Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

tombarider

Zdráhal jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, neměl jsem od toho žádná očekávání, a hrozně se mi to líbílo. Dokonalý námět pro scifi. Je pravdou, že romantickej příběh na pozadí to trochu zdegradoval, ale zase byl hezkej a uvěřitelnej, a když Vás to chytne ve správný láladě... Symbioza lidí a mimozemského života je téma, které bylo vždy propojeno nenávistí a válkou, a to že by nějaký druh mohl být přítelský nikoho dlouho nenapadá. Ne, že by teda tento nějak extra přítelský byl ze začátku, ale třeba budeme mít v realitě více štěstí..:-) Navíc to pole v jeskyni bylo něco nádhernýho. Určitě stojí za to vidět. ()

ikilledjenny

No, upřímně si nemyslím, že je to na 4 hvězdičky, možná 3-3,5 ale... tohle je prostě moje slabost, pokud jde o knižní adaptace. Myslím, že The Host je na naprosto jiné úrovni než Twilight. To platí pro knihu i film. Za druhé mojí slabostí je Saoirse Ronan. Celkově film působí průměrně. taková lovestory okořeněná trochu sci-fi a schizofrenie. Lidé snažící se vymanit z pod nadvlády hnusných bílých housenek. Trošku akce, trošku napětí, láska. Nakonec to nebylo špatné. ()

kiros179 odpad!

Tak na takovýhle sračky jsem už příliš starej. Myslel jsem, že po Hunger Games jsem si bezezbytku vybral svůj roční limit sebemrskačství, díky Hostitelovi vidím, jak strašně jsem se mýlil. Kdybych býval žil společně se Stephenie Meyer někdy před 500 lety, moje životní poslání by bylo dohnat toto ztělesnění satana na hranici. Dvojice Saoirse Ronan a Diane Kruger musela krátce před podepsání smlouvy k tomuto "dílu" podstoupit lobotomii, jinak nechápu jak se něčeho takového mohli dobrovolně účastnit. Takže pro všechny průměrně (či lépe) mentálně vyspělé jedince - nebo jinak - pro všechny, kteří NEJSOU fanoušci Twilight, vyhněte si této kravině mílovými kroky. Ale abych nekončil tak negativně, na rozdíl od Hunger Games, toto nebude mít další díly, yay. 5% ()

Vykuk

Přes všechnu stupidnost a naivitu je to film, který mě pohladil po duši a to jsem naposledy cítil u Mostu do země Terabithia. Dal bych i 5, ale poté, co opadnou emoce, rozum mi mlátí hlavou o stůl, jestli jsem se nezbláznil. Každý ať si z filmu vezme co chce, nadávejte si na to, milujte to, já jsem spokojen:)) ()

Avarga odpad!

Když se sejde kotel ubožáckých neherců hrající podle námětu citově pošahané autorky, není zde vůbec šance, že by to dopadlo dobře. V životě jsem neviděl tak špatně zahraný film. Oba amanti té pitomé nány se strašně moc snažili, aby měli ten zbědovanej a zamilovanej look, jako měl Patizón v Twilightu. Ve výsledku vypadali jako ubožáci, kteří právě koušou do citronu. Prosím - tohle znovu ne. ()

Eilem

Na mňa to pôspbí príliš lacno na sci-fi. V dnešnej dobe sci-fi musí ponúknuť oveľa viac ako výhovorku, že mimozemštania sa naučili používať technológie pozemšťanov a tým sa tak vyhnúť niečomu, čo stojí veľa peňazí. Dej upäta troška na začiatku a potom zase na konci . Jadro umelé a o ničom. Ledva priemer 5/10 ()

Jager_JK

Původně jsem chtěl dát za 3, ale když to porovnám s Twilightem, tak je to prostě o třídu výše. Krom toho i ten milostný trojúhelník (čtyřúhelník) je tu více zajímavější. Pěkná relaxační hudba a scény s hostitele byly ... prostě nádherné. Nemyslím si, že by Andrew Nicool odvedl vyloženě špatnou práci. Nevím možná už jsem cíťka, ale na mě ten film zapůsobil :-) 7/10 ()

Mara12

Romantický čtyřúhelník v hávu sci-fi. To že přežití lidské rasy a celková invaze jsou odsunuty na druhou kolej, nemusím zdůrazňovat, bohužel filmová romance, která má v tomto případě hrát prim, je jedna velká křeč, kterou ještě umocňují hloupoučké dialogy (Melanie zachráníme jenom tím, když mě budeš líbat – jak tohle někdo může myslet vážně!!!!!!). I když scifi žánr je jeden z mých nejoblíbenějších a Andrewa Niccola pro Gattacu budu uctívat až za hrob, bohužel nejsem ta správná cílová skupina pro naivní, neakční, vyumělkovanou a rádoby hlubokomyslnou lovestory. ()

MrMir

Bez napětí, bez emocí, bez akce, předvídatelné... celkem zajímavý nápad nicméně hrubě a ošklivě nedotažený. ()

JajinkaBec

Na úvod říkám, že knihu jsem nečetla. Bylo mi řečeno, že prý je to chyba, protože je tam údajně všechno mnohem lépe vystižené, popsané, prožité. Nehádám se, ale o to níž v tom případně posílám tenhle film. Neuvěřitelně plytké zpracování jinak celkem solidního námětu (To se tvůrci tak strašlivě snažili vyhnout ufňukané Belle, nebo co?) ostatně ani jinou možnost nedává. Všechno je to tak nějak pojaté "letem světem, ať už to máme za sebou", že to člověka ani nepřinutí něco cítit. ()

uodevr

Oh. My. God. Kde Twilight drží nad vodou skutečnost, že je až úsměvně špatný a tím pádem stále svým způsobem zábavný,The Host je prostě a jednoduše neskutečná nuda. Přitom v téměř všech ostatních směrech je to od třpytivých upírků značný skok kupředu. Konceptuálně to není vůbec urážlivé, Saoirse vůbec není špatná hérečka a co jsem tak slyšel, i ta knížka je daleko zvládnutější literární dílo. Jenže bohužel, je to opět film postavený na kreténské, nepřesvědčivě romantice, opět s postavami, které divákovi nejsou pořádně ani představeny, a opět je základní kámen pro tuto romanťiku absurdně debilní (několik staletí stará mimozemšťanka, která procestovala nejrůznější exotické kouty galaxie a vystřídala opravdu hodně tělesných schránek, se hluboce zamiluje do mučivě nezajímavýho lidskýho floutka, a to během zhruba dvou společných scén a to prosím NATOLIK, že společně s dalšími kreténskými malichernostmi v něm najde něco, zač stojí položit život... tak jo). Mučivě nezajímavé je tu všechno, od naprosto každé postavy, přes naprosto každý kámen v jeskyňce, která vypadá neskutečně lacině a odehrává se v ní dobrých 80% filmu, až po futuristický svět, ze kterého vidíme pouze jednu vybledlou poušť, po níž se prohání nudné sci-fi káry. A proč sakra ti mimozemšťani vypadají jako nadměrně vyvinuté radioaktivní sperma, přičemž jejich letouny vypadají jako erotické hračky nadměrných rozměrů? A PROČ, SAKRA, když už Štefanie měla pro změnu dobrý nápad (ten koncept je fakt fajn), tak to opět celé obešla a vyblila další tupou romantiku?! Ani to Radioactive na konci to moc nezachraňuje, páč tak amatérsky nepovedený střih jsem snad nikdy neslyšel. ()

64B

Čekal sem víc. Upřímně. Když jsem byl nedávno v kině, viděl jsem ukázku na tenhle film a trailer mě natolik přesvědčil, že to bude NĚCO, ale po shlédnutí jsem z toho neměl nějaký extra valný pocit. Velká škoda, aspoň Diane jako záporák mi tam seděla. Díky alespoň za ní! 3*. ()

Murphy123

Zprvu moc mě to nebavilo, začátek mi přišel, nevím, tak nějak umělý, prozrazující následný děj, celá pointa se mi zdála tak nějak vykonstruovaná ....Ale čím více jsem film sledoval...tím více se mi dostával pod kůži, respektive Vanda se mi dostávala pod kůži. Její postava, charakter a čistota její duše mě nutila přemýšlet a ke konci filmu, jsem poměrně s napětím očekával konec....konec na kterém mi od samého začátku moc nezáleželo, a bylo mi jedno jak to vlastně skončí....... ke konci filmu už mi to jedno nebylo.... ()

jirkaslava

Spíš hóóódně romantiky než trocha sci-fi... Modrý oči a všichni v bílém, většina točena v poušti bez nějakých větších efektů. Prostě pro náctileté romantičky :-) kde jako vždy zvítězí pravda a láska :-) Poteciál filmu by se rozhodně dal rozvinout daleko lépe proto ty tři *** ()

kirmakX6on

Nemám rád filmy, které jsou sentimentální víc než zcela zanedbatelně. Tohle romantické sci-fi o (ne)úšpěšné invazi je ale tak netypické, že musím udělat výjimku a přivřu nad tím oči. Nevím, proč to tu mnohým připadá jak kokotina - já jsem takto nerozporuplné a smysluplné sci-fi (na to, že námět je invaze) neviděl už dlouho....člověk ale musí dávat pozor a všímat si drobností. Už třeba jen hláška (když se tam mimozemšťani přou o postupech), že mají převahu milion ku jedné a hledat a za každou cenu se snažit polapit zbylé lidi je ztráta času a zdrojů, že skrývající se zbytek nepředstavuje nebezpečí a vyhyne sám...to zní přece rozumně, ne? 76% ()

Daryl.Dixon

Jak mohli pidiufoni provést úspěšnou invazi na Zemi, když neustále hlásají dobro, nelžou a jsou naivní. Takový ufon by nezvládl ani cestu na Václavák po tom, co by přistál na Hlavním nádraží v Praze. Nejdříve by rozdali většinu věcí bezdomáčům, co by tvrdili, že potřebují pár drobáků na lístek někam, určitě ne na krabicák. Pak by je při východu z vestibulu okradl nějaký feťák o ten zbytek, a nakonec by se nechali ještě v parku přesvědčit dealerem, že když ochutnají jejich zboží, tak poznají nové světy. Ale kdoví, třeba našli nějaký důmyslný způsob, jakou cestou se do lidí dostat, třeba využili záchodové potrubí. Jinak mi v tom přišlo dost pokrytectví jako když tasemnice, co okupuje cizí tělo, se rozčiluje, že jí někdo chce vyjmout, nebo lidi jsou zlí a ničí zemi, tak na nich spácháme genocidu. Ale co, stejně je ten film asi určen především pro dívky mezi 13-tým a 17-tým rokem, tak si to holky užijte, poplačte si a udělejte pyžamovou párty, kde nebude chybět ani série Twilight, i když oproti Twilightu zde byly postavy celkově sympatičtější. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky