiaľ musím to povedať češtiny u Terezky:-/. Akože buď to budem brať tak, že treba aby hrala v češtine, lebo inak si ju nikdy naozaj neoťuká, alebo tak, že "Prečo nehrá v slovenčine?"... Tak neviem, ale námet aj prevedenie filmu sa mi páčilo. Pohodový snímok, potešil ma:-) ()

valinka

panaboha kynologická hrůza.....vodící ani asistenční psy neplatí klient . Na asistáky shání peníze org které je cvičí,vodicí jsou kompenzační pomůcka:( jo a i ČÍNSKÝ NAHÁČ MÁ SRST labutěnka po clém těle pokud je nahý naháč tak peruán a mexický ale i ti mají osrstěné variety ()

Hombre8

Film pro dvě cílové skupiny, které v něm pravděpodobně nalezly své. Pro ostatní spíše nuda a spousta klišé. Jedna hvězda patří Nvotové. ()

medulinka

Mnoho lidí řekne , že tento film je kýč. Je to příběh který se může stát každému okolo a je jedno s jakým hendikepem. Marie se naučí žít i se slepotou a pomáhat jí bude pes Alma. Ve skutečném životě tito pejsci nepomáhají jen slepcům , ale i jinak postiženým. Myslím, že příběh se hodně přiblížil realitě. A i štastné chvíle může zažít člověk se stejným postižením. ()

Birkhoff

Jako plátce se cítím produkcí ČT opět podvedený. 1* za dokonalé psí stvoření, kterému mimochodem nebyl dán dostatečný prostor. Jinak nechápu jak je možné, že do role slepé dívky někdo dovolil obsadit Nvotovou (stejně špatná je i v TV trilogii Bludičky), která je tak velmi nepřesvědčivá herečka , až hanba! No holt protekce vládne světem. ()

Bila_pani

Příjemný film s dobrým tématem a roztomilým psem (psy?) v hlavní roli. Tereza Nvotová se mi v roli Marie líbila moc... ()

RushRush

Pět hvězdiček dávám pro všechny psy v tomto filmu a Jasper ,která je tu navždy štěnětem...Moc dojemný příběh. ()