Príbeh hry od Osvalda Záhradníka je jemným, kultivovaným pohľadom nad isté životné situácie a nevtieravým obrazom života súčasnosti. Hra nie je obrazom celej spoločnosti, ale intímnym pohľadom na ženu, ktorá vie byť rovnako nežná a príťažlivá, ako aj tvrdo neústupčivá a nepoznajúca kompromisy. (oficiální text distributora)

pyromantik

Na krásne jednoduchej minimalistickej ploche zobrazený kľúčový úsek života dvoch mladých ľudí. Také sa už žiaľ dnes nevidí. Dnes ľudia čumia na hardcore alebo blbé Farmy. S odchodom socializmu odišiel aj veľký kus kultúry, a za to sa všetci môžme hanbiť. Výkony hercov sú skvelé, Haverla v úlohe zaľúbenca som doteraz ešte nevidel, je to pre mňa milá rarita. Ku komentáru od hororfuna dodávam len to, že tu žiaden dej nebol potrebný, tu išlo o konverzácie, vzťahy, osobnostné črty a hlboké myšlienky ktoré boli aj neboli nahlas vyslovené. Typické dielko Osvalda Zahradníka. Mne sa to veľmi páčilo a pozeral som to na jeden dych. ()

retroslovak

Veľmi slabý, chabý dej, prakticky o ničom, nikam neviedol, nikam sa nerozvíjal. Z konca filmu nebolo vôbec nič jasné. Jediné, čo som ocenil, bolo účinkovanie vynikajúcich slovenských hercov Márie Prechovskej a Martina Gregora. Z celého filmu ma ešte zaujala pekná melódia s jemným spevom dieťaťa, ktorá sa do filmu hodila. ()

Autogram

Aby čas príliš rýchlo neletel, tak vyhodíme hodiny. Z balkóna, netreba robiť kompromisy. Emília ako impulzívna nezávislá sebavedomá žena v inscenácii, ktorá pripomína skôr divadelnú hru, okrem cvičenia jogy aj dobre fackuje. Na krátkom priestore sa analyzuje množstvo osobných komplexov, nešvárov, slabostí. Dej, ten naozaj absentuje, a málokedy sa mi pri filme stáva, že mi ani nechýba, ako tu. –––– Čo som sa natrápila, aby z teba bol človek. Ty nepoznáš ženy, nevieš, čoho sú schopné. Sú schopné naozaj všetkého! –––– Čosi sa rozbilo, čosi veľmi krehké. Nemám rada pozliepané veci. A sú veci, ktoré sa pozliepať nedajú. ()

Hombre8

Příběh zasloužilé matky, mamánka a superemancipované, egocentrické a sobecké mrchy. Mrchy muži rádi. Ani se nechce věřit, že se vše odehrává v roce 1976. Takové ženy tehdy snad ani normálně nebyly... Dnes přirozeně standard. Snímek sice má i hluchá místa, ale psychologie postav velmi dobře ztvárněna. Drama bych tomu určitě neříkal, ale jako psychologický film o vztazích je to top. Dnes už by to matka ani profesor hodinářiny nezachránil. Závěr tím pádem působí poněkud naivně, ale vzhledem k době vzniku se to dá odpustit. 90%. ()