Missy Mila

• Francie Missy Mila : Twisted Tales
všechny plakáty

Mila je osmiletá holčička, překypující energií, malá uličnice oblečená v kalhotách, která je velmi pyšná na své poskakující culíky. Miluje vyprávění příběhů; klasické pohádky a krátké příběhy vypráví ve svém vlastním stylu osmileté holčičky. Její dialog je vtipný a děti budou vtaženy do jejího vypravování tak, že se nebudou moci dočkat dalších příběhů. (oficiální text distributora)

Fingon

70% Při přepínání kanálů jsem narazil na Kouzelnou školku, ve které zrovna začínal tento seriál (česky "Mila, tisíc a jeden příběh", francouzské úvodní titulky). Kresba vypadá všelijak, tahy jsou prosté a barvy velmi jasné (přičemž rámcový příběh, ve kterém vystupuje vypravěčka, trpí přemírou růžové, kromě toho mi připadla jako jednovaječná sestra Deedee (od Dextera)), samotný vyprávěný příběh už vypadá barevně vyváženěji. Zajímavé je, že v některých momentech vypravečka vstupuje do příběhu a komentuje akce hlavního protagonisty... Modernizace asi nebude každému po chuti (víla s pagerem ve tvaru pudřenky), ale je to vtipné, svižné a oficiální text distributora není mimořádně zas tak daleko od pravdy:) ()