Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

martinnn11

Najhoršia Schizofrenia akú som kedy videl :D . Zbytočne rozťahané a dlhé. Pozitíva sa hľadajú ťažko, ale nejaké sa predsa len nájdu. ()

Axela

Nič extra, ale ani nič zlé... Lepší výber hercov nabudúce... Proti Jakeovi Abelovi nič nemám, pokiaľ hrá rolu, ktorá mu sedí. No rola Iana mu rozhodne nesedela. Počas filmu som sa asi desaťkrát opýtala "prečo on?" Taktiež mi tam pár vecí chýbalo a boli by to len nejaké sekudny navyše, keby to tam pridali. Pomohlo by to trošku okoreniť ten film. Ak by som nečítala knihu, tak by ma tento film asi moc nezaujal. Ale keďže som ju čítala, nebolo to tak zlé... a nechápem ľudí, ktorí dajú odpad. Minimálne by mala byť jedna hviezdička aj od ľudí, ktorým tento žáner nesedí a knihy sa ani nedotkli. ()

RedRose

no tak ja bych rekl ze to je typicky priklad promarnene prilezitosti i kdyz nic extra originalniho tak se to alespon mohlo vzit trochu poradne do ruky... audio i video vcelku povedene ale jinak to je priserne utahane a misty jsem i premyslel at uz se neco deje, jinak to vypnu... pro me zklamani za 27%... ()

windows

Dobrý námět, ale výsledek je hodně nepovedený. Emzáci používají naše těla jako hostitelé, pouze jeden se skrze myšlení mladé dívky zamiluje. A začínají Velmi křehké vztahy :-D. Kazí to průběh celého filmu...škoda, dlouho jsem váhal mezi odpadem a * ()

Zl0

To bolo ale slabé! Malo to asi obsahovať strašne dôležitý odkaz a posolsvto a myšlienku a janeviemčo ešte, ale zabudli na to podstatné - dej. Hlavná schizohrdinka nevie čo skôr a všetci sa máme radi. Škoda toho nápadu. ()

viky13

Nechci mluvit za ně, ale myslím, že pokud tvůrcům nejde jen o výdělek, tak jim jde i o to poslat pomocí takového filmu jasnou zprávu : Že pokud se lidstvo všeobecně nevzpamatuje, nebude to trvat dlouho a sami se vyhubíme. Ne že by nás napadli mimozemšťani nebo něco podobnýho ,ale svým jednáním si sami zavaříme. Ať už jde o přelidnění, znečištění planty nebo kácení deštných pralesů, to už je úplně jedno co by to mělo být. A my by jsme si měli přstat stěžovat a být šťastní za to co máme. ()

Dave9794

Muka, muka, muka. I když jsem si byl vědom zdejšího ohlasu, tak jsem filmu dával nějaké ty šance na průměrný Sci-Fi film, kterýžto jako žánr mám poměrně v oblibě. Avšak dostal jsem stupidní "romanci", která byla snad ještě o stupeň horší než Twilight. Jak už tu psal J*A*S*M, dávám jednu hvězdu za můj oblíbený song - Radioactive. ()

Zombiepod

Prekvapuje ma, koľko málo som od filmu čakal, a v koľkých veciach prekvapil. Remeselne i hudobne výborne zvládnuté, no ani to silné herecké obsadenie nedokáže uhrať dej bez spádu a grádov. Od autorky Twilightu sa ale zjavne nič iné ani čakať nedalo. The Host je viditeľne dospelejším filmom, kde na počudovanie nebola tá cukrová romantika až taká neznesiteľná, a myšlienka tiež nebola na zahodenie. V podstate sa jedná o patetický gýč, ktorý sa dá ľahko dopozerať, neurazí, ba dokonca v mnohých veciach príjemne prekvapí. Taký romantický scifák pre snáď vyspelejšie teenagerky. ()

liberita

Keď k Hostiteľovi človek pristupuje bez priveľkých očakávaní, v zásade to až taká katastrofa nie je. Porovnávaniu s Twilightom sa vyhnúť nedá, mne osobne sa viac páčil Hostiteľ, minimálne kvôli výraznejšej, sympatickejšej a zábavnejšej hlavnej hrdinke stvárnenej éterickou Saoirse. Taký Max Irons je tu ale rovnaké bezemociálne poleno ako úpirí Patison. Potešil William Hurt a v menšej roli Emily Browning. Príbeh evidentne recykluje a mixuje motívy z viacerých scifi filmov, ak ho však beriete so spomínaným nadhľadom tak Vás možno aj zaujme alebo aspoň pobaví hádkami Melanie a Wandy v Saoirsinej hlave. ()

Miagy

Slabé scifi, ešte horšia romantika a žiaden thriller :) PLUS: kamera, prostredie. MINUS: Film je založený na dialógoch, na zbytočne obrovskom množstve postáv, rozťahuje sa a nevie, ktorým smerom sa chce vydať. Scény sú nezáživné, dialógy nudné, scifi slabé, fantasy vlastne žiadne. ()

Lavinia

Tak absurdní, až komické. Příběh připomíná svým stylem knihy Heinleina, takový ten americký pionýrský duch a bojovno-mírová nálada proti emzáckým agresorům s úsměvnými představami o zásobování rebelského obyvatelstva. Obrovské logické černé díry, celkem mě to ale fascinovalo až do konce a svou blbostí nesmírně bavilo. ()

cheonsacz

Nejsem moc velká fanynka ci-fi a slaďáků, ale Hostitel pro mne byl příjemným překvapením. Knižní předlohu jsem nečetla jelikož nejsem zrovna fanoušek literární tvorby Stephanie Meyer. Tento film byl podle mne ale daleko lepší než pro mě příšerné Stmívání (ač uznávám, že každému se líbí něco jiného). Wanda jako charakter pro mě byla mnohem zajímavější než Melanie a na konci mi ukápla i slzička. Jen ten rádoby "druhý" konec mi přišel zbytečný a přitažený za vlasy. Mno rozhodně to byl zajímavý pohled na mimozemskou civilizaci coby "duše". ()

TaNya_

Na teenagerovský film mi to přijde opravdu povedený. Docela se podobá i předloze, má to svižný tempo a sympatický hlavní postavy. Navíc vás do děje vtáhne myšlenka - co kdyby to tak opravdu bylo? ()

Shitonit

Blbost. neskutečná blbost. Vypatlaná kráva která neví co chce se svítícíma očima, k tomu děj o ničem a to je asi vše co mi utkvělo z týhle ufologický slátaniny. Fakt moc moc příšerný. ()

Kiw

Romantický příběh odehrávající se v Deus Ex Jeskyni. Sci-fi je jen zástěrka. A taky jsem nepochopil jestli to byla tak strašně sofistikovaná kritika lidstva a nebo nás Duše v těle Stephenie Meyerové připravuje na invazi. ()

Lenii

Myslím, že se jim tento film povedl natočit podle knižní předlohy velice dobře. Prvně jsem četla knihu, a pak viděla film a myslím, že se opravdu povedl. Řekla bych, že tak, jak to natočili, jsem si to nějak představovala, když jsem četla knihu. Při čtení knihy se mi děj i postavy velice líbily. Nápad to je opravdu pěkný a hezky promyšlený. Přiznám se, že při čtení knihy jsem hltala každou stránku a nechtěla jsem přestat číst. Možná, že u filmu, jelikož jsem už věděla, co a jak bude následovat, jsem se tak necítila, ale spíš si myslím, že tomu ještě cosi maličko chybělo. Ale znalost děje, tomu určitě také přidala svoje. A myslím si, že obsazení postav herci se také zdařilo na výbornou. Především vybrání těla pro Poutnici - Wandu na konci bylo opravdu trefné a k Ianovi se moc hodila. Melanie se k Jaredovi hodila o trošinku míň - představovala jsem si ji trošku starší, vyšší, bojovnější navenek, nejen uvnitř. No, a poslední dvě věci. Trošku jsem se ztrácela v čase. Občas to vypadalo, že Jared s ostatními odjei na výpravu na týdny a ne dny. Mezitím se s Poutnicí v jeskyně ostatní seznámili poměrně dobře, ale tam to zase vypadlo jen na pár dní. No, a pak si nejsem jistá tím koncem po pár měsících. To dle mého v knize nebylo, ale i kdyby nebylo, tak se mi to tak nějak úplně nezamlouvalo. Z těchto důvodů 4 hvězdičky. 85% ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky