Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

mata77

Problémom tohoto filmu je jeho námet samotný, akokoľvek zaujímavý sa môže zdať. Pretože, suma - sumárum, v Meyerovej príbehoch nie je kľúčové sci-fi, ale prepletené romantické vzťahy niekoľkých osôb, zaobalené do atraktívnej pozlátky. To som pochopila už pri jej Twilighte. Ako si teda zlizla kritiku aj knižná predloha The Host, ani na filme nezostane jedinej suchej nitky. Zdalo sa mi to až príliš odfláknuté, lacné a podpriemerné. Väčšinu času som sa kruto nudila. Najúdesnejšie na filme bolo, že scény, ktoré mali niesť odkaz celého filmu, vyzneli úplne komicky, až som neverila, že to režisér myslel vážne. ()

Anarion

Proč je Hostitel filmem? Vážně, proč vůbec někdo natáčí takovýto snímek? Vždyť z celého The Host by byla mnohem lepší ku příkladu taková roadshow, žánrově přesněji snad líbací roadshow. Ano, celý herecký a autorský ansámbl by se měl sebrat a jezdit raději po městech a metropolích světa se svým zábavně-osvětovým programem, ve kterém by se Saoirse Ronan líbala s krásnými chlapci a režisér se scénáristou by mezi tím vyprávěli jímavý příběh o dvou dívkách v témže těle. Na závěr by pak vystoupil kameraman a dodal celému představení poučnou tečku ve formě krátké úvahy na téma metaetiky či axiologie. To by byl totiž jediný možný způsob, jak se vyhnout všemu špatnému co se v tomto filmu nachází, a to jest prakticky vše „filmové“. Od nevýrazného hudebního doprovodu přes špatnou kameru (jak je možné pokazit tolikrát omílaný efekt rozmazávání vzpomínek, vážně nechápu), nepříliš vhodný výběr herců (snad krom zmiňované Saoirse Ronan) až po hrůzostrašnou scénáristickou a režisérskou práci. Ta, spojena v jedné osobě Andrew Niccola, je kažena především nedostatečnou gradací dramatu a věru slabou logikou fiktivního světa, kterýžto působí dojmem, že je ohýbán a dotvářen jen dle potřeb konkrétního vyprávění. A osobně pak za vůbec největší chybu celého počinu považuji hrubý neúspěch při snaze ukázat dobrou stránku lidského druhu. ()

EggO

Nesnáším Twilight ságu ovšem zbožnuji režiséra A. Niccola. Na tenhle film jsem byl proto tolik zvědavý co ve mě převládne více, či nenávist nebo oblíbenost. Tenhle film bych určitě neodepisoval, zajímavá myšlenka a dobré zpracování. Ovšem...milostný trojúhelník bych ještě přežil, ale takhle zpackat závěr? Mělo to skončit na operačním sále, potom bych tomu dal 5 hvězd. Takovýhle happy end se mi k tomu opravdu nehodí, bohužel Meyer je Meyer. :-/ ()

Anez99

Na film Hostitel jsem se hodně těšila, už jen z důvodu, že jsem četla knihu a nepřipadala mi tak kýčovitá, jako Stmívání, které Stephenie Mayer napsala. Bohužel, jsem byla poněkud zklamaná, protože ani, podle mě, talent herečky Saoirse Ronan, nemohl zachránit zpackané zpracování. Přišlo mi, že děj ve filmu na sebe moc nenavazoval. Podle mě je to proto, protože se do scénáře pletla sama spisovatelka, která asi nepřemýšlela nad tím, že by se na film mohli podívat i lidé, kteří knihu nečetli. Jelikož jsem knihu četla, dávalo mi to smysl, ale neumím si představit, jak to pochopili ostatní. Navíc Jake Abel a Max Irons, podle mě, moc velký herecký výkon nepodali. ()

rysafi

co všeci máte?? šak je to plnější než třeba matrix 1999. ano, v matrixu se taky objevují vedlejší témata jako osudová láska (což se na konci teda stane tématem téměř hlavním), ale tady je to všechno na jakési stejné úrovni: milostné trojúhelníky, okupace mimozemšťany (z několika úhlů pohledu!!!), post-apo (jako scifárny z osmdesátých let), ... no vše se prolíná, divákův mozek je nucen pracovat! a přitom je vše dost jednoduché, aby se to prodalo. to je jediná věc, která mi na posledním niccolově fimu vadí - komerce; proto pouze 4*! Ještě bych se pozastavil a připomněl tolik opěvovanou Trumanshow: i po patnácti letech řeší Niccol tento problém: manipulace s lidmy, s jejich vědomím. Tady je ale věc zakódována a proto je to zábava luštit a dobrý film JE zábava. Trumanshow rozhodně zábava není. ()

pafka

Ctyrhodinovy film, ackoliv je jeho delka dve hodiny. Dej neubiha, vlece se, vsechno pomale, zpomalene, chvilema jsem cekal to kostrbate R vlevo nahore (kdysi v televizi zpomalene opakovane zabery sportu). Sice napad dobry, ale chycene to nebylo nejak uplne spravne. Mel jsem problem to dokoukat, mel jsem pocit, ze to neskonci. A ten konec - naprosto mizerne natoceny, odflaknuty. ()

m.p.mysacek

Kdybych nečetla knihu, určitě by se mi film líbil více, ale takhle se to nedá srovnávat. Hledači nenosili bílé oblečení, navíc ta jedna Hledačka měla být drobná. To je sice detail, ale přichází další scény. Loupeživé výpravy rozhodně neprobíhaly jak z nějakého akčního filmu a rozhodně se žádná auta neobkličivala. Mel taky Poutnici ovládla jen když dala Jaredovi facku a ne když jela do pouště a už vůbec nepřevrátila auto na střech, ale zaparkovala ho. Taky Ian v knize nevzal Wandu jen tak ven. Mám dojem, že snad všechny scény byly prostě jinak. Nejlepší z celého filmu byla snad závěrečná píseň. Také vynechali spoustu věcí např. walterovu smrt, hraní fotbalu, vyprávění o ostatních planetách, Sharon a škole a další věci, i když chápu, že se to do filmu prostě vejít nemohlo. Musím říct, že jsem čekala něco víc a tento film mě opravdu zklamal. ()

Emílio

Je sranda citat, ako to tu vsetci s chutou rozcupovali a pritom je to minimalne o triedu lepsie sci-fi ako Niccolova predchadzajuca sragora In time. Ma to vsetky atributy cajdaku a nie je to ani o nic hlupejsie ako ktorekolvek ine sci-fi minimalne za poslednu dekadu. Takze je otazka, co na tom vlastne kritizovat, to ze niekto toci to co je trendy alebo ze od Matrixu nikto nikam zaner neposunul? ()

x_ander

The Host ve výsledku vůbec není špatný film, což mě příjemně překvapilo. Ale žádná pecka se taky nekoná. Andrew Niccol má své nejlepší roky za sebou a je to vidět - z poměrně zajímavého námětu nedokázal vykřesat něco víc. Nevím, jestli je to unylostí předlohy (přece jen jsme pořád v Twilight vodách) nebo vyčpělostí režiséra, který není schopný přijít s vlastními nápady, ale je škoda, že po docela slibném rozjezdu se 80% filmu odehrává v pitomé jeskyni, kde pár postav snad objevuje sebe sama. Mamutí silou to táhne Saoirse, bez ní by hodnocení putovalo dost níž, ale ani ta nestačí. Chápu, že tady se snažilo jít "na city", ale šlo by to udělat objevněji než nechat hlavní hrdinku pobíhat mezi dvěma narcistickými chlapci (ehm... opět Twilight?). Zkrátka z námětu, který sám o sobě bez problému obstojí, mohl Niccol udělat fajn žánrovku, pokud by napsal logičtější a dravější scénář, kde se postavy nebudou chovat jak pitomci, a šel trošku víc na krev (nějaký zvrat, jedna nebo dvě akční scény atp.). Ale jako zábava na jeden večer byl The Host fajn. ()

Matthew00

Číre utrpenie tento film sledovať bez halucinogennych prísad pretože toto sa v dzravý nedá prežiť. 2 hodiny schyzofrenického kecania bolo strašné, tak plochý film a deravy scenár som dlho nevidel podľa mňa sa chcel režisér pomstiť iba štúdiu za tento film, že mu ho dali robiť :D. Teraz niekde v jaskyni sedi a skrýva sa pred svetom. Vďaka bohu, že sa to da vypnúť a nesom nútený to sledovať do konca. Najlepšie na tom filme boli ukážky po svete jak su obsadené tela ľudí vyzeralo to dosť artovo. Koľko bolo hlúposti v tomto filme sa nedá spočítať na desiatich rukách. Toto by som nevypustil do sveta ani za všetky prachy sveta, A. Nicol po tomto dostatočne ma sklamal pretože vymeraný čas je skvost a toto asi bol sfetovaný. ODPAD Tí ktorý majú radi Twilight a podobné ...... ignorujte koment. ()

ejay

pane Niccol, vy že jste natočil můj nejoblíbenější film ze všech: Gattaca? Já nestačim zírat, přestaňte žrát lsd a čučet na telenovely! Sakra v prvních minutách filmu je potenciál jako bejk, ale nakonec je z toho doslova kaše bez zapamatovatelnýho momentu. ()

elanista1

Trapny romanticky pribeh, ktory alibisticky pouziva sci-fi ako zastierku, aby nevyzeral tak neoriginalne ako vsetko v tomto zanri. Ploche vztahy, zbytocne pateticka hudba, melodramaticky koniec, nechutne herecke vykony /od toho maleho 8 rocneho zmrda, ktory mi trhal nervy tym ze rozpraval ako 30 rocny zrely chlap, bolo to na smiech..cez vyumelkovanych svalnacov, az po nevyraznu hlavnu hrdinku na ktorej tvar si do zajtra nespomeniem/..vsetko je na tomto filme zle, omyl, ktory lutujem ze som si vobec pustil. Na koniec sa oplati pockat, na chvilu sa ukaze Emily Browning. ()

gt009

Rozmýšlal som či sa dá preniesť 600 strán filozofovania a sentimentálnych výronov na plátno a dostal som nejasnú odpoveď. O tomto ako jednom z mála prípadov sa dá povedať že film bol menej rozvlečený a nudný ako samotná kniha, keďže trval "iba" necelé dve hodiny. Režisér sa postaral o to, že to nebola až taká tragédia ako v prípade Twilightu, ale povedzme si to na rovinu - väčšia tragédia sa snáď už ani nedá natočiť ()

viruscrack

Nestydím se za to přiznat, že film je ze začátku bullshit, nicméně k dosahujícímu konci začínám cítit Meyerku. Tento styl mi maximálně vyhovuje. Krásně naivní pohled na svět, že by lidé mohli být takhle družní, semknutí, spravedlivý a místy zaslepení svou hloupostí, kterou si nakonec uvědomí a vše přehodnotí. Twilight i Host beru vyloženě jako filmy, které jsou dobré na útěk od místy nepříjemné reality do světa, kde to funguje tak sladce, až začnou trnout zuby a hlavně tak, jak si "něco v nás" občas přeje. Nemění to ale nic na tom, že zůstáváme vesměs svině. P.S. Nejsem sice Palacký, ale je hnus tu číst ty blitky od lidí, co neumí česky a troufnou si sem napsat svůj podprahový komentář! ()

plaasaa

Námět s potenciálem, zkažený snahou (snad) zaujmout pubeťačky, vyprávějcí nakonec o tom, kterého krasavce si dvě dívky v jednom těle vyberou.Malinko nadsazené, nicméně se kolem toho točí dobrá půlka filmu.A to podle mě Sci-Fi vůbec nesluší. Světe div se, happy end se koná a člověk naprosto přesně ví už od začátku, jak to všechno dopadne. Jinak je to oddychovka a s vypnutým mozkem to docela pěkně uteče. Nicméně nic, co bych potčeboval shlédnout znovu. 50% ()

letfly

Proč tam celou dobu jen fňukaj? Sladký, že by z toho jeden dostal cukrovku :-D Ale pár světlých okamžiků se tam našlo. ()

jardoom

Abych řekl pravdu, tak myšlenku to mělo dobrou. Provedení ale bylo trochu horší. Děj filmu se celou dobu tváří zajímavěji a otevřeněji než ve skutečnosti je. Dvouhodinovej scifitriller který mě neunudil ani nepobavil. Průměrná, leč zajímavá podívaná, která ale oko diváka neuspokojí, tak jak to vypadá. Ovšem závěr filmu naznačil pokračování, které nabízí větší možnosti než měl tento film. ()

a0001 odpad!

Žiarivo biele oči a červík vnútri, tzv bratranec Goaulda z hviezdnej brány. Hlavnú postavu charakterizuje práve tento parazit, vraj z inej planéty, žiaľ dojmom to skôr pôsobí ako bežná schyzofrenická diagnóza mnohokrát diagnostikovaná práve na planéte Zem. Dej niekde medzi rektom a dnom WC misy.. Príšerný a extra nudný odpad patriaci do kanalizácie a stoky a pri tom vo mne vyvolávajúci údiv, v zmysle ako je možné, že niekto taký exkrement vytvoril a ponúkol namiesto toho aby ho spláchol a ten biely papier nepoužil na zotretie posledných zvyškov tohto produktu. Nechápem tomuto pomerne vysokému hodnoteniu. Dúfam, že diváci sa nestali obeťami mimozemskej parazitózy. Ja totiž hostitela nikomu robiť nemienim. Tento parazit je pre mňa 0%tný živel. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky