Mahalai Sayongkwan

• USA Haunted Universities
všechny plakáty

Hororová antologie s příběhy studentů, kteří se potýkají s paranormálními jevy. Od studentů, které pronásleduje duch oběti sebevraždy, až po návštěvníka večírku, který je odhodlán splnit poslední přání své kamarádky. (JasonCZ)

George Stobbart

Jeden z menej známych, novších thajských hororov sa odohráva v okolí miestnej univerzity, kde sa stalo niekoľko tragických udalostí a tak sa ľudia a obzvlášť študenti niektorým lokáciám vyhýbajú, keďže sú považované za prekliate. Do tohto prostredia je zasadený nenápadný zlepenec niekoľkých príbehov, ktoré však nie sú rozdelené a miestami sa prelínajú, no našťastie k sebe idú a vytvárajú vcelku kompaktný dojem. Ich kvalita je ale kolísavá a tak ako film sľubne začína pomerne drsnou bitkou, ktorú utŕži mladý párik a následne to vypeckuje asi 10 minútovou adrenalínovo-šokovou duchárskou scénou, tak po polhodinke sa začne vliecť a dej sa dostane do koľají v podobných hororoch už stokrát videných, neoriginálnych scén a bledých postáv. Záver je naopak výborný, nie je ani priveľmi duchársky a ponúkne ľahký závan moderne ladeného exploitationu. Komplexne bola ale celková story zaujímavá a nebyť obyčajnej a trochu nudnej strednej časti filmu, tak by som dal aj vyššie hodnotenie. Btw., film sa (z neznámeho dôvodu) objavuje aj pod názvom Bangkok Haunted 3. ()

Časové pásmo bylo změněno