Návštěva u Radovana Lukavského

(TV film)
všechny plakáty
Česko, 2005, 56 min

K nedožitým devadesátým narozeninám velkého českého herce Radovana Lukavského přinášíme v repríze jeho herecký i lidský portrét z pohledu jeho žáka herce a režiséra Ondřeje Kepky. Snímek vznikl před čtyřmi lety, kdy pan Lukavský vlídně přijal štáb České televize na své chalupě a vyprávěl - o svých životních zážitcích, o divadle a literatuře, o světě, jak ho poznal a jak ho vnímal. Poznáme v něm člověka nesmírně temperamentního, plného humoru a laskavosti, kterou dokázal předávat nejen na jevišti, ale i v životě všem těm, které měl rád. (oficiální text distributora)

NinonL

Nevěděla jsem, jak pohnutý osud měl tento skvělý český herec na sklonku života. Odešla mu milovaná žena a brzy na to jediný syn. O tom se však v tomto dokumentu nehovoří. Měla jsem a mám pana Radovana Lukavského moc ráda. ()

Marthos

Rozhovor s Radovanem Lukavským, v němž jeden z nejvýraznějších a nejlepších českých herců s láskou a porozuměním vzpomíná na mnohá svá životní i profesní zastavení, je skromnou poctou vskutku moudrému člověku, který vždy vyznával rovnováhu mezi rozumem a citem. ()

Marze

Je úsměvné jak Lukavský jako většina emočně vychýlených herců dokáže mluvit jen o divadle, filmu a rolích. Soukromý život asi neměl nebo nás odmítá připustit. ()