Zeda, experta na bankové krádeže a trezory, práve prepustili z väzenia. Prichádza do Paríža, aby sa podieľal na krádeži, ktorú plánuje jeho priateľ Eric. Ešte predtým si však chce dopriať trochu rozptýlenia s oslnivou prostitútkou Zoe. Idylická noc plná alkoholu, drog a zvrhlostí sa pre Zeda a jeho priateľov končí na druhý deň, keď majú vykradnúť banku. Pre Zeda sa akcia skomplikuje, keď v banke stretáva Zoe. Prostitútka, s ktorou strávil minulú noc, tu pracuje ako pokladníčka. Pre Zeda sa táto situácia stáva morálnou dilemou... (oficiální text distributora)

Visáč

Skvostný debut. Niečo podobné by pokojne mohol nakrútiť Besson po Nikite, keby mal menej prachov a školenie vo Video Archives... Avary vsadil na chytrý casting a vyplatilo sa – čo na tom, že scenár nič prevratné do žánru heist film neprináša. Koho to zaujíma, keď nám servíruje krvavú jazdu vyfeteného psychouša Angladeho s partou rovnako vyfetených (a psychoušských) kumpánov? Eric Stoltz a Julie Delpy (v najlepších rokoch) sú výborná dvojka, pôsobia civilnejším dojmom ako napr. Clarence s Alabamou v Pravdivej romanci... Hviezdou filmu však zostáva Avary, ktorý podobne ako QT pred ním, spravil za málo prachov veľa muziky. ()

Radiq

Taková trošku ujetina. Začíná to nenápadně sexem s děvkou, pak celonoční zběsilou jízdou na drogách (kde mě dost sral ten rozmazanej a zkřivenej obraz) a pak nastupuje loupež loupežná bankovnicky přepadená... Je to točený zajímavou formou a některý dialogy jsou fakt dost dobrý. "Common, wake up. We have a bank to rob." Aji ta hudba, když tam je, tak je uplně mrdáková a dobře se tam hodí. Nejlepší role Julie Delpy. A Jean-Hugues Anglade jako psychouš Erik je geniální! ()

Remedy

Kdyby to Tarantino nespoluprodukoval, nebyly by to možná ani dvě *. Srovnání s Pulp Fiction či Reservoir Dogs by mě akorát nutilo zvracet, takže ve výsledku je Killing Zoe provařená "storka" o feťáckých amatérských zlodějíčcích, která postrádá jakékoli napětí, sebemenší nápad!!! a servíruje jen spoustu laciné a směšné akce... Tím, že si Avary i sám napsal scénář, si podkopal půdu pod nohama, protože dementní režie s nulovou invencí je doprovázena ještě dementnějším scénářem. ()

tom88

Veľké sklamanie. Nie že by som sa na film zvlášť tešil, ale Quentinova produkcia ma zlákala. Bohužial je film slabý, podpriemerný a navyše nudný. Neviem, čo sa Tarantinovy páčilo na námete, verím že on by z toho urobil aspoň pozeratelný film, no Avaryho réžia na to nemala. Dej nebol zaujímavý, dlhý rozbeh, veľké očakávanie a zrazu nevýrazná akcia a suchý záver. Nič, čo by stálo za povšimnutie. Réžia, scenár aj herci nie sú ťaháky filmu a ostatné aspekty taktiež. K filmu sa už nevrátim, možno až Tarantino spraví svoj vlastný remake o čom ale úprimne pochybujem. Navyše, prečo sa to do prdele volá Zabiť Zoe ? P.S. Moje 2* dávam iba z úcty k Tarantinovi. 35% ()

Rob Roy

Romantický nafetovaný heist film. Nevím, co přesně se Avarymu v následujích letech posralo, ale tenhle sakra talentovaný chlápek (který umí psát stejně dobré scény jako QT, viz první polovina filmu) měl dělat velkou kariéru jako skvělý filmař a ne být považovaný za jakýsi odpad od Tarantina. Doufám, že vyleze z vězení a ještě všem ukáže. ()

• Eric Stoltz na margo svojej postavy poznamenal: "Je také osviežujúce nezahrať si milého chlapca, V skutočnosti som poriadny hajzel a je paráda zahrať si postavu, ktorá mi je konečne blízka." (beso74)
  • Hoci Jean-Hugues Anglade preložil všetky anglické dialógy do francúzštiny, odborové pravidlá nedovolili, aby bolo jeho meno uvedené v tejto súvislosti v titulkoch. Namiesto toho ako prekladateľ je uvedený Yrava Regor, čiže Roger Avary odzadu. (beso74)