Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká kosmetička jménem Joy Millerová učí po večerech své studenty, jak líčit a upravovat vlasy. Práci ztratí poté, co jeden z jejích studentů omylem cigaretou zapálí paruku. Požár se rychle rozšíří po celé místnosti. Joy neváhá a vrátí se, aby zachránila zvířata, která jsou v místnosti v klecích. Její statečný čin se poté objeví i v novinách. Článek uvidí Grushinsky, diplomatický zástupce malého východoevropského státu Slovetzia, o kterém Joy nikdy neslyšela. Grushinsky byl poslán do USA, aby našel vyučujícího přírodních věd pro děti prezidenta Slovetzie. Díky článku se mylně domnívá, že Joy je akademická učitelka, a nabídne ji proto práci. Ta nabídku přijímá, a až poté, co dorazí do Slovetzie, Grushinsky zjistí, že Joy je jen pouhá kosmetička. Domluví se spolu, že budou předstírat, že Joy je skutečná učitelka. Joy na prezidenta a diktátora Borise Pochenka neudělá dobrý první dojem, když na domluvenou schůzku přijde pozdě. Je však výborná ve spolupráci s prezidentovými dětmi, které učí o životě mimo Slovezii a pomáhá jim získat sebevědomí. Prezident Pochenko je znepokojen Joyinou silnou nezávislostí a skutečností, že z něho nemá strach jako všichni okolo. Postupně si však na sebe navyknou a stanou se z nich přátelé. Joy mu radí, jak se chovat, protože Pochenko nechce být ve světě znám jako „zvíře“, jak o něm píší zahraniční média. Prezidentův premiér Leonid Kleist ovšem nesouhlasí s novou strategií a chce rozdrtit rostoucí vzpouru mezi mladými občany Slovetzie. Joy se dozví, že Katrina, jedna z prezidentových dcer, je zamilovaná do Aleka, vůdce povstání. Ten je zajat a uvězněn ve sklepení zámku, ale Joy Katrině pomůže vplížit se do sklepení, aby se mohla vidět se svým milým... (TV Prima)

(více)

Recenze (85)

otík 

všechny recenze uživatele

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman ()

Luqi 

všechny recenze uživatele

Naivná rozprávka, ale pár vtipných momentov tam je. Tie sú väčšinou spojené s T. Daltonom, resp. s jeho postavou "schizofrenického" diktátora Pochenka (schizofrenického lebo ako keby ho napísali dvaja ľudia, ktorý sa nevedia dohodnúť aký bude). V tej polohe bezohľadného diktátora pôsobi fakt vtipne. V momente, kedy za začne chovať normálne je to o ničom............ ()

Reklama

phoebess 

všechny recenze uživatele

jelikož jsem měla/mám ráda seriál The Nanny, tak jsem se koukla i na tento film.. a musím říct, že jsem byla hoděn zklamaná, to co byla na Fran Drescher hezké a vtipné v The Nanny, tady se to ukázalo jako fraška na entou, přišlo mi to jako přes kopírák její seriálové postavy, a to se raděj podívám na originál, než na kopii... ()

JosefTomas 

všechny recenze uživatele

Docela OK film, který nikoho neurazí. Pro Čechy (a Slováky) je nicméně zajímavější víc, než pro jiné národy. Když vidíte v titulkách jméno Lisa JAKUB, vykouzlí to jemný úsměv na tváři, ale české texty, které Timothy Dalton podepisuje, to už se culí i ten zbytek. (Nehledě na pár českých lokací). Jinak to je ničím nevyčnívající film, který si pustíte po náročném dni, když nemáte chuť na nic, co by mozek musel důkladněji analyzovat. ()

slunicko2 odpad!

všechny recenze uživatele

Anna a král v lidovější verzi. 1) Na severozápadní hranici Rumunska leží malá země, Slovecie. Vládne tam milovaný diktátor Počenko s vizáží a chováním Stalina. Sídlí na zámku Sychrov, čte si české noviny, jí českou majolku, ba dokonce vyhotovuje dekrety v českém jazyce. Blízkost Slovenska se projevuje ve slovenských nápisech v továrně. Domácí atmosféru doplňují portréty československých presidentů od Gottwalda po Husáka. 2) Do této idyly přijíždí nositelka "amerického kulturního imperialismu", která utekla z estrádního sitcomu Chůva k pohledání zřejmě proto, aby zažila nějaké dobrodružství. Na konec se ani neptejte, je ještě blbější, než by vás napadlo. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Ve scéně, kde si Joy (Fran Drescher) a Boris (Timothy Dalton) připravují sendvič v kuchyni, můžeme vidět na ingrediencích české nápisy („hořčice“, „majolka“ a další). (Borin)
  • Při první společně snídani v zámku čte prezident cizí noviny, ale na stole mu leží české noviny Právo. (snikrs)
  • Fran Descher hraje ve filmu podobnou roli jako v sitcomu Chůva k pohledání (od r. 1993). Tam se objevila také jako fádní kosmetička, kterou si bohatý muž vzal jako vychovatelku k dětem. (Ganka)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno