The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

dr.horrible

Tak predsa. Po Hitmanovi - najhoršie obsadenom filme v dejinách a goreovom plagiáte menom Frontière(s), sa Gensovi nakoniec podarilo natočiť dobrý film. Tak dobrý, že som sa rozhodol odpustiť mu jeho slabé miesta a diery v logike, pretože ten výsledný dojem je proste naozaj sila. Dekadencia v svojom najdoslovnejšom význame. Mal som na konci podobný pocit ako pri Friedkinovom filme Bug, alebo Cronenbergovom Pavúkovi. V živote by som si nepomyslel, že toto Gens dokáže. Ps: Obsah k filmu je zavádzajúci. ()

Eliott

Příběh je o nedobrovolných účastnících sociálního expetimentu, z nichž nutno dodat, mě všichni až na jediného dobrého herce a zároveň majitele atomového krytu (Michael Biehn) pěkně srali. Největší kvalitou je zde ukázka lidské přirozenosti v zoufalé situaci a to ruku v ruce s velice ponurou atmosférou po celý dlouhý film.  Každopádně jsem od díla očekával mnohem více, neboť je zde potenciál na čtyři hvězdy, ale z důvodu přemíry nelogičností a nedomyšleností celého snímku bych neměl problém udělit a následně si i obhájit dvouhvězdičkové hodnocení. Jako například jaký význam měli ti asiaté, jak je našli pod sutinami spadeného věžáku, co je pohánělo a proč vůbec vybuchla nad městem jaderná hlavice v první řadě? To jsou poměrně důležité otázky, na něž však znát odpověď nikdy nebudeme. Samotný závěr se mi také vůbec nelíbil a  tak hodnotím někde na pomezí 50-55% ()

Šakal

Příliš samoúčelné než aby se to dalo brát (alespoň trochu) vážně. Jedna velká prázdná bublina. Prvních 5 min (než se dostanou „vyvolení“ do krytu), poslední 2min venku, pár silnějších scén uvnitř, M. Biehn zpátky ve formě (radost pohledět), ostatně (co se hereckého obsazení (výkonů) týče), tady problém rozhodně není, zbytek však samoúčelný konstrukt na efekt bez hlubší myšlenky (já ji tam alespoň neviděl). Jako psychologický snímek (resp. podrobná studie lidských charakterů ve světle vyhrocené situace) to neobstojí (možná nám chtěl Xavier ukázat, „ze zvířat jsme vzešli a i tak skončíme“ who knows), jako cokoliv jiného (apokaliptický sci-fi) už vůbec ne. Snad pouze jako porno s prvky BDSM, ale i tady je konkurence o parník vepředu. Námět byl dobrý, ale to zpracování poněkud nešťastné. Nemůžu si pomoct, ale (s trochou nadsázky) to na mě působilo, jako kdyby jeden den zalezli do krytu a do druhého dne začali vyšilovat. Postupnější (pomalejší) gradace + větší drobnokresba charakterů by neuškodila. Mám ale silnej pocit, že to ani nebyl režisérův záměr. No nic, Xaviere, dlužíš mi 2hod života. Zavřel bych tě „na revanš“ u nás ve sklepě, mám ale silnej pocit, že bys pouze nabral sílu a inspiraci pro pokračování a to (sobě) nemůžu udělat. Na to se mám příliš rád. 35% Zajímavý komentář (pro mě): uživ. Isherwood ()

sniper18

Je to vydarený psychologický sci-fi thriller. Má výborný príbeh o skupinke ľudí, ktorí sa počas nukleárneho útoku na poslednú chvíľu ukryjú v protiatómovom kryte, ktorý majú v bytovom dome. Lenže tu sa kvôli uzavretému priestoru a nemožnosti úniku ich spolupatričnosť a civilizované správanie postupne rozpadá a to ich môže stáť všetko. So spracovaním som dosť spokojný, po rekordne krátkom úvode, ktorý až mimoriadne rýchlo vtiahne sa už dej presunie do úkrytu, kde až na skutočne len pár výnimiek zostane až do konca, no s tým nemám problém. Prvá tretina si automaticky nastaví úroveň veľmi vysoko a okrem tradičného zoznamovania s postavami sa venuje hlavne čiastočnému dávkovaniu informácií toho, čo sa asi deje za dverami krytu, ale potom to už prejde do čistého psychologického žánru, kde sa postavy vplyvom týchto nezvyčajných okolností menia, síce tu sa už nájde aj pár slabších miest, ale ako celok to pôsobí výborným dojmom a navyše to celé vygraduje v perfektnej záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá je bezpochyby vrcholom filmu. Čo sa týka akcie, nie je jej moc, ale aspoň tá je nadmieru vydarená. Tu o ňu ani moc nejde, film má úplne iné priority, ale aj tak tých pár akcií je kvalitných a aj slušne krvavých. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, sympatická hlavná hrdinka, charizmatický Michael Biehn, ale najväčšiu pozornosť si aj tak získa Michael Eklund, ktorý to zahral perfektne. A bavilo ma aj tých pár zvyšných postáv. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, Xavier Gens odviedol skvelú prácu, kvalitný vizuál, pôsobivá surová atmosféra, funguje aj pocit beznádeje, tu nemám čo vytnúť. A k tomu ešte skvelá hudba. Keby sa tá hlavná časť filmu vyvarovala niektorých slabších miest, tak neváham s plným hodnotením, ale aj tak je to vydarený zážitok, po všetkých stránkach výrazný nadpriemer. 82% ()

Fr

,,NEVÍM, KOMU MŮŽU VĚŘIT A KDO JE TADY TEN ŠPATNEJ“..... /// Může se stát, že několik přeživších se po nějaký katastrofě odmítne flákat po světě a radši (?) se zabydlej u někoho v krytu. Jeden by později možná řekl, že ti šťastnější chcípli venku, ale nebudu filozofovat, páč bych třeba mohl bejt na tý správný straně. Nečekejte sci-fi ani děsivej horor. Někdo (něco) se objeví, ale vo to tady vůbec nejde. V hlavní roli je totiž vzorek lidstva vystavenej psychickýmu nátlaku. Po seznamovací voťukávačce začíná takovej drsnější ,,Big Brother“ (jen je třeba mít na paměti, že se asi nikdo nedívá, natož aby otevřel nějaký dveře, za kterejma bude čekat vysmátej Leošek…). Jak už to tak v lidským kolektivu bejvá, jsou tu ti schopnější i ti druzí. Ti schopnější jsou schopní čehokoliv a ti druzí se snažej bejt schopný sněma přežít. Čekáte takovouhle dávku emocí? Toužíte se rochnit v atmošce plný napětí z chování debilů (na vobou stranách)? Tak potom honem usadit děti, rozdat příděly vody, žrádla, určit vůdce a rozhodnout, kdo bude koho porcovat a třeba i píchat. Můžu příjít na návštěvu? Mě totiž můžete věřit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když z hrdiny není hrdina. 2.) Chcu přežít katastrofu a nevím, jestli je lepší bejt feťák nebo právník. 3.) Nebavěj mě vězeňský historky. 4.) Thx za titule ,,Hrabo“ a ,,AnimaliX. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

• Herec Milo Ventimiglia měl být původně obsazen jako Adrien (Ashton Holmes). Ventimiglia si přál hrát více zápornou postavu, aby se odlišil od svých předchozích rolí. Nakonec dostal postavu Joshe. (dan4815)
  • Scény byly natáčeny neobvykle ve stejném pořadí, ve kterém se odehrávaly. (oje)
  • Natáčanie snímky prebiehalo vo filmových štúdiách v kanadskom meste Winnipeg. (MikaelSVK)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)